Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni trafili na komendę Policji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni trafili na komendę Policji
30-10-2014 08:52   Janusz Ludwiczak
Poznańscy radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Szylinga podsumowali czteroletnią kadencję i podejmowane działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Policjanci otrzymali również pięć nowych radiowozów.

W środę w siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga odbyło się ostatnie posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania w kończącej się, szóstej kadencji.

Na początku policjantom zostało przekazanych pięć nowych nieoznakowanych radiowozów Kia Venga, sfinansowanych po połowie przez miasto Poznań i budżet Policji. Następnie stróże prawa przedstawili raport na temat bezpieczeństwa miasta, zarówno pod względem ruchu drogowego jak i kryminalistyki.

Naczelnik drogówki przedstawił raport z wydarzeń na poznańskich ulicach w ciągu ostatniego roku.

Ilość mandatów jest mniejsza, a bezpieczeństwo pieszych jest większe. Nie tylko mandaty bowiem są metodą odnoszenia bezpieczeństwa uczestników ruchu. Zanotowano spadek nietrzeźwych kierowców. W roku 2013 złapano 615 nietrzeźwych kierowców. W tym roku do tej pory było ich 488 - powiedział mł. asp. Józef Klimczewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Z kolei mł. insp. Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Poznaniu podziękował radnym i władzom miasta za wsparcie finansowe. Co roku miasto przekazuje dla policji na poprawę i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców, patrole, radiowozy, wyposażenie komisariatów i inne inwestycje ponad 1,5 mln zł.

Staramy się, by nasza komisja przyczyniała się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców, dlatego przekazujemy również środki finansowe na policyjne patrole. Działania te powinny być w kolejnej kadencji kontynuowane - podsumował Krzysztof Skrzypinski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.


Komentarze (2)

30-10-2014 21:09:27
emeryt
Radni z Policją są zadowoleni. Statystyki są dobre, wydaje się, że te 5 lat przepracowano owocnie. Nasuwa się tylko jedno pytanie - jaką opinię mają mieszkańcy - moja jest negatywna.
30-10-2014 11:59:23
morlock
"...Nie tylko mandaty bowiem są metodą odnoszenia bezpieczeństwa uczestników ruchu... " Koniec cytatu. Mam wrażenie że za 5 lat ten idiotyczny żargon taką ewolucję przejdzie że nikt nie wtajemniczony ich bełkotu nie zrozumie. Nie żebym coś do Policji miał ale o pomstę do Matki Poprawnej Polszczyzny to woła. I dziękuję Technikom odpowiedzialnym za synchro świateł na pewnym skrzyżowaniu bo dzięki WAM zniknęły patrole SM - źródełko im wyschło! Pozdrawiam FACHOWCÓW!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: