Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwald chce mieć swoje logo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwald chce mieć swoje logo
29-01-2013 01:15   Janusz Ludwiczak
Swój logotyp mają już Rady Osiedla: Stare Miasto, Świerczewo, Chartowo czy Winiary. Teraz konkurs na logo chce ogłosić Rada Osiedla Grunwald Południe.

Od dwóch lat w Poznaniu są 42 rady osiedli. Swój logotyp mają już rady osiedli: Stare Miasto, Świerczewo czy Piątkowo. Ostatnio konkurs na logo ogłosiła Rada Osiedla Winiary. Konkurs skierowany był przede wszystkim do mieszkańców, ale także do studentów kierunków artystycznych i projektowych. Na zwycięzcę czekała nagroda w wysokości 760 zł, a na wyróżnionych autorów nagrody rzeczowe o wartości do 150 zł. W składzie jury oprócz winiarskich radnych zasiedli jeszcze przedstawiciele Urzędu Miasta z Wydziału Kultury i Sztuki oraz Biura Promocji Miasta.

Teraz konkurs na logotyp chce ogłosić Rada Osiedla Grunwald Południe. Co powinno się na nim znaleźć? Stadion Miejski to najbardziej charakterystyczny obiekt na terenie osiedla, ale są tam również bloki z wielkiej płyty czy domy jednorodzinne.

Na początku lutego podczas sesji naszej rady osiedla będziemy rozmawiać na jakich zasadach odbędzie się konkurs. Jestem też po wstępnych rozmowach z Wydziałem Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta. Na przełomie marca i kwietnia planuję także uruchomić stronę internetową naszego osiedla - wyjaśnia Tomasz Stachowiak z Rady Osiedla Grunwald Południe.

Osiedle Grunwald Południe (dawniej Osiedle Kopernika-Raszyn) sąsiaduje od zachodniej strony (granicę stanowi ul. Arciszewskiego i Reymonta) z Osiedlem Święty Łazarz. Jego powierzchnia liczy 3,83 km2. Na terenie Osiedla Grunwald Południe mieszka 25 714 osób (gęstość zaludnienia wynosi 6713,84 os/km2). Granicę tego osiedla stanowi obszar w obrębie ulic: Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grochowska - Marcelińska - Bułgarska - Ptasia - Wałbrzyska - Węgorka - Grunwaldzka - Jawornicka - Promienista - Jawornicka - Mrągowska - tory kolejowe - Górnicza - Pogodna - Ściegiennego - Arciszewskiego - Reymonta.

Przypomnijmy, że od 2006 roku swój herb ma Łazarz, o czym więcej w załączniku.

Logotypy poznańskich rad osiedli:


Rada Osiedla Chartowo


Rada Osiedla Jeżyce


Rada Osiedla Piątkowo


Rada Osiedla Podolany


Rada Osiedla Rataje


Rada Osiedla Stare Miasto


Dotychczasowe logo Osiedla Stare Winogrady


Propozycja nowego logo Osiedla Stare Winogrady


Rada Osiedla Strzeszyn


Rada Osiedla Świerczewo


Rada Osiedla Wilda


Rada Osiedla Winiary


Komentarze (4)

29-01-2013 13:19:24
morlock
@dom?m Prawda? Ale może dlatego (za siebie) że to Portal Św.Łazarza a nie Południowego Grunwaldu. Ja biegam tylko po swoich ścieżkach i przyznam że nawet nie sprawdzałem (mea maxima itd) czy pozostałe osiedla Grunwaldu mają Swojego Ludwiczaka. (przepraszam Panie Januszu).
29-01-2013 11:46:19
dom?n
To trochę niepoważne nie podawać publicznie żadnych kryteriów konkursu ani bliższych informacji o wytycznych co do logo...
29-01-2013 09:10:09
morlock
A logiem Łazarza będzie sylwetka facia w podartych lumpach ze "słonikiem".
29-01-2013 07:04:40
Tomasz Stachowiak
Dzięki:)
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: