Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od niedzieli rower wypożyczymy przy dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od niedzieli rower wypożyczymy przy dworcu
13-04-2012 05:36   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, z dwutygodniowym opóźnieniem wystartuje Poznański Rower Miejski, czyli sieć bezobsługowych wypożyczalni rowerów zlokalizowanych w kilku punktach miasta, m.in. przy Dworcu Głównym.

W niedzielę, 15 kwietnia wystartuje Poznański Rower Miejski. Początkowo powstanie siedem stacji, jedna z nich będzie przy Dworcu Głównym. Pierwotnie system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miał wystartować dwa tygodnie temu, 1 kwietnia, jednak pojawiły się pewne problemy techniczne.

By móc wypożyczyć jeden ze 120 rowerów będzie trzeba najpierw się zarejestrować przez internet i zapłacić złotówkę. Pierwsze 20 minut korzystania z Poznańskiego Roweru Miejskiego będzie bezpłatne, za godzinę jazdy na wypożyczonym jednośladzie zapłacimy 2 złote.

Przy Dworcu Głównym zamontowano już stojak na 20 rowerów, tablicę informacyjną i panel do wypożyczania rowerów. Podobne stacje będą na Moście Teatralnym, na 27 Grudnia, Małych Garbarach, Śródce, Rondzie Rataje i Półwiejskiej (przy wejściu do Starego Browaru).

Przetarg na dostarczenie rowerów i utworzenie publicznych wypożyczalni jednośladów wygrała firma Nextbike. Poznański Rower Miejski kosztował 549 tys. zł. Jeśli system, za który będzie odpowiadać Zarząd Transportu Miejskiego się sprawdzi dokupywane będą kolejne rowery, a także dołączane będą kolejne wypożyczalnie.

Podobny system, którym zarządza firma Nextbike działa już we Wrocławiu i w Warszawie. Wypożyczalnie rowerów działają również m.in. w Krakowie i Gdańsku.


Komentarze (1)

14-04-2012 12:31:28
niki
hahahaaha co coments .....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: