Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy obawiają się "Ogrodu Łazarz" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy obawiają się "Ogrodu Łazarz"
21-05-2013 14:31   Janusz Ludwiczak
Niektórzy lokatorzy budynków przy ul. Potockiej obawiają się, że powstający przy ich blokach "Ogród Łazarz" będzie miejscem schadzek młodzieży, która będzie spożywać alkohol, powodować hałas i dewastować miejsce.

Obawiam się chuligaństwa i tego, że ogród zostanie zdewastowany. Kto mi zagwarantuje, że między godziną 21 a 1 w nocy będzie tu spokój? Jeśli słyszę o siedziskach to młodzież, która jest zainteresowana tylko piciem i rozrabianiem będzie tu przychodzić. Policja tu nie przychodzi. Czy zapewnicie bezpieczeństwo? Czy Wy również chcielibyście mieć pod swoimi oknami coś takiego? - uważa Ryszard Starosta, mieszkaniec ul. Potockiej.

Obawy te próbowali rozwiać przede wszystkim organizatorzy "Ogrodu Łazarz" .

To są również nasze obawy. To jest ryzyko wpisane w projekt. To nie jest tak, że my przychodzimy i mówimy jak ma wyglądać ogródek. Podzielamy obawy, zawsze może być tak, że ktoś zajmie tą przestrzeń dla siebie i będzie to uciążliwe dla reszty, ale będziemy robić wszystko, by nie było to uciążliwe dla reszty. Staramy się również umożliwić animowanie tej przestrzeni organizując piknik, warsztaty i spotkania. Cały czas powtarzamy, że ma to być miejsce dla wszystkich - wskazuje Karolina Dziełak, koordynator projektu Generator Malta.

Spróbujmy. Dajmy temu projektowi szanse. Możemy stworzyć kolejne zielone miejsce na terenie naszego osiedle i miejsce do spotkań. Jeśli projektu nie uda się zrealizować, to można bardzo szybko przywrócić to miejsce do stanu pierwotnego - przekonywał Józef Żeleński, kierownik Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Przypomnijmy. "Ogród Łazarz" powstaje w ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta. Na Łazarzu ma powstać miejsce spotkań dla mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach, podczas których będzie można nauczyć się np. szydełkowania.

We wtorek będziemy konstruować siedziska z palet. Planujemy też posadzić kolejne rośliny, w tym dynie - dodaje Klaudia Lewczuk, koordynatorka "Ogrodu Łazarz".


Komentarze (3)

21-05-2013 21:15:23
Carlos
W takich miejscach powinien być monitoring, bez dozoru na 80% miejsce zostanie zdewastowane
21-05-2013 20:34:03
wolf
Zapraszam do Ogrodu obejrzeć siedziska z palet. Na razie są z boku bloku ustawione, żeby nikomu nie przeszkadzały. Miejmy nadzieję, że nie zostaną zniszczone.
21-05-2013 19:11:21
Łazarzanin
a jak od dawien dawna na trzepaku w tym miejscu (ostatnio usuniętym) przesiadywała ta "straszna" młodzież to mieszkańcom nie przeszkadzało?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: