Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wykluczeni rowerzyści" - Ruch Palikota protestuje przeciwko polityce MPK - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Wykluczeni rowerzyści" - Ruch Palikota protestuje przeciwko polityce MPK
05-06-2013 15:38   Janusz Ludwiczak
"Rower jest ważnym środkiem transportu poznaniaków. Gwarantuje on sprawną, szybką, darmową, ale przede wszystkim ekologiczną komunikację. Wspieranie rowerzystów w dużych miastach powinno być priorytetem dla władz na każdym szczeblu. Nie rozumiemy argumentacji zakazu" - Ruch Palikota protestował w środowe przedpołudnie przed siedzibą MPK przy ul. Głogowskiej w sprawie wprowadzenia zakazu przewozu rowerów w tramwajach i autobusach.

Władze MPK wprowadziły kilka tygodni temu zakaz przewozu rowerów w pojazdach komunikacji miejskiej tłumacząc to względami wynikającymi z konieczności zapewniania pasażerom bezpieczeństwa.

W środę o godz. 11 przed siedzibą MPK przy ul. Głogowskiej członkowie Ruchu Młodych Ruchu Palikota protestowali przeciwko zapowiadanemu przez MPK wprowadzeniu zakazu przewozu rowerów w tramwajach i autobusach.

"Rower jest ważnym środkiem transportu Poznaniaków. Gwarantuje on sprawną, szybką, darmową, ale przede wszystkim ekologiczną komunikację tworząc przyjazne relacje na linii obywatel -społeczeństwo- środowisko. Dlatego wspieranie rowerzystów w dużych miastach powinno być priorytetem dla władz na każdym szczeblu.
Wprowadzenie opisanego wyżej zakazu zniechęca mieszkańców do podróżowania rowerem, tworząc zły wzór postaw obywatelskich. W jego myśl rowerzysta jest pozostawiony sam sobie, bez możliwości uzyskania wsparcia na wypadek chociażby złych warunków atmosferycznych.
Uważamy, że każdy rowerzysta w infrastrukturze miejskiej to wartość dodana, dlatego należy robić wszystko co możliwe, by wspierać tę grupę. Nie rozumiemy argumentacji zakazu i mając na uwadze dobro mieszkańców Poznania prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby"
- czytamy w liście adresowanym przez Ruch Palikota do prezesa MPK.

Tymczasem w środę wiceprezydent Mirosław Kruszyński podpisał umowę ws. zmian w regulaminie przewozów rowerów w pojazdach transportu miejskiego.

Dla nas ważne jest, by zachęcać do korzystania z roweru. Chcemy ułatwić życie mieszkańcom. Dlaczego nie można im pomóc kiedy pada deszcz? Dlaczego nie pomóc im kiedy rower się zepsuje? - podsumował Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania.

Zgodnie z rekomendacją prezydenta Mirosława Kruszyńskiego w Poznaniu mają obowiązywać zasady zgodne ze schematem warszawskiego ZTM. To pasażer będzie decydować o wejściu z rowerem do tramwaju czy autobusu. Warunek będzie miał jeden - rower nie może przeszkadzać innym pasażerom. Co ciekawe rower w tramwajach i autobusach MPK będzie można przewozić bezpłatnie.


Komentarze (2)

05-06-2013 19:57:32
JS
Oby tylko Ruch Palikota nie przysłużył się idei w taki sposób w jaki pomógł Szeryfowi z Głogowskiej. Zrobili sobie darmową reklamę kosztem człowieka. Teraz wygląda na to samo. Tyle lat problemu nie zauważali i nagle pobudka?
05-06-2013 16:12:35
paramido
W tym mieście rowerzyści od dawna mają pod górkę. Lepiej budować wiadukty-widma, bo "wszyscy skorzystają" (if U know what I mean). Ścieżki, jesli są, to lipny pozbruk. Kpina. A przez to rowerzyści coraz bardziej wchlaniają strefę pieszych. Z dziećmi strach chodzić, a zaraz i jeździć tramwajem..
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: