Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybory łazarskie 2024 {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybory łazarskie 2024 {SERWIS INFORMACYJNY}
09-05-2024 00:00   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 12 maja będziemy wybierać nowych przedstawicieli Rady Osiedla Święty Łazarz VIII kadencji (na lata 2024-2029). Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny.

Milion dla Krzesin, Pokrzywna i Garaszewa
Wracamy jeszcze do wyborów osiedlowych. Najwyższa frekwencja w Poznaniu była na osiedlu Krzesiny-Pokrzywny-Garaszewo i wyniosła tam 37,65% i to właśnie tam trafi milion złotych.
>> W I Ę C E J

Oto nowa Rada Osiedla Św. Łazarz – znamy wyniki wyborów
Komitet "Ulepszamy Łazarz" wprowadzi komplet, 11 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Grupa "Sąsiedzki Łazarz" zdobyła 9 mandatów. Łazarskim radnym będzie też Filip Olszak, który dostał się jako jedyny z listy "Łazarska Eka".
>> W I Ę C E J

Wyniki wyborów – kto zostanie łazarskim radnym na najbliższe 4 lata? {NA ŻYWO}
W niedzielę wybieraliśmy radnych, którzy będą reprezentować mieszkańców Łazarza do 2029 roku. Przedstawiamy wyniki spisane z protokołów wywieszonych w siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych. Wyniki wyborów będziemy podawać na bieżąco.
>> W I Ę C E J

Do 15:00 zagłosował… mniej niż co 30 mieszkaniec – frekwencja 2,87%
Tylko 2,87% – tyle do godz. 15 wyniosła frekwencja w dzisiejszych wyborach osiedlowych na Łazarzu. W ciągu 8 godzin głosowania do urn poszły zaledwie 633 osoby spośród 22 087 uprawnionych do głosowania.
Z kolei w skali miasta frekwencja w wyborach do rad osiedli wyniosła 4,69%. Najwyższa jest na Głuszynie (21,47%), a najniższa na Jeżycach – 1,92%.
>> W I Ę C E J

Najbliższe 5 lat zależy także od Ciebie. Dziś wybieramy radę osiedla na lata 2024-2029
W niedzielę odbywają się wybory osiedlowe. Wybierać można 11 radnych spośród 36 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz na VIII kadencję (na lata 2019-2023). Niestety zainteresowanie wyborami nie jest zbyt duże.
>> W I Ę C E J

Rozpoczęła się cisza wyborcza – obowiązuje również w wyborach do rad osiedli
Podobnie jak miało to miejsce w wyborach parlamentarnych czy kwietniowych wyborach samorządowych również w wyborach osiedlowych obowiązuje cisza wyborcza. Zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, organizowanie zgromadzeń czy zachęcanie do głosowania na danego kandydata.
>> W I Ę C E J

Milion złotych dla Łazarza?
Osiedle, w którym w niedzielę będzie najwyższa frekwencja otrzyma dodatkowy milion złotych z miejskiego budżetu. W ten sposób miasto chce zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach osiedlowych.
>> W I Ę C E J

Kampania dobiegła końca
Poprzez ulotki, ale też spotkania z mieszkańcami i różnego rodzaju akcje społeczne – kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz na różny sposób zachęcali mieszkańców do oddania na siebie głosu.
>> W I Ę C E J

Poznaj bliżej przyszłych łazarskich radnych – przedstawiamy kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
6 osoby na 21 miejsc – kto zdobędzie mandat łazarskiego radnego? O tym zdecydujemy już w najbliższą niedzielę 12 maja. Wszystkim kandydatkom i kandydatom do Rady Osiedla Św. Łazarz rozesłaliśmy pytania, które dotyczyły Łazarza – spraw bieżących, problemów i planów na najbliższą 5-letnią kadencję. Prezentujemy odpowiedzi, sylwetki kandydatów, ich program i postulaty, dzięki czemu nasi Czytelnicy i Mieszkańcy mogą poznać bliżej przyszłych radnych.
>> W I Ę C E J

36 kandydatów powalczy o 21 mandatów Rady Osiedla Św. Łazarz. Są aż 3 komitety – dotychczasowi radni podzieleni
Znana jest już lista wszystkich kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz w majowym wyborach osiedlowych. O 21 mandatów powalczy w sumie 36 kandydatów, którzy co ciekawe startować będą w trzech komitetach.
>> W I Ę C E J

Rada Osiedla Św. Łazarz zakończyła kadencję {RAPORT, ►FILM}
Po raz 65. i zarazem ostatni odbyła się sesja Rady Osiedla Św. Łazarz siódmej kadencji. Podsumowujemy pracę łazarskiego samorządu pomocniczego, kto był najaktywniejszym radnym, a kto kompletnie olał mieszkańców.
>> W I Ę C E J

Jeszcze tylko dziś mogą zgłaszać się kandydaci do rady osiedla
12 maja odbędą się wybory do rady osiedli. Zgłoszenia kandydatów urzędnicy przyjmować będą tylko dziś – w wydłużonych godzinach.
>> W I Ę C E J

12 maja odbędą się wybory osiedlowe. Łazarz nie zostanie podzielony na okręgi {►FILM}
Osiedle Św. Łazarz miało zostać podzielone na dwa okręgi wyborcze. Jednak po przegłosowanej poprawce tak się nie stanie. W wyborach osiedlowych, które odbędą się 12 maja wybierać będzie radnych z jednego okręgu. Zagłosować będzie można w sumie na 11 kandydatów (do tej pory było 21)...
>> W I Ę C E J

Podział na okręgi i inny sposób głosowania – szykują się zmiany w radach osiedli
Już nie 21, a od 5 do 11 radnych mamy wybierać w wyborach osiedlowych. Ponadto Osiedle Św. Łazarz ma zostać podzielone na 2 lub 3 okręgi wyborcze. Zaś same wybory osiedlowe mają odbyć się w czerwcu przyszłego roku.
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: