Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Parku Wilsona będzie można wypożyczyć rower miejski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Parku Wilsona będzie można wypożyczyć rower miejski
18-02-2014 01:36   Janusz Ludwiczak
W maju przy wejściu głównym do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej oraz przy zbiegu Przybyszewskiego i Marcelińskiej, przy kampusie Uniwersytetu Medycznego powstaną nowe stacje w ramach Poznańskiego Roweru Miejskiego.

W połowie kwietnia 2012 roku uruchomiony został Poznański Rower Miejski, czyli system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Na terenie miasta znajduje się siedem stacji, w których możemy wypożyczyć jeden ze 120 rowerów. Stacje rowerów miejskich znajdują się na Moście Teatralnym, przy Starym Browarze, na Rondzie Rataje i Śródce, przy skrzyżowaniu Garbar i Małych Garbar, a także na 27 Grudnia. Najbliższa stacja dla Łazarza znajduje się dopiero przy dworcu kolejowym, na ul. Dworcowej (obok Mostu Dworcowego).

W tym roku mają pojawić się kolejne stacje w ramach systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego. Przez dwa tygodnie poznaniacy mogli wskazać 8 nowych lokalizacji spośród 18 miejsc, które przygotował Urząd Miasta wraz z Zarządem Transportu Miejskiego.

Dzięki zapewnionym w budżecie Miasta Poznania środkom finansowym jest szansa na powstanie 6-8 nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. To oznacza, że w najbliższym sezonie cykliści mogą mieć do dyspozycji dwukrotnie więcej stacji, niż w roku ubiegłym - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Od kilku lat widać duży wzrost ruchu rowerowego na poznańskich ulicach. W ubiegłym roku w pełni potwierdziły to wyniki badań wykonanych w ramach przygotowywania Planu Transportowego Aglomeracji Poznańskiej. Odnotowano w nich znaczący wzrost podróży rowerowych w stosunku do roku 2000. W minionym roku już 5 procent podróży było wykonywanych rowerem (w 2000 r. - 1,35%) - dodaje Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.

Wśród proponowanych lokalizacji były: Rynek Wildecki, Rynek Jeżycki, Plac Bernardyński, pętle tramwajowe na Ogrodach i Wilczaku, ul. Połabska, os. Łokietka, Rondo Solidarności, Murawa/Słowiańska, Naramowicka/Serbska, Plac Kolegiacki, plac na ul. Libelta przy Urzędzie Miasta, ul. Garbary w pobliżu dworca kolejowego. Pojawiły się również trzy lokalizacje na Łazarzu, m.in. skrzyżowanie ulic Szylinga i Grunwaldzkiej, przy Komendzie Miejskiej Policji.

Znane są już oficjalne wyniki. Najwięcej głosów - 3240 oddano na Ogrody oraz na Rynek Jeżycki (3216 głosów).

W maju nowe stacje roweru miejskiego mają pojawić się również przed wejściem głównym do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej oraz przy zbiegu Przybyszewskiego i Marcelińskiej, przy kampusie Uniwersytetu Medycznego. Obecnie ZTM prowadzi ustalenia techniczne z operatorem systemu, firmą Next Bike.


Komentarze (2)

19-02-2014 22:35:43
Bieganek
I ja podtrzymuję zdanie o chybionej lokalizacji. NIE MA bezpiecznego dojazdu rowerem do tego miejsca. Po co w takim razie stacja? Już teraz ogromnym problemem są rowerzyści jadący wąskim chodnikiem od Śniadeckich do parku!
18-02-2014 14:55:03
jatoja
Znaczy Głogowską już bezpiecznie autkiem na Górczyn nie pojadę? Lub insza inszość - bezkolizyjnie chodnikiem z 7 kilo pyrów nie przejdę bo prócz triremów z dziecięcych wózków z rozgdakanym napędem znajdą się również jednoślady? Spadam na wiochę. Tam spokojniej a i ludzie kulturalniejsi. Se zasadzę wszystko i będę se miał bez stresu (prócz TiRów na drodze). Howng!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: