Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska i Myslovitz "Solidarni z lokatorami".Zebrano prawie 4,5 tys. zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska i Myslovitz "Solidarni z lokatorami".Zebrano prawie 4,5 tys. zł
18-03-2013 13:51   Janusz Ludwiczak
4 447,18 zł i 11,01 € zebrano podczas zbiórki funduszy na obronę i pomoc prawną dla ofiar "czyścicieli" kamienic. W ramach inicjatywy "Solidarni z lokatorami" w niedzielę w Zamku odbył się koncert, w trakcie którego wystąpili m.in. Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska i zespół Muchy, a dzień wcześniej zagrał Myslovitz.

"Solidarni z lokatorami" to wspólna inicjatywa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, Obywatelskiej Rady Kultury i Otwartego Forum Kultury, która ma wesprzeć pokrzywdzonych i nękanych mieszkańców "czyszczonych" kamienic. Do akcji przyłączyły się m.in.: Centrum Kultury Zamek, Galeria Miejska Arsenał, Teatr Nowy, Teatr Polski, Teatr Ósmego Dnia, Muzeum Historii Miasta Poznania czy także Winiarnia Pod Czarnym Kotem z ul. Marcelińskiej, Galeria Raczej z ul. Głogowskiej, Scena Robocza z ul. Grunwaldzkiej.

Przez cztery dni prowadzona była zbiórka funduszy na obronę i pomoc prawną dla ofiar "czyścicieli" kamienic. W sumie od czwartku udało się zebrać 4 447,18 zł i 11,01 €.

Kulminacją akcji "Solidarni z lokatorami" był niedzielny koncert, w trakcie którego wystąpili: Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska i zespół Muchy. Dzień wcześniej na rzecz mieszkańców "czyścicieli" kamienic zagrał Myslovitz, a Stowarzyszenie Historyków Sztuki zaprosiło na spotkanie poświęcone historii poznańskich kamienic.

Akcja "Solidarni z lokatorami" ma być kontynuowana, m.in. w trakcie majowej Nocy Muzeów.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: