Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remontują dach i sufit podwieszany w Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remontują dach i sufit podwieszany w Poznań City Center
09-05-2014 13:48   Janusz Ludwiczak
W czwartek po dwóch tygodniach przerwy otwarto centrum handlowe Poznań City Center. Nadal niedostępna jest znaczna część drugiego piętra galerii. Na poziomie 2 prowadzone są prace związane z remontem dachu i podwieszanych sufitów.

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy kilka zdjęć z prowadzonych prac remontowych w centrum handlowym Poznań City Center. Remont na drugim piętrze galerii potrwa do końca maja.

Poznań City Center został otwarty w czwartek po dwutygodniowej przerwie, po tym jak 25 kwietnia w nocy runął podwieszany sufit na drugim piętrze galerii handlowej. Na podłogę spadło nawet tysiąc metrów kwadratowych podsufitki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nadal niedostępna jest spora część drugiego piętra galerii. Z powodu prowadzonych prac remontowych zamknięte są sklepy sieci House, Cropp Town, CCC, Home&You, Reserved, Smyk, Gadżeciak, Kinderplaneta, Martes Sport, City Sport, BoboQ i Sport Direct. Nieczynne jest również muzeum motoryzacji Automobilklubu Poznańskiego.

Klienci mają również jedyną i czasami dłuższą drogę do sklepu sieci Saturn czy restauracji znajdujących się na poziomie 2. Również dojście do punktów gastronomicznych sieci KFC, Burger King, Subway czy North Fish możliwe jest jedynie od strony Mostu Dworcowego i dworca kolejowego.

Centrum handlowe Poznań City Center, które zbudował węgierski inwestor, firma Trigranit zostało otwarte pół roku temu, 25 października 2013 r. Obiekt ma ma 61 tys. m kw. powierzchni. Na trzech poziomach mieści się 230 sklepów i 35 barów, restauracji i kawiarni. Do dyspozycji klientów, a także pasażerów dworca jest parking na 1500 samochodów.

Budowa centrum handlowego trwała dwa lata (rozpoczęła się w sierpniu 2011). Wraz z powstaniem nowego obiektu zmodernizowano również ulicę Matyi, zbudowano 2,5 km nowych dróg i 3 km ścieżek rowerowych. Całkowity koszt budowy wyniósł 240 mln euro. W Poznań City Center pracę znalazło ponad 2,5 tys. osób.

W marcu obiekt został sprzedany za miliard złotych. Nowym właścicielem obiektu zostało brytyjskie konsorcjum Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund. Dwa tygodnie temu centrum handlowe Poznań City Center wraz z nowym dworcem kolejowym i PKS - Poznań Główny (wcześniej Zintegrowane Centrum Komunikacyjne) otrzymał nagrodę Makabryła za najgorszą budowlę minionego roku.


Fot: ice
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Po dwóch tygodniach otwarto City Center. Klienci chcą przejścia naziemnego na Moście Dworcowym

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

15

gru

Palmiarnia Park Wilsona
Dzień Herbaty - proces powstawania, warsztaty
w godz. 11:00-14:00

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: