Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Posadzono kwiaty w "Ogrodzie Łazarz" przy Potockiej. "Pyrspektywy" zapraszają w sobotę na piknik - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Posadzono kwiaty w "Ogrodzie Łazarz" przy Potockiej. "Pyrspektywy" zapraszają w sobotę na piknik
18-05-2013 00:57   Janusz Ludwiczak
W powstającym "Ogrodzie Łazarz", który będzie mieścić się na skwerze przy ul. Potockiej, przy blokach pod numerem 39 i 41 posadzone zostały kolejne rośliny - tym razem kwiaty. W sobotę o godz. 17:00 grupa "Pyrspektywy" zaprasza na piknik, na którym będzie można coś zjeść. Dominować mają... pyry.
Posadzono kwiaty w "Ogrodzie Łazarz" przy Potockiej. "Pyrspektywy" zapraszają w sobotę na piknika

Do tej pory zaniedbany skwer przy ul. Potockiej, w pobliżu bloków pod numerem 39 i 41, niedaleko Klubu "Krąg" coraz bardziej zazielenia się. W czwartkowe popołudnie posadzone zostały kolejne rośliny, tym razem kwiaty.

Przekopaliśmy w sumie działkę o powierzchni 4 na 1,5 metra. Posialiśmy rośliny ozdobne, głównie kwiaty. Jedna z mieszkanek przyniosła swoje cebule kwiatów. W przyszłym tygodniu będziemy tworzyć siedziska z palet, a wspólnie z mieszkańcami będziemy chcieli wspólnie posadzić dynie. W sobotę grupa "Pyrspektywy" organizuje piknik - powiedziała Klaudia Lewczuk z projektu "Generator Malta".

W sobotę o godz. 17:00 w powstającym "Ogrodzie Łazarz" rozpocznie się piknik, podczas którego mają będzie można skosztować... pyr pod różnymi postaciami.

W jedzeniu ważny jest smak i spotkanie. Spotkajmy się na pikniku. Przygotujcie swoje ulubione ziemniaczane potrawy, zapakujcie do koszyków, zjadać będziemy wspólnie. Co zabrać? Ziemniaczaną przekąskę, coś do siedzenia (koc, poduszkę, krzesełko), sztućce, talerzyk i dobry humor - zachęcają organizatorzy.

"Ogród Łazarz" powstaje w ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta. Na Łazarzu ma powstać miejsce spotkań dla mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach, podczas których będzie można nauczyć się np. szydełkowania. Więcej na ten temat w artykule: Powstanie ogród, w którym usiądziemy przy stole z drzwi i zjemy własnoręcznie posiane warzywa.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: