Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drogowcy zamkną Bukowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Drogowcy zamkną Bukowską
16-03-2012 14:57   Janusz Ludwiczak
Łatwego życia nie będą mieli w sobotę, niedzielę i poniedziałek zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej. Drogowcy zamkną dla ruchu ulicę Bukowską na odcinku od Zeylanda do skrzyżowania ulic Kraszewskiego i Szylinga. To dopiero początek utrudnień. W kolejne weekendy zamykane będą kolejne fragmenty Bukowskiej. Najgorzej będzie jednak na przełomie kwietnia i maja, kiedy Bukowska zostanie zamknięta od Zeylanda do Bułgarskiej.

W weekend i przez cały poniedziałek całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego będzie ulica Bukowska na odcinku od skrzyżowania ulic Kraszewskiego i Szylinga do ulicy Zeylanda. W tym czasie drogowcy remontować będą nawierzchnie jezdni.

Roboty będą polegać na sfrezowaniu warstw wiążącej i ścieralnej nawierzchni jezdni, wzmocnieniu konstrukcji jezdni, między innymi poprzez ułożenie specjalnej siatki poliuretanowej i ułożeniu nowej warstwy wiążącej. Po zakończeniu tych prac odcinek zostanie oddany do użytku kierowców - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu prowadzącego ulicami Kraszewskiego i Zwierzyniecką. Tą samą trasą pojadą również autobusy linii nr 48, 59, 63, 69, 77, pospieszne A i L oraz nocne nr 240, 242.

Ponadto od 17 do 19 marca włącznie ulicą Kraszewskiego i Zwierzyniecką nie będą kursować tramwaje linii nr 2 i 15, które pojadą objazdem przez Roosevelta i Dąbrowskiego.

Prace związane są z przebudową śródmiejskiego odcinka ulicy Bukowskiej. W ramach inwestycji wartej prawie 15,5 mln zł remontowane są krawężniki, chodniki, nawierzchnia, zatoki autobusowe a także powstaje droga rowerowa. Ponadto od Ronda Kaponiera do skrzyżowania ulic Polskiej i Bułgarskiej powstaną bus-pasy.

Kolejne utrudnienia dla kierowców i pasażerów czekać będą w dniach 24-26 marca (odcinek od skrzyżowania z ulicami Kraszewskiego i Szylinga do ulicy Polnej), 31 marca – 2 kwietnia (odcinek od ulicy Polnej do ulicy Przybyszewskiego). W ostatniej fazie prac, zaplanowanej między 28 kwietnia a 6 maja, czyli w długi weekend na całej długości remontowanej ulicy Bukowskiej ułożona zostanie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni.


Komentarze (2)

15-03-2012 16:33:42
Carlos
Po prostu to się nie mieści w głowie -może mamy fruwać samochodami, chcą zamknąć Bukowską, przy zamkniętej ulicy Grunwaldzkiej, rozkopanym rondzie Jeziorańskiego i Kaponierze, kto to planuje?, przezciez to wariactwo, nie można wszystkiego robić na hura, nie patrzac na konsekwencje idla mieszkańców
15-03-2012 10:39:26
fgk
Dobrze wnioskuję, że na długi weekend majowy chcą zamknąć Bukowską? No to ciekawe jakie będą objazdy i jak pojadą autobusy, jedyną alternatywą to będzie chyba tylko Dąbrowskiego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: