Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ogród Łazarz" powstanie przed festiwalem teatralnym Malta. Kolejny skwer się zazieleni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ogród Łazarz" powstanie przed festiwalem teatralnym Malta. Kolejny skwer się zazieleni
28-03-2013 00:41   Janusz Ludwiczak
Jest szansa, że na Łazarzu przybędzie kolejna oaza zieleni. W ramach projektu "Generator Malta" odbywającego się w trakcie tegorocznego Malta Festival mieszkańcy Łazarza we współpracy ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego i School of Form wspierani przez socjologów, antropologów, lokalnych aktywistów i liderów, zaprojektują i stworzą wspólną przestrzeń – mały ogród. Eksperyment uprawy roli – być może owoców, warzyw, kwiatów – to początek tworzenia więzi, zapowiedź procesu, który prowadzi od uprawy do partycypacji.

Dzięki tegorocznemu festiwalowi teatralnemu Malta jeden ze skwerów na Łazarzu może się zazielenić i zostać zrewitalizowany.

Jest to projekt Generator Malta, realizowany w ramach Festiwalu Malta, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Oh Man, Oh Machine", czyli "Człowiek - Maszyna". Będziemy chcieli wrócić do refleksji nad jakością życia. Jednym z elementów projektu będą działania wpisane w topografię miasta. W sześciu dzielnicach: na Śródce, Chwaliszewie, Starym Mieście, Wildzie, Jeżycach i Łazarzu wspólnie z mieszkańcami będziemy chcieli urządzić wspólnie wybrane przestrzenie, które przemienimy w ogrody - tłumaczy Karolina Dziełak, koordynator projektów Generator Malta i "Ogród Łazarz", "Ogród Jeżyce", "Ogród Chwaliszewo".

Wspólnie z ogrodnikami z Uniwersytetu Przyrodniczego i designerami ze School of Form będziemy rozmawiać, jak urządzić tą przestrzeń, by stała się miejscem spotkań, lokalnym centrum warsztatów animacyjnych i edukacyjnych. W każdej dzielnicy wybrane zostanie jedno miejsce. Nie narzucamy mieszkańcom, jaka to będzie lokalizacja. Fajnie jest rewitalizować zaniedbane okolice i starać się je przemieniać, ale czasem są też miejsca, które wymagają niewielkiej interwencji, a mogą stać się świetnym miejscem spotkań - dodaje Karolina Dziełak.

We wtorek w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Ogród Łazarz", w trakcie którego rozmawiano o oczekiwaniach wobec tworzonej przestrzeni. Odbył się również spacer, podczas którego odwiedzono miejsca, w których mógłby powstać "Ogród Łazarz". Wśród proponowanych lokalizacji znalazł się teren między blokami przy ul. Potockiej, Lejek Łazarski, działka położona pomiędzy "Deskami", a także skwer przy zbiegu ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza.

Kolejne spotkanie w sprawie projektu odbędzie się w poświąteczny czwartek, 4 kwietnia. Wtedy wybrana zostanie wstępna lokalizacja, a do wspólnej akcji mają zostać zachęceni m.in. seniorzy.


Komentarze (4)

03-04-2013 22:47:03
bbk
przy chłodnej jest niezagospodarowana działka miasta która byłaby idealna
03-04-2013 22:05:46
Karolina Dziełak
Dzień dobry! Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/540247426026208/ Kolejne spotkanie odbędzie się jutro (czwartek, 4 kwietnia), o godz. 16:00 w Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37. Serdecznie zapraszamy!
30-03-2013 19:44:55
nove
Witam czy jest może założony profil na facebooku? Gdzie i o której odbędzie się drugie spotkanie.
28-03-2013 14:51:26
S.
Dzięki na relację:)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt. "Pod niebem Paryża i nie tylko..." zespołu Retrospekcja - Barbara Krenz i Marta Szydlik

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: