Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stolarska bis? W kamienicy przy ul. Niegolewskich odcięto wodę i zalano mieszkania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stolarska bis? W kamienicy przy ul. Niegolewskich odcięto wodę i zalano mieszkania
31-12-2012 00:48   Janusz Ludwiczak
W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy włamali się do opuszczonych mieszkań w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 i zniszczyli instalację wodną. Zalana została klatka schodowa i pomieszczenia na niższych kondygnacjach. Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że jest to działanie "czyścicieli kamienic".

W niedzielę, ok. godz. 3 w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 zaczęła lać się woda. Zalana została klatka schodowa, niektóre lokale i piwnice.

Nie ma wątpliwości, że byli to pracownicy Piotra Śruby. To są zawodowi "czyściciele" kamienic, którzy nękają lokatorzy. Jest to typowy scenariusz, który miał miejsce w innych kamienicach. Lokatorzy dostawali uszkodzone rury, wyrywane drzwi czy podrzucano im martwe szczury na wycieraczkę - uważa Katarzyna Czarnota z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Jest to typowe zagranie pana Śruby. Wiadomo, że nie on to zrobił. Podejrzewamy, że wynajął ludzi, by wyglądało to na to, że grasowali bezdomni po opuszczonych mieszkaniach. Na czwartym piętrze znaleźli miedzianą rurkę i wyrwali ze ściany. Woda lała się aż do piwnic - mówi Anastazja Molga, mieszkanka kamienicy przy ul. Niegolewskich 14.

Na początku 2012 roku zmienił się właściciel kamienicy.

W styczniu poprzedni właściciel podpisał wstępną umowę przejęcia budynku z panem Liberkowskim. W czerwcu podniesiono nam bardzo znacznie czynsz, wskutek czego część osób się wyprowadziło. Do tej pory płaciliśmy 2,70 zł za metr kwadratowy, a obecnie 13,70 zł/m2. Nadal nie kontaktował się z nami nikt z nowych właścicieli - wskazuje Anastazja Molga.

Właścicielem kamienicy na ul. Niegolewskich 14 jest Grzegorz Liberkowski, który jest również współwłaścicielem budynku przy ul. Stolarskiej 2. Aktualnie mieszka tam siedem rodzin. Mieszkańcom zostały przedstawione porozumienia, na mocy których za kwotę 4 tys. zł zrzekają się wszelkich roszczeń i dobrowolnie się wyprowadzają. Niektórzy lokatorzy to podpisali. Przedstawienie takich porozumień jako jedynej możliwości jest ominięciem ustawy o ochronie lokatorów. Te rodziny, które zostały mają przydziały od miasta. Lokatorzy nie są osobami zadłużonymi, regularnie płacą czynsz - objaśnia Katarzyna Czarnota, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów.

Piotr Śruba, zarządca kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 powiedział dla "Teleskopu" TVP Poznań, że w nocy do budynku wdarli się złomiarze, którzy szabrowali puste mieszkania. On o niczym nie wiedział.

Po południu w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 w obecności administratora została włączona ponownie woda.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: