Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont na Hetmańskiej. "Jedynka" jedzie przez Wildę, na Ogrody dojeżdża 97 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont na Hetmańskiej. "Jedynka" jedzie przez Wildę, na Ogrody dojeżdża 97
29-04-2024 01:31   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpoczął się remont torowiska na węźle Głogowska/Hetmańska. Ponadto remontowany będzie przejazd na skrzyżowaniu z ul. Kolejową i Górecką. Przez trzy tygodnie objazdami będą jeździć tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Uruchomiona została dodatkowo bimba "97", a pomiędzy Głogowską i Wildą kursują autobusy zastępcze. Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy i piesi.

Utrudnienia na ulicy Hetmańskiej potrwają aż trzy tygodnie.

– Na ulicy Hetmańskiej konieczna jest wymiana części rozjazdu wraz ze zwrotnicami na węźle Głogowska/Hetmańska (od strony Dębca i Rataj). Jednocześnie w tym miejscu wymieniona zostanie nawierzchnia w torowisku, także na przejściu dla pieszych. Czas, kiedy niemożliwy będzie ruch tramwajów na odcinku ulicy Hetmańskiej, zostanie wykorzystany na remont przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Kolejową i Górecką. Te prace prowadzone będą w dniach od 27 kwietnia do 5 maja. Na odcinku ok. 40 metrów wymienione zostaną szyny, usunięta zostanie dotychczasowa nawierzchnia z kostki, a w jej miejsce powstanie nowa, betonowa. W efekcie po zakończeniu remontu poruszanie się w tym rejonie stanie się dla uczestników ruchu bardziej bezpieczne i komfortowe – informuje Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK).

W związku z prowadzonymi pracami aż do 17 maja zmienionymi trasami kursować będą tramwaje linii nr 1, 7 i 11.

– "Jedynka" i "jedenastka" jadą objazdem przez Wildę, a trasa "siódemki" została skrócona do pętli Starołęka Mała. Wzdłuż ul. Hetmańskiej uruchomiona zostałą tymczasowo komunikacja zastępcza - autobus linii T1, natomiast od Ogrodów przez Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską (do skrzyżowania Hetmańska/Głogowska) będzie kursował tramwaj linii nr 97. Nieczynne będzie też przejście dla pieszych przez ulicę Hetmańską (przy przystankach tramwajowych) – objaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM).

Na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Hetmańskiej usunięta zostanie dotychczasowa nawierzchnia z kostki, a w jej miejsce powstanie nowa, betonowa. W efekcie po zakończeniu remontu poruszanie się w tym rejonie stanie się dla uczestników ruchu bardziej bezpieczne i komfortowe.

– W związku z prowadzonymi pracami na zmiany w organizacji ruchu drogowego muszą przygotować się kierowcy. W trakcie remontu niemożliwy będzie przejazd (w obu kierunkach) w relacji Kolejowa-Górecka oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko (w lewo z ul. Hetmańskiej w Górecką i Kolejową). Również jadący ulicami Kolejową i Górecka nie będą mieli możliwości pojechania prosto przez skrzyżowanie oraz skrętu w lewo w ul. Hetmańską. Sugerowane trasy objazdów pokazane są na załączonej grafice. Utrzymany zostanie ruch na ulicy Hetmańskiej, choć jezdnia – wraz z postępem prac – może ulegać czasowym zwężeniom – tłumaczy Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich (ZDM).

Zmiany w komunikacji miejskiej (od 27 kwietnia do 17 maja):

Linia tramwajowa nr 1:
Pojedzie przez Głogowską, Most Dworcowy i Wildę:
BUDZISZYŃSKA – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – rondo Starołęka – Hetmańska – rondo Żegrze – Żegrze – Chartowo – Piaśnicka (tunel) – Szwedzka – FRANOWO

Linia tramwajowa nr 7:
Nie będzie dojeżdżać na Łazarz:
POŁABSKA – … – rondo Rataje – Zamenhofa – rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA MAŁA (dawniej Stomil).

Linia tramwajowa tymczasowa nr 97:
OGRODY – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Linia tramwajowa nr 11:
PIĄTKOWSKA – Winiary – Bonin – Sołacz – al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – rondo Starołęka – Hetmańska – rondo Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" – LINIA T1:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – Winklera – Kasprzaka – Hetmańska – ROLNA – Hetmańska – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Przystanek początkowy autobusu linii nr T1 będzie się znajdował na węźle Głogowska/Hetmańska, a końcowy na ul. Głogowskiej (po skręcie z ul. Hetmańskiej). Przystankiem początkowo-końcowym w rejonie Wildy będzie Rolna na ul. Hetmańskiej. Autobusy będą zawracały na rondzie Hetmańska/Dolna Wilda.>
Częstotliwość kursowania linii T1 będzie wynosić co 5/6 minut w dni robocze, co 7,5/10 minut w soboty oraz co 10 minut w niedziele i święta (przez cały dzień).

Autobusy i tramwaje zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach (autobusy linii T1 również na przystankach dla linii nocnych) na trasach objazdowych. Ponadto dla wszystkich linii obowiązywać będą przystanki Głogowska/Hetmańska na ul. Hetmańskiej po zachodniej stronie węzła.


Kliknij, aby zobaczyć w pełnej jakości

Utrudnienia dla pieszych:

Nieczynne będzie przejście dla pieszych po wschodniej stronie skrzyżowania ulic Głogowska/Hetmańska (przy przystanku tramwajowym w kierunku Wildy).

Utrudnienia dla kierowców:

  • Niemożliwy będzie przejazd (w obu kierunkach) w relacji Kolejowa-Górecka oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko (lewoskręty z ul. Hetmańskiej w Górecką i Kolejową). Również jadący ulicami Kolejową i Górecką nie będą mieli możliwości pojechania prosto przez skrzyżowanie oraz skrętu w lewo w ul. Hetmańską.
  • Sugerowane trasy objazdów ulicami Dmowskiego, Krauthofera i Górecką.


Kliknij, aby zobaczyć w pełnej jakości


Fot: Janusz Ludwiczak (1), Bartek (2-6)

ZOBACZ TAKŻE: Pół roku utrudnień z dojazdem na Junikowo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: