Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dyrektorzy szkół rozmawiali z policją o dewastacji boisk i aktach wandalizmu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dyrektorzy szkół rozmawiali z policją o dewastacji boisk i aktach wandalizmu
10-09-2014 01:21   Janusz Ludwiczak
Dewastacje i akty wandalizmu w placówkach oświatowych były jednym z tematów spotkania policjantów z dyrektorami szkół. Ze skutkami działań chuliganów niemalże każdego dnia spotyka się Szkoła Podstawowa nr 9. Pracownicy placówki muszą każdego poranka oczyszczać boisko przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Calliera z odłamków szkła po butelkach od piwa. Chuligani wykopują również ławki wraz z fundamentami, a nawet rzucają kamieniami. Z podobnym problemem boryka się Zespół Szkół nr 8 przy zbiegu Jarochowskiego i Winklera.

Co miesiąc odbywają się spotkania policjantów z przedstawicielami grunwaldzkich rad osiedli pod hasłem "Bezpieczna dzielnica – bezpieczny mieszkaniec". Tym razem spotkanie odbyło się nie na Komisariacie Policji Poznań-Grunwald przy ul. Ryceskiej, ale w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego.

W trakcie dyskusji dyrektorzy łazarskich szkół podstawowych nr 9, 26, 69 i Przedszkola nr 90 zgłaszali zakłócanie porządku na terenie boiska oraz pojawiające się dewastacje i akty wandalizmu.

Ze skutkami działań chuliganów niemalże każdego dnia styka się Szkoła Podstawowa nr 9. Pracownicy placówki muszą każdego poranka oczyszczać boisko przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Calliera z odłamków szkła po butelkach od piwa, ale to tylko jeden z problemów zgłaszanych przez dyrekcję "dziewiątki".

Bardzo często spotykamy się z wybrykami chuligańskimi, które prowadzą do zniszczenia mienia szkolnego. Każdego poranka znajdujemy puszki i butelki po piwie, odłamki szkła. Zaskakują nas inne wybryki jak wykopane i poprzestawiane ławki czy zniszczony płot. Młodzież rzuca butelkami, a nawet kamieniami. Jest zagrożone bezpieczeństwo dzieci. Zgłaszamy te przypadki policji, ale patrole nie pojawiają się zbyt często. Nie jest możliwe zamykanie boiska na cały dzień, a to ze względu na to, że część wyposażenia placów zabaw była finansowana przez radę osiedla w celu zapewnienia miejsca spędzania wolnego czasu dzieciom z terenu dolnego Łazarza. Poza tym, jeśli pozamykamy szczelnie wszystko to młodzież i tak przejdzie przez płot na teren boiska - powiedziała Anna Kicińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Z podobnymi problemami musi się borykać Zespół Szkół nr 8, zlokalizowany przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Winklera, w którym znajdują się Szkoła Podstawowa nr 69, Gimnazjum nr 53 oraz Przedszkole nr 90.

Akty wandalizmu zdarzają się permanentnie, szczególnie w weekendy i w środku nocy. Pracownicy, a także pobliscy mieszkańcy boją się interweniować, ponieważ wiemy czym to może grozić. Staramy się reagować bardzo szybko jeśli ktoś pojawia się na boisku czy terenie przedszkolnym. Nasz teren jest zamknięty, ale to nie pomaga. Rozważymy wprowadzenie firmy ochroniarskiej - wyjaśnia Beata Wais, wicedyrektor Przedszkola nr 90.

Zastępca komendanta Komisariatu Policji Poznań-Grunwald obiecał, że spotka się z dyrektorami szkół, a także wyśle więcej patroli.

Będzie to sprawa priorytetowa na najbliższy miesiąc, zajmiemy się tym w pierwszej kolejności. Przy szkołach pojawi się więcej patroli, przeprowadzimy również spotkania z dyrektorami szkół dotyczące naszych działań - przekonuje podinspektor Michał Woźniak, zastępca komendanta Policji Poznań-Grunwald.

Spotkania w ramach programu "Bezpieczna dzielnica - bezpieczny mieszkaniec" odbywają się cyklicznie od początku 2013 r. Biorą w nich udział przedstawiciele rad osiedli z całego Grunwaldu.

Te spotkania organizujemy co miesiąc od ponad roku. Przedstawiciele rad osiedli zgłaszają problemy, z którymi się borykają. Przyjmujemy je, wraz ze Strażą Miejską i Ruchem Drogowym do realizacji. Po miesiącu zdajemy raport z tego co udało się z realizować i w jakim zakresie. Wymaga to czasem zwrócenia się do innych instytucji. Jest to bliższy kontakt z przedstawicielami mieszkańców. Widać, że ta platforma się sprawdza - objaśnia podinspektor Michał Woźniak, zastępca komendanta Policji Poznań-Grunwald.

Podczas wtorkowego spotkania przedstawiciele Rady Osiedla Stary Grunwald zgłaszali problem złej organizacji ruchu na ulicy Marcelińskiej, przy skrzyżowaniu z Przybyszewskiego i brak oznakowania poziomego, rozdzielającego pasy ruchu. Z kolei radni osiedlowi z Junikowa narzekali na słaby kontakt z dzielnicowymi. Natomiast Rada Osiedla Grunwald Północ poruszyła problem kradzieży w piwnicach bloków, kontenerów na odzież, przy których wałęsają się śmieci, a także problemy ze sklepami sprzedającymi alkohol na Świcie i związanymi z tym libacjami.


Komentarze (1)

11-09-2014 20:57:47
Poznaniak z Lazarza
Pogadali, kawy nie dostali i kicha jest !! Jednak jeśli wybiorą GROBELNEGO to będzie to samo= czyli burdel w Poznaniu
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

11:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Koncert muzyczno-charytatywny "Nasze serca z Ukrainą" w wykonaniu podopiecznych Dziennego Domu Pomocy nr 1 Klub "Centrum"

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: