Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Małeckiego, Dmowskiego i Hetmańskiej pojawią się kamery monitoringu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Małeckiego, Dmowskiego i Hetmańskiej pojawią się kamery monitoringu
19-09-2014 07:05   Janusz Ludwiczak
Jeszcze w tym roku na Łazarzu pojawi się 10 dodatkowych kamer monitoringu, które mają poprawić bezpieczeństwo w rejonie Rynku Łazarskiego i w ciągu ulicy Hetmańskiej.

Od 2001 roku, kiedy rozwijany jest system monitoringu w Poznaniu udało się uruchomić blisko 250 kamer. Monitoring objął już nie tylko Rondo Kaponiera, dworzec kolejowy, ale również ulicę Głogowską. W ramach Euro 2012 kamery pojawiły się również na Rondzie Jeziorańskiego i w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

W tym roku kamery miejskiego monitoringu pojawią się wzdłuż ulicy Hetmańskiej, zwłaszcza na skrzyżowaniach z ul. Dmowskiego i Kolejową. Miasto na realizację projektu "(Roz)Budowa monitoringu wizyjnego przestrzeni publicznej" przeznaczy pół miliona złotych. Kamery pojawić mają się również w Parku Chopina, na skrzyżowaniu 28 Czerwca i Kosińskiego a także Libelta i al. Niepodległości oraz wzdłuż ul. Głównej.

Bezpieczniej ma być również w rejonie Rynku Łazarskiego. Kamery pojawią się przy skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego oraz z ul. Małeckiego.

Na Łazarzu planowane jest zamontowanie 10 kamer monitoringu. Dwie obrotowe znajdą się na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego oraz Hetmańskiej i Kolejowej. Osiem stacjonarnych kamer będzie obejmowało rejon od ulicy Małeckiego do Rynku Łazarskiego oraz od ulicy Dmowskiego do Rynku Łazarskiego. Z pewnością przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa i podejmowania natychmiastowych działań. W trakcie posiedzenia komisji pokazano nam szybkie i zdecydowanie działania podczas napadów i różnych zdarzeń - powiedział Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, członek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.


Komentarze (1)

19-09-2014 19:53:36
emeryt
Zamiast na Hetmańska Kolejowa lepszą lokalizacją byłby rejon szkoły nr 9 na ul. Łukaszewicza.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: