Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Zapewniam, centrum jest bezpieczne" - otwarto II piętro w Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Zapewniam, centrum jest bezpieczne" - otwarto II piętro w Poznań City Center
22-07-2014 14:05   Janusz Ludwiczak
Niespełna trzy miesiące po zawaleniu się sufitu w centrum handlowym Poznań City Center otwarto po remoncie II piętro galerii.

Od wtorku centrum handlowe Poznań City Center, znajduje się przy Dworcu Głównym jest już otwarte w całości. We wtorek otwarto część II piętra obiektu.

Zapewniam, że centrum jest bezpieczne. Poddaliśmy kontroli także instalacje przeciwpożarowe. Bardzo nam zależało na sprawdzeniu wszystkich systemów bezpieczeństwa oraz na zachowaniu pełnego komfortu odwiedzających galerię. Cały obiekt dokładnie został sprawdzony, a usterki naprawione. Dokumentację przekazaliśmy inspektorowi nadzoru budowlanego - powiedział Norbert Fijałkowski, dyrektor Poznań City Center.

Przypomnijmy. 25 kwietnia w nocy runął podwieszany sufit na drugim piętrze galerii handlowej Poznań City Center. Na podłogę spadło nawet tysiąc metrów kwadratowych podsufitki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przez dwa tygodnie centrum handlowe znajdujące się przy dworcu kolejowym i autobusowym Poznań Główny było nieczynne.

Przez trzy miesiące prowadzone były prace związane z remontem dachu i podwieszanych sufitów. Z tego powodu zamknięte były sklepy, które mieszczą się na poziomie 2: House, CCC, Reserved, CroppTown, Home&You i część H&M.

Dojście do punktów gastronomicznych sieci KFC, Burger King, Subway czy North Fish możliwe było jedynie od strony Mostu Dworcowego i dworca kolejowego. Natomiast dojście do restauracji w strefie "duży food court", serwujących m.in. kuchnię turecką, indyjską, włoską oraz punktu sieci Mc Donald's i Pizza Hut możliwe było schodami przy fontannie. Od wtorku utrudnienia te zniknęły.

Prawdopodobną przyczyną awarii mogła być usterka instalacji tryskaczowej. Sufit mógł być źle zawieszony. Przy pracach pracowało kilka ekip, któraś z nich mogła źle wykonać prace - uważa inż. Włodzimierz Grzelak, kierownik budowy.

Minione wydarzenia miały również wpływ na najemców Poznań City Center.

Obiekt przejęliśmy 21 marca. Wspólnie z poprzednim właścicielem badaliśmy przyczyny awarii. Każdy z najemców może liczyć na wsparcie promocyjno-marketingowe. Szczególnie zależy nam na pomocy tym przedsiębiorcom, którzy nie mogli prowadzić swoich działalności podczas remontu. Z każdym z najemców rozmawiamy indywidualnie - dodaje Norbert Fijałkowski, dyrektor Poznań City Center.

Dyrekcja centrum handlowego nie chce zdradzać ile kosztował remont i jakie zostały poniesione straty. Według niej obiekt odwiedza 35-40 tysięcy osób. Poznań City Center został otwarty 25 października 2013 r. Centrum handlowe ma 60 tys. m kw. powierzchni i działa w nich 230 sklepów, restauracji i punktów usługowych.


Komentarze (2)

23-07-2014 06:53:40
Negatyw
Ani to Zintegrowane, ani Centrum, ani Komunikacyjne. A czyjej kieszeni służy - doskonale wiemy! Rozebrać to dziadostwo i brać przykład z Wrocka. Aż miło tam wejść.
23-07-2014 01:54:15
w.
Sklepy Reserved oraz H&M działały przez cały okres czasu. Za to zamknięty był także sklep 4F.
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: