Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zawalenie sufitu, płatne toalety, nielogiczna droga na dworzec - City Center ma już rok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zawalenie sufitu, płatne toalety, nielogiczna droga na dworzec - City Center ma już rok
25-10-2014 13:48   Janusz Ludwiczak
Równo rok temu otwarto centrum handlowe Poznań City Center. Galeria chwali się prawie 15 milionami klientów oraz 250 działającymi w obiekcie sklepami. Tymczasem od samego początku City Center budzi wiele kontrowersji. Sporo osób narzeka, że na siłę skazuje się je do pokonywania zbyt długiej drogi na dworzec. Jest to jedno z nielicznych centrów handlowych, gdzie aby skorzystać z toalety trzeba przejść przez... bramkę, a wcześniej opłacić 2 złote. W ciągu ostatniego roku doszło też do katastrofy budowlanej - zawalił się podwieszany sufit. Przez dwa tygodnie centrum handlowe znajdujące się przy dworcu kolejowym i autobusowym Poznań Główny było nieczynne.

25 października po dwóch latach budowy zostało otwarte centrum handlowe Poznań City Center, który powstało tuż przy Dworcu Głównym. Obiekt ma ponad 60 tys. m kw. powierzchni i działa w nim 250 sklepów, lokali usługowych i punktów gastronomicznych. Inwestycja wraz z budową dróg dojazdowych kosztowała 240 milionów euro.

Od samego początku Poznań City Center budzi wiele kontrowersji. Sporo osób narzeka na drogę od przystanku tramwajowego na dworzec kolejowy, którą trzeba pokonać właśnie przez centrum handlowe.

W ciągu ostatniego roku doszło też do katastrofy budowlanej. Pół roku temu, 25 kwietnia ok. godz. 2 w nocy runął podwieszany sufit na drugim piętrze galerii handlowej. Na podłogę spadło nawet tysiąc metrów kwadratowych podsufitki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przez dwa tygodnie centrum handlowe znajdujące się przy dworcu kolejowym i autobusowym Poznań Główny było nieczynne. Przez dwa tygodnie galeria handlowa, zwana przez wielu z racji kształtu "chlebakiem" lub też bardziej dosadnie "Shitty Center", była zamknięta. Pasażerowie pociągów i autobusów by dostać się np. z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" na dworzec kolejowy musieli pokonywać dodatkowo dystans pół kilometra. Ponadto brakowało miejsc, gdzie można było coś przekąsić, gdyż punkty gastronomiczne były nieczynne.

Kolejnym absurdem galerii są toalety. By skorzystać z WC trzeba przejść przez bramkę i wcześniej zapłacić 2 złote. Dla przykładu płatne toalety były również w Galerii Katowickiej, znajdującej się też przy samym dworcu. Dyrekcja obiektu poszła jednak szybko po rozum do głowy i trzy miesiące po otwarciu centrum zrezygnowano z opłat.Poznań City Center to jedyne centrum handlowe w Poznaniu, gdzie toaleta jest obowiązkowo płatna.

ZOBACZ TAKŻE: POZnań* G(ł)ówny


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: