Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojewoda i komendanci policji debatowali razem z mieszkańcami jak poprawić bezpieczeństwo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojewoda i komendanci policji debatowali razem z mieszkańcami jak poprawić bezpieczeństwo
09-10-2013 23:41   Janusz Ludwiczak
Od zbyt małej ilości patroli policyjnych po rolę dzielnicowego z prawdziwego zdarzenia rozmawiano podczas debaty społecznej na temat bezpieczeństwa, która odbyła się z udziałem wojewody i komendanta wojewódzkiego oraz miejskiego policji.

We wtorek w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa na Grunwaldzie, podczas której mieszkańcy mogli porozmawiać z wojewodą, a także komendantem wojewódzkim i miejskim policji.

To jest ważne byście państwo powiedzieli czy czujecie się bezpieczni w dzielnicy, co należy poprawić na poszczególnym osiedlu. Będziemy się zastanawiać co można zrobić by poprawić bezpieczeństwo - zaznaczył na początku spotkania Piotr Florek, Wojewoda Wielkopolski.

Po to są te debaty, żebyśmy mogli wspólnie decydować. Kolejne spotkanie odbędzie się nie dalej jak za rok, wtedy rozliczymy się ze wszystkich kwestii - dodał insp. Rafał Batkowski, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Po przedstawieniu statystyk i raportu na temat bezpieczeństwa na Grunwaldzie mikrofon przeszedł w ręce mieszkańców. Jako pierwsza głos zabrała Kamila Sapikowska ze Stowarzyszenia Poznańska Masa Krytyczna.

Jak to możliwe, że na konferencji organizowanej przez Ministerstwo Środowiska dochodzi do depozytu dowodów osobistych i paszportów? Dziś na Międzynarodowych Targach Poznańskich by wypożyczyć zestaw do tłumaczenia symultanicznego trzeba było zostawić swój dokument tożsamości. Nikt nie ma prawa wymagać od nas, abyśmy zostawili dowód osobisty, nie mówiąc o paszportach, a te także były przejmowane przez firmę wypożyczającą sprzęt - żaliła się Kamila Sapikowska.

Zgodzę się, że nikt nie ma prawa żądać dowodu osobistego. Jednak to była sytuacja dobrowolna - odpowiedział insp. Rafał Batkowski, Komendant Wojewódzki Policji.

Kiedy doczekamy się takiego dzielnicowego jak kiedyś, z prawdziwego zdarzenia. Prowadząc sklep nie mogłem liczyć na pomoc dzielnicowego - pytał Marek Obtułowicz, który do końca zeszłego roku prowadził sklep przy ul. Głogowskiej.

Natomiast współprace z policją i strażą miejską pochwalił Stanisław Kropielnicki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego, jednak zaznaczył, że problem są zbyt szybko jadące samochody.

Problemem są nieruchomości należące do Skarbu Państwa i nie mające przypisanego właściciela lub zarządcy. Przebywa tam młodzież, która pije piwo, a nawet stosuje inne używki - wskazał miejski radny, Bartosz Zawieja.

Jeżeli nie ma zarządcy nieruchomości to pojawiają się pewne perturbacje i problemy w załatwianiu formalności. Jest jednak poprawa z nieruchomościami należącymi do Skarbu Państwa, zarządzają nimi powiaty lub samorządy - stwierdził wojewoda Piotr Florek.

W trakcie debaty poruszona została również sprawa bezpieczeństwa mieszkańców ulicy Śniadeckich i okolic w związku z planowanym uruchomieniem przez Caritas ogrzewalni dla bezdomnych.

Niedobrze się stało, że będą tam przyjmowane osoby pod wpływem alkoholu - twierdzi Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

Dołożymy starań, by było bezpiecznie. Możecie liczyć państwo na naszą aktywność - zaznaczył insp. Rafał Batkowski, Komendant Wojewódzki Policji.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy debaty otrzymali ankiety, w których należało ocenić debatę, czy powinna być organizowana częściej i z przedstawicielami innych instytucji.


Komentarze (2)

16-10-2013 18:44:44
gwin
"Kiedy doczekamy się takiego dzielnicowego jak kiedyś, z prawdziwego zdarzenia. Prowadząc sklep nie mogłem liczyć na pomoc dzielnicowego - pytał Marek Obtułowicz" doczekał się pomocy dzielnicowego z Gryfowa Śl.:)))) Głupek.
10-10-2013 08:22:17
Nie lubię Grobelnego
NO po gadali po gadali i nic nie zrobią. A ty poznaniaku z Grunwaldu radź se sam. I łaskawie czekaj, aż policja chociaż po 40 minutach przyjedzie. Spotkanie było do bani!!!! Na spotkaniu byli : sołeczniki, radni ( reklama imają za to płacone ) , gliny, może 2-3 dyrektorów szkół, około 10 licealistów wyrwanych z zajęć i mieszkańców Grunwaldu bo ja wiem... może 5 osób. A reszta to wypełniacze... A POLICJA z Wojewodą tak mają to w pompie. Im nie zależy na poprawie bo STRACĄ KASĘ I PRACE . a zatem tylko prowizoryczna kosmetyka. Wszak przestępczość resocjalizacja to tez biznes
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: