Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pyry połączyły mieszkańców na wspólnym pikniku w "Ogrodzie Łazarz" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pyry połączyły mieszkańców na wspólnym pikniku w "Ogrodzie Łazarz"
20-05-2013 02:09   Janusz Ludwiczak
W powstającym "Ogrodzie Łazarz", który będzie mieścić się na skwerze przy ul. Potockiej, przy blokach pod numerem 39 i 41 posadzono już nie tylko krzewy i kwiaty. W sobotnie popołudnie odbył się tutaj piknik. Przy długim stole można było nie tylko wspólnie porozmawiać, ale skosztować pyr na kilka sposobów - była sałatka ziemniaczana, omlet z pyr, a także przekąska z kartofli, pesto, cukinii, twarogu i szczypiorku.

"Ogród Łazarz", który powstaje na skwerze, pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41 zaczyna tętnić życiem. Wcześniej posadzone zostały pierwsze rośliny - krzewy: derenie i pęcherznice, a także nasiona kwiatów: dalie, bratki, lilie i cynie.

W sobotnie popołudnie w powstającym "Ogrodzie Łazarz" odbył się piknik, podczas którego można było skosztować... pyr pod różnymi postaciami.

Jedzenie jest tylko pretekstem, by wspólnie spotkać się, porozmawiać. Przygotowaliśmy przekładaniec piknikowy z ziemniaka, pesto, cukini, białego serka i szczypiorka. Jest również omlet i sałatka ziemniaczana. Każdy przygotował coś od siebie. Robiliśmy badania ankietowe, okazało się, że pyry są wciąż symbolem Poznania, choć młodsze pokolenie woli już bardziej makarony - powiedziała Katarzyna Kurzyńska z grupy "Pyrspektywy".

"Ogród Łazarz" powstaje w ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta. Na Łazarzu ma powstać miejsce spotkań dla mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach, podczas których będzie można nauczyć się np. szydełkowania.

We wtorek będziemy chcieli przygotować siedziska z banerów i palet. Planujemy też posadzić kolejne rośliny, w tym dynie - przekonuje Klaudia Lewczuk, koordynatorka "Ogrodu Łazarz".


Komentarze (3)

20-05-2013 22:20:13
wolf
Ogród ciągle powstaje, pomysły są różne ale różny jest też odbiór mieszkańców a nic na siłę nie może powstawać, bo to ma zadowolić mieszkańców. Powinniśmy się cieszyć, że coś powstaje w miejscu gdzie do tej pory tylko chwasty i zaniedbana trawa była.
20-05-2013 21:18:40
w
To bardzo ciekawy projekt. Póki co zaangażowanych jest - widać z relacji - kilkanaście osób, z których niewielu chyba tu mieszka.. to mało na osiedlu liczącym kilkaset osób, w dzielnicy liczącej ponad 20 tysięcy. Wniosek: Poznaniacy wolą spędzać czas w domu niż wyjść "do ludzi". Zresztą stwierdzić to można także po ilości restauracji, kawiarni itp. działających na Łazarzu :)
20-05-2013 15:43:47
ddddd
ten ogródek- ten projekt to jakis śmiech...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: