Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy wejściu do Parku Wilsona stanie stacja rowerów miejskich? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy wejściu do Parku Wilsona stanie stacja rowerów miejskich?
10-07-2013 18:48   Janusz Ludwiczak
Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zgłosiło do budżetu obywatelskiego projekt budowy trzech stacji roweru miejskiego, które miałby stanąć m.in. na przy wejściu do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej oraz przy skrzyżowaniu ulic Szylinga i Matejki.

W połowie kwietnia zeszłego roku uruchomiono został Poznański Rower Miejski, czyli system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Na terenie miasta znajduje się siedem stacji, w których możemy wypożyczyć jeden ze 120 rowerów. Stacje rowerów miejskich znajdują się na Moście Teatralnym, przy Starym Browarze, na Rondzie Rataje i Śródce, przy skrzyżowaniu Garbar i Małych Garbar, a także na 27 Grudnia. Najbliższa stacja dla Łazarza znajduje się dopiero przy dworcu kolejowym, na ul. Dworcowej (obok Mostu Dworcowego).

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zgłosiło do projektu budżetu obywatelskiego budowę kolejnych trzech stacji roweru miejskiego.

Do projektu obywatelskiego zgłosiliśmy budowę 3 stacji rowerów miejskich - przy wejściu Parku Wilsona od strony ul. Głogowskiej, przy skrzyżowaniu Szylinga i Grunwaldzkiej, a także na Rynku Jeżyckim. Do końca 2014 roku z pieniędzy publicznych, można postawić tylko 3 stacje (a dokładniej, stacje za 110 tys. zł.) zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych (możliwość zwiększenia zamówienia o 20% z kwoty zwycięskiej (550 tys. zł). Naszym zdaniem stacje nie powinny być od siebie daleko. Jeśli będzie awaria/brak rowerów, łatwo dostaniemy się do kolejnej. Tutaj to trochę naciągnęliśmy by uzyskać lepszą "zachętę" dla dalszego poszerzenia systemu. Niemniej, zarówno system obecnych 7 stacji jak i proponowanych przez nas, docelowo powinien ulec zagęszczeniu - wskazuje Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia Inwestycja dla Poznania.

"Inwestycje dla Poznania" zgłosiły do budżetu obywatelskiego również drugi projekt - budowy drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej.

Projekt ma na celu połączyć drogą rowerową Grunwald z centrum i tym samym ułatwić komunikację rowerową mieszkańcom. Projekt ten łączy także istniejące już drogi rowerowe: odcinek wzdłuż Grunwaldzkiej na Junikowie, na Bułgarskiej, na Rondzie Jeziorańskiego, a także pośrednio na Bukowskiej. Zarazem pozwala mieszkańcom Grunwaldu na łatwy i bezpieczny dojazd do terenów rekreacyjnych jak Rusałka, Sołacz (cały zachodni klin zieleni). Szacowany koszt wykonania 3,5 km ścieżki rowerowej (szerokość drogi rowerowej to 2 metry, do tego 1,5 metrowy chodnik) wynosi 3,8 mln złotych (w tym 103 tys. zł na wykonanie projektu) - objaśnia Arkadiusz Borkowski ze Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.


Komentarze (1)

11-07-2013 12:45:57
Pomysł na Grunwaldzką:)
Gratuluję, że w końcu ktoś pomyślał o ścieżce rowerowej na Grunwaldzkiej, rowerzyści i tak jeżdżą po chodniku, a teraz być może nareszcie będą mogli to robić zgodnie z prawem i bezpiecznie dla pieszych. Cieszy nas zainteresowanie Inwestycji dla Poznania tą częścią miasta... prosimy o więcej wsparcia przy różnych inicjatywach (basen kryty w parku Kasprowicza, ogrodzenie trawników "trawniki wolne od psich kup" w parku przy Arenie oraz inne inicjatywy).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat. Obowiązują zapisy:dom.bajek.poznan@gmail.com.Projekt "Dom Bajek - warsztaty literacko-plast

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: