Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prokuratura wyjaśnia dlaczego zawalił się sufit w Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prokuratura wyjaśnia dlaczego zawalił się sufit w Poznań City Center
20-05-2014 13:08   Janusz Ludwiczak
Poznańska prokuratura wyjaśnia dlaczego doszło do zwalenia się podwieszanego sufitu w centrum handlowym Poznań City Center. Przesłuchiwani są świadkowie. Śledczy sprawdzają również dokumenty.

Przez prawie dwa tygodnie zamknięte było centrum handlowe Poznań City Center, po tym jak w piątek, 25 kwietnia ok. godz. 2 runął podwieszany sufit na drugim piętrze galerii handlowej. Na podłogę spadło nawet tysiąc metrów kwadratowych podsufitki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce przybyła straż pożarna. Ponieważ w budynku lała się woda odłączono prąd. Obiekt został sprawdzony przez przedstawicieli Wojewódzkiego i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Dlaczego doszło do zawalenia się sufitu w Poznań City Center to wyjaśnia również prokuratura.

Prowadzimy postępowanie w sprawie popełnienia przestępstwa z artykułu 163 Kodeksu Karnego, który mówi: "Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać: (...) zawalenia się budowli, zalewu albo obsunięcia się ziemi, (...) podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Obecnie prokuratorzy przesłuchują świadków i sprawdzają dokumenty. Śledczy chcą ustalić, kto mógł mieć bezpośredni wpływ do zawalenia się sufitu na ziemię
- wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: