Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piotr Ś. chciał eksmitować lokatorów kamienicy przy ul. Niegolewskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piotr Ś. chciał eksmitować lokatorów kamienicy przy ul. Niegolewskich
26-01-2013 01:24   Janusz Ludwiczak
Czy po Stolarskiej 2 przyszła kolej na kamienicę przy ul. Niegolewskich 14? W czwartek Piotr Ś., administrator budynku próbował wedrzeć się do jednego z mieszkań.

W czwartek po godz. 13 w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 pojawił się Piotr Ś., który jest administratorem budynku. Chciał zająć jedno z mieszkań. Jak się okazało w tym samym lokalu zameldowane są trzy osoby. Według Piotra Ś. przebywają one w tym mieszkaniu bezprawnie.

Pan Piotr Ś. pojawił się w asyście policji i próbował sforsować drzwi jednego z mieszkań przy ul. Niegolewskich 14 twierdząc, że tam mieszka i ma prawo do tego mieszkania. Wyłamał zamek, wybił szyby w drzwiach wejściowych, na co już zareagowali lokatorzy, którzy jeszcze w tym budynku mieszkają - powiedział Jarosław Urbański z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Na miejscu pojawiła się również policja, w asyście której Piotr Ś. chciał dostać się do jednego z mieszkań.

Problemy lokatorów kamienicy przy ul. Niegolewskich rozpoczęły się przed końcem ubiegłego roku, kiedy w nocy z 29 na 30 grudnia nieznani sprawcy włamali się do opuszczonych mieszkań i zniszczyli instalację wodną. Zalana została klatka schodowa i pomieszczenia na niższych kondygnacjach.

Dwa tygodnie później lokatorzy kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań. Jak twierdzi, prosił go o to Piotr Ś., administrator kamienicy. Sprawca został zatrzymany przez policję.

W sierpniu prokuratura zarzuciła Piotrowi Ś. stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie. Mężczyzna dostał zakaz zbliżania się do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, której również jest administratorem.

Mieszkańcy Stolarskiej są od maja nękani przez "administratorów". Ich mieszkania były zalewane wodą, a stropy przewiercane. W skrzynce na listy znaleźli też zdechłego szczura, a na klatce schodowej odchody i porozrzucane robaki, natomiast przy przy wejściu znaleźli czarne szarfy z napisem "ostatnie pożegnanie". Od kilku tygodni w kamienicy nie mają ani wody, ani gazu. Dzień przez Wigilią odcięty został im również prąd.

Oświadczenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z dnia 24 stycznia 2013

W kontekście pojawiających się różnych spekulacji na temat zajścia w kamienicy przy ul. Niegolewskich w Poznaniu, które wydarzyło się dzisiaj w południe, poniżej przytaczamy wstępne ustalenia.

Dzisiaj do Komisariatu Policji Poznań Grunwald przyszedł Piotr Ś. Zawiadomił że od listopada 2012 roku jest najemcą mieszkania nr 4 w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14. Z okazanych dokumentów wynikało, że poprzedni najemca otrzymał sądowy nakaz eksmisyjny i w ubiegłym roku dobrowolnie się wyprowadził się z tego lokalu. Od tego czasu mieszkanie było puste, a Piotr Ś. jako nowy najemca założył swoje zamki. Piotr Ś. oświadczył, że w ciągu ostatnich tygodni ktoś włamał się do tego mieszkania i wymienił jego zamki na inne.

W związku ze złożonym przez Piotra Ś. oświadczeniem i zawiadomieniem policjanci zjawili się w kamienicy na ul. Niegolewskich sprawdzić, jaki jest stan faktyczny. Funkcjonariusze nie mieli żadnych podstaw żeby zabronić wyłamania drzwi do lokalu Piotrowi Ś, który według dokumentów jest jego najemcą.

Okazało się, że w mieszkaniu przebywają trzy osoby. Jedna z tych osób przyznała się, że zajęła to mieszkanie po opuszczeniu Zakładu Karnego.

Obecnie w komisariacie na poznańskim Grunwaldzie i na ul. Niegolewskich trwają przesłuchania i ustalenia, jaki jest stan faktyczny, kim są osoby zastane w mieszkaniu, na jakiej podstawie zajmują lokal, czy i kiedy wymieniały zamki zainstalowane przez obecnego najemcę.

Policjanci ustalają również, czy Piotr Ś. składał zawiadomienie i oświadczenia oparte na prawdzie, czy też nie.


Komentarze (2)

23-03-2013 15:55:27
Ropuch
Czy dalej jest tak że gmina będzie musiała wskazać komornikowi noclegownię, schronisko lub inną placówkę zapewniającą miejsca noclegowe, do której komornik eksmituje danego lokatora???? - http://blog.e-prawnik.pl/nowe-zasady-dotyczace-eksmisji-lokatorow.html .
29-01-2013 07:34:35
Negatyw
Ale rzekomo Poznań "know-how" (!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: