Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ogród Łazarz" zaczął kwitnąć - posadzono pierwsze krzewy: derenie i pęcherznice - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ogród Łazarz" zaczął kwitnąć - posadzono pierwsze krzewy: derenie i pęcherznice
01-05-2013 19:07   Janusz Ludwiczak
Skwer przy ul. Potockiej, przy blokach pod numerem 39 i 41 za kilka dni zmieni się nie do poznania. We wtorkowe południe w ramach projektu "Ogród Łazarz" posadzone zostały pierwsze krzewy m.in. derenie i pęcherznice.

O "Ogrodzie Łazarz" pisaliśmy już kilkakrotnie. W ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta na Łazarzu ma powstać miejsce spotkań dla mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach, podczas których będzie można nauczyć się np. szydełkowania. Więcej na ten temat w artykule: Powstanie ogród, w którym usiądziemy przy stole z drzwi i zjemy własnoręcznie posiane warzywa.

We wtorkowe popołudnie, mimo zbliżającego się długiego majowego weekendu kilkuosobowa grupa, szczególnie młodych mieszkańców posadziła pierwsze krzewy.

Po wyborze lokalizacji nastąpił drugi kamień milowy. Wspólnymi siłami udało nam się wykopać dołki na krzewy dereń i pęcherznice. 4 maja na Placu Wolności będziemy robić donice z banerów ekologicznych. Gdy będzie gotowy projekt Juli Piotrowskiej ze School of form przystąpimy do konkretnego działania. Chcemy spotykać się częściej nie tylko raz w tygodniu - mówi Karolina Dziełak, koordynator projektów Generator Malta i "Ogród Łazarz".

Do tej pory zaniedbany skwer zmieni się nie do poznanie. Powstanie tutaj ogród, w którym rosnąć mają warzywa i zioła, umieszczony zostanie stół zbudowany ze starych drzwi, a przy nim znajdą się krzesła i ławki z europalet, kartonów, a na nich poduszki stworzone z zużytych banerów.

Na pewno będzie miejsce do siedzenia, stół ze starych drzwi. Chcemy posadzić również warzywa, z których będzie można korzystać. Chcielibyśmy, by "Ogród Łazarz" został otwarty już na Dni Łazarza - dodaje Karolina Dziełak.


Komentarze (2)

02-05-2013 14:49:53
wolf
Parę dni temu Spółdzielnia Mieszkaniowa mieszkaniowa usunęła stary trzepak przy którym stale dresiarstwo przesiadywało i chlał, a teraz ustawia im się parę metrów dalej stół i krzesła. Będzie tam śmietnik. Fajny pomysł galwanizator festiwalu, ale w praktyce może się niestety nie sprawdzić.
01-05-2013 22:16:06
Joa
Będzie pięknie.
Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: