Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Milion złotych dla Łazarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Milion złotych dla Łazarza?
10-05-2024 23:47   Janusz Ludwiczak
Osiedle, w którym w niedzielę będzie najwyższa frekwencja otrzyma dodatkowy milion złotych z miejskiego budżetu. W ten sposób miasto chce zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach osiedlowych.

W najbliższą niedzielę, 12 maja odbędą się w Poznaniu wybory osiedlowe. Warto w nich wziąć udział, bo każdy głos ma znaczenie. Jednostki pomocnicze mają do swojej dyspozycji pieniądze z budżetu miasta i przyczyniają się do realnych zmian – od likwidacji krzywych, nierównych chodników i zastąpienia ich nowymi drogami dla pieszych po utworzenie placu zabaw dla dzieci, wybudowanie boiska czy przeznaczenie terenu pod skwer, a nawet park.

– Osiedla to dla Miasta bardzo ważni partnerzy. Planując każde kolejne działanie prosimy o opinię radnych, bo to oni są najbliżej mieszkańców i są najlepiej poinformowani o lokalnych problemach. Wiedzą, co i gdzie warto zmienić. Od przyszłego roku radni będą też mieli do dyspozycji więcej pieniędzy, dzięki przyjętym w lutym nowym zasadom naliczania środków budżetowych dla osiedli, a także zwiększeniu finansowania remontów i budowy dróg. Obecność w radzie osiedla może być także krokiem w kierunku dalszej działalności społecznej. To również duża satysfakcja z pomagania swoim sąsiadom i wpływu na to, jak wygląda okolica – przyznaje Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta.

Miasto ogłosiło konkurs na najwyższą frekwencję. Zwycięskie osiedle otrzyma do swojej dyspozycji dodatkowy milion złotych z miejskiego budżetu.

– Radni osiedlowi to dla Miasta ważni partnerzy. Nowe drogi, skwery czy miejsca rekreacji - każde tego typu przedsięwzięcie powstaje przy ich udziale. To oni są najbliżej lokalnych potrzeb i problemów, dlatego gorąco zachęcam, aby 12 maja oddać głos na osoby, które będą nas reprezentować w radach osiedli. Dodatkową motywacją niech będzie rywalizacja między fyrtlami. Osiedle z najwyższą frekwencją otrzyma w nagrodę 1 mln zł. Pieniądze te radni będą mogli przeznaczyć na realizację wskazanej przez siebie inwestycji służącej mieszkańcom – wyjaśnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Niestety wybory do rad osiedli nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. Podczas poprzednich wyborów osiedlowych, które odbyły się w marcu 2019 r. frekwencja wyniosła 9,86 proc. – najwyższa, a wręcz rekordowa była na Strzeszynie – 27,26%, na terenie Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo (27,06%) oraz w Kiekrzu – 26,88%. Najmniej mieszkańców zagłosowało na osiedlach: Grunwald Północ – 3,32%, Stare Miasto – 4,74% i Wilda - 4,77%.

Z kolei na Łazarzu w ostatnich wyborach osiedlowych w 2019 r. frekwencja wyniosła 6,09% (była i tak wyższa od tej w 2015 – 4,93%).


Fot: Urząd Miasta Poznania


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: