Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Agnieszka Holland odwiedzi w lipcu Ogród Łazarz? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Agnieszka Holland odwiedzi w lipcu Ogród Łazarz?
03-06-2013 00:52   Janusz Ludwiczak
W powstającym Ogrodzie Łazarz zbudowano już siedziska z palet, a w piątek zamalowano bazgroły i szpecące graffiti na ścianie garaży. W lipcu "Ogród Łazarz" ma odwiedzić... Agnieszka Holland.

W Ogrodzie Łazarz, który powstaje przy ul. Potockiej w ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta posadzono już kwiaty, krzewy, a także z palet, które służyły do transportu i wykładania towarów stworzono siedziska.

W piątek zorganizowano kolejny piknik, w trakcie którego zamalowano bazgroły i szpecące graffiti na ścianie garaży.

Udało nam się pomalować fragment muru 3 na 2 m emulsją, która będzie stanowiła podkład pod farbę tablicową. Pomagali nam harcerze. Miło spędziliśmy też czas przy pikniku przygotowanym przez grupę Pyrspektywy. Kilka osób przyszło do nas na kanapkę, albo po prostu porozmawiać. Teraz nasze najważniejsze zadanie to uświadomić mieszkańcom, że to miejsce jest dla nich, że nie muszą czekać, aż przyjdziemy tam naszymi działaniami (choć oczywiście będziemy przychodzić), że mogą z tej przestrzeni już korzystać - objaśnia Klaudia Lewczuk, koordynatorka "Ogrodu Łazarz".

Wszystko wskazuje na to, że w lipcu Ogród Łazarz odwiedzi... Agnieszka Holland.

Rozmawiamy z panią Agnieszką Holland i Polską Światłoczułą. Tak, jeśli wszystko się uda to pani Agnieszka Holland odwiedzi nas w Ogrodzie Łazarz w lipcu - tłumaczy Karolina Dziełak, koordynator projektu Generator Malta.

Pod nazwą Polska Światłoczuła kryje się projekt Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta, którzy docierają do niewielkich, zapomnianych i niemal niewidocznych na mapach google'a, miejsc, gdzie urządzają projekcję nowego, polskiego filmu, po której można spotkać się i porozmawiać z jego twórcami (reżyserem, aktorami) - dodaje Karolian Dziełak.


Komentarze (1)

11-06-2013 03:15:07
B.
Szczerze to mam wrażenie,że ten cały ogródek to pogwałcenie przestrzeni mieszkańców, między innymi mojej. Palety są nieestetyczne, kawałek pomalowanego muru to jakaś kpina, nie rozumiem co właściwie można pokazać Agnieszce Holland. Było tam dużo ładniej niż jest teraz. Działania studentów, tak samo jak na Śródce, zamiast wciągać mieszkańców to ich wycofują. No chyba,że celem było zrobienie miejsc siedzących dla pijaczków - to na pewno się udało, widzę ich każdego wieczoru. Przed takimi akcjami radzę więcej poczytać o podobnych działaniach w innych miejscach i lepiej się przygotować, wzbudzić inicjatywę w mieszkańcach,a nie zmieniać ich przestrzeń. Przykro mi,ale te palety są na prawdę okropne w takim wydaniu.
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: