Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska i Myslovitz "Solidarni z lokatorami".Zebrano prawie 4,5 tys. zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska i Myslovitz "Solidarni z lokatorami".Zebrano prawie 4,5 tys. zł
18-03-2013 13:51   Janusz Ludwiczak
4 447,18 zł i 11,01 € zebrano podczas zbiórki funduszy na obronę i pomoc prawną dla ofiar "czyścicieli" kamienic. W ramach inicjatywy "Solidarni z lokatorami" w niedzielę w Zamku odbył się koncert, w trakcie którego wystąpili m.in. Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska i zespół Muchy, a dzień wcześniej zagrał Myslovitz.

"Solidarni z lokatorami" to wspólna inicjatywa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, Obywatelskiej Rady Kultury i Otwartego Forum Kultury, która ma wesprzeć pokrzywdzonych i nękanych mieszkańców "czyszczonych" kamienic. Do akcji przyłączyły się m.in.: Centrum Kultury Zamek, Galeria Miejska Arsenał, Teatr Nowy, Teatr Polski, Teatr Ósmego Dnia, Muzeum Historii Miasta Poznania czy także Winiarnia Pod Czarnym Kotem z ul. Marcelińskiej, Galeria Raczej z ul. Głogowskiej, Scena Robocza z ul. Grunwaldzkiej.

Przez cztery dni prowadzona była zbiórka funduszy na obronę i pomoc prawną dla ofiar "czyścicieli" kamienic. W sumie od czwartku udało się zebrać 4 447,18 zł i 11,01 €.

Kulminacją akcji "Solidarni z lokatorami" był niedzielny koncert, w trakcie którego wystąpili: Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska i zespół Muchy. Dzień wcześniej na rzecz mieszkańców "czyścicieli" kamienic zagrał Myslovitz, a Stowarzyszenie Historyków Sztuki zaprosiło na spotkanie poświęcone historii poznańskich kamienic.

Akcja "Solidarni z lokatorami" ma być kontynuowana, m.in. w trakcie majowej Nocy Muzeów.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: