Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Grunwaldzkiej będzie zielone torowisko - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Grunwaldzkiej będzie zielone torowisko
17-03-2012 02:08   Janusz Ludwiczak
Układane jest już nowe torowisko pomiędzy hotelem Sheraton a ulicą Matejki. Tymczasem rozpoczęły się prace drogowe na kolejnym odcinku ulicy Grunwaldzkiej. Pomiędzy ulicami Matejki a Wojskową rozbierane są stare szyny tramwajowe. W maju na tym odcinku ulicy Grunwaldzkiej pojawi się zielone torowisko, dzięki któremu mieszkańcy i pasażerowie nie odczują zbytniego hałasu jeżdżących tramwajów.

Na początku tygodnia ruszyły prace związane z remontem torowiska tramwajowego na kolejnym odcinku ulicy Grunwaldzkiej. Do końca maja pojawią się nowe szyny pomiędzy ulicami Matejki a Wojskową. Co więcej będzie to zielone torowisko, dzięki któremu mieszkańcy i pasażerowie nie odczują zbytniego hałasu jeżdżących tramwajów.

Czy więc tory będą pomalowane na zielono? Nic z tych rzeczy. Zielone torowisko mamy już od kilku lat na ulicy Małe Garbary. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko poprawia się estetyka ulicy, ale również trawa rosnąca w torowisku tłumy hałas nawet o 6 dB.

W związku z prowadzonymi pracami kierowcy mają do dyspozycji tylko jedną nitkę. Autobusy linii T2 na szczęście nie zmieniły swojej trasy w związku z prowadzonymi pracami pomiędzy Szylinga a Rondem Jeziorańskiego.

Natomiast 5 marca całkowicie dla ruchu kołowego zamknięta została ulica Grunwaldzka na odcinku od Matejki do Bukowskiej i Zeylanda oraz ulica Bukowska od Zeylanda do Roosevelta. Na tym fragmencie ulicy Grunwaldzkiej ułożone zostały już nowe szyny, którymi w maju pojadą tramwaje linii nr 6, 13 i 15.

Prace intensywnie prowadzone są również na Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Gotowe jest już nowe torowisko. Drogowcy montują teraz nową sieć trakcyjną oraz przygotowują podbudowę pod nawierzchnię wschodniej nitki ulicy Przybyszewskiego i Reymonta.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: