Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Otwarty stół u wojewody: w kamienicy przy Stolarskiej 2 przeprowadzona będzie ekspertyza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Otwarty stół u wojewody: w kamienicy przy Stolarskiej 2 przeprowadzona będzie ekspertyza
30-12-2012 00:21   Janusz Ludwiczak
W piątek u wojewody spotkali się mieszkańcy kamienicy przy ul. Stolarskiej z Piotrem Śrubą - administratorem budynku i pełnomocnikami obu stron.

W piątek w gabinecie wojewody wielkopolskiego odbyło się kolejne spotkanie w sprawie kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, w którym uczestniczyli lokatorzy, administrator budynku i pełnomocnicy prawni obu stron. Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami, z którego wyproszeni zostali dziennikarze i członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Mimo rozbieżnych stanowisk w stosunku do stanu prawnego a faktycznego przedstawianego przez strony sporu udało się osiągnąć konsensus co do konieczności przeglądu technicznego instalacji budynku. Aktualnie mieszkańcy pozbawieni są gazu, prądu oraz wody. Zdaniem administratora nałożony przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w drodze decyzji administracyjnej obowiązek przeprowadzenia przez właściciela budynku ekspertyzy technicznej nie jest możliwy do wykonania z powodu blokady kamienicy. Obecni na spotkaniu mieszkańcy oraz reprezentująca ich mecenas zadeklarowali wpuszczenie uprawnionych ekip w momencie otrzymania wcześniejszej informacji w tej sprawie. Jeśli złożone dziś deklaracje zostaną dotrzymane, ekspertyza techniczna dla Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, powinna zostać dostarczona najpóźniej do końca stycznia - informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nie wiemy co się dzieje w tej kamienicy od sierpnia. Liczymy, że lokatorzy, którzy okupują tą kamienicę wpuszczą ekspertów w celu ustalenia rzeczywistego stanu tej kamienicy. W momencie, w którym ta ekspertyza powstanie moi klienci są gotowi do przystąpienia do bieżącej naprawy, a w dalszym etapie przeprowadzą remont - powiedział Mirosław Martyn, prawnik Piotra Śruby, administratora kamienicy przy ul. Stolarskiej 2.

Nie wiemy jaki jest stan kamienicy. Według naszej wiedzy były przeprowadzane jakieś przeróbki, np. odcięcie gazu. Według nas kamienica jest absolutnie dewastowana - dodaje Mirosław Martyn.

Na podstawie ekspertyzy przeprowadzimy kosztorys i dalsze prace. Najpierw będzie przeprowadzona bieżąca konserwacja. Z lokatorami będziemy prowadzić negocjacje w sprawie opuszczenia lokali, by przeprowadzić remont - wskazuje Piotr Śruba.

Lokatorom Stolarskiej zarzuca się również, że nie płacą czynszu i opłat za zużycie mediów.

Do dnia dzisiejszego nie wpłynęła ani złotówka za czynsze ani złotówka za media, trudno się dziwić energetyce, że wyłączyła prąd. Są podane dokładne numery rachunków bankowych, na które należy wpłacać świadczenia - twierdzi Mirosław Martyn, prawnik administratora kamienicy.

Do maja, kiedy byli inni właściciele lokatorzy regularnie płacili czynsz, spokojnie mieszkali. Pod koniec kwietnia pojawił się pan Śruba, który pod pozorem przeprowadzenia jakiegoś remontu zaczął tą kamienicę dewastować. Podrzucano robaki do skrzynek pocztowych, dewastowano klatkę schodową, wywieszono szarfę z napisem "ostatnie pożegnanie". Ci państwo byli poddawani stalkingowi. Lokatorzy w obawie o swoje bezpieczeństwo zabarykadowali chroniąc swój byt - powiedziała Agnieszka Rybak-Starczak, pełnomocnik lokatorów kamienicy przy ul. Stolarskiej 2.

Ustaliliśmy, że będzie przeprowadzona ekspertyza stanu technicznego budynku. Najprawdopodobniej Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączy ten budynek z użytkowania, gdyż on się nie nadaje do użytkowania - dodaje Agnieszka Rybak-Starczak.

Chcieliśmy się spotkać w sprawie podłączenia wody co obiecał nam wojewoda. W międzyczasie pozbyliśmy się prądu. Pan Śruba mówi, że to nie jego sprawka. Kamienica jest zdewastowana, a pan Śruba cały czas twierdzi, że to my dewastujemy kamienicę. Będziemy czekać na dokumenty od inspektora, wtedy zgodzimy się na kontrolę - powiedziała Grażyna Sobecka, mieszkanka kamienicy przy ul. Stolarskiej 2.


R E K L A M A

Komentarze (1)

04-01-2013 15:47:19
Hania
To jest poprostu gehenna lokatorow jakkolwiek by na to nie patrzec.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: