Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy stały w korkach nawet godzinę: "T2" - 40 minut opóźnienia, "64" - 50 minut - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy stały w korkach nawet godzinę: "T2" - 40 minut opóźnienia, "64" - 50 minut
06-03-2012 01:27   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek drogowcy rozpoczęli kolejny etap przebudowy ulicy Roosevelta. Całkowicie dla ruchu kołowego zamknięty został fragment ulicy Grunwaldzkiej, Bukowskiej i Roosevelta. Praktycznie przez cały dzień zakorkowane były ulice m.in. Matejki, Szylinga czy Bukowska. Autobusy stały w korkach nawet godzinę. Aż 40-minutowe opóźnienia miały autobusy "za tramwaj" T2, zaś autobusy linii 64 były spóźnione 50 minut.

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy węzła komunikacyjnego Ronda Kaponiera. Drogowcy całkowicie zamknęli dla ruchu kołowego ulicę Roosevelta (na odcinku od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego), ulice Bukowską (przy hotelu Sheraton) oraz ulicę Grunwaldzką (pomiędzy Matejki a Bukowską), o czym więcej w artykule: Roosevelta i Grunwaldzka całkowicie zamknięta. Na Matejki będą kooorki?! [MAPY].

Kooorki faktycznie były ogromne. Praktycznie przez cały dzień sznur samochodów ciągnął się na ulicy Bukowskiej, Szylinga, Matejki, Kasprzaka, Wyspiańskiego, Głogowskiej, Hetmańskiej czy nawet Grochowskiej.

Układ komunikacyjny to jest układ naczyń połączonych. Utrudnienia w jednym miejscu są dosyć rozlegle, zwłaszcza, jeśli te utrudnienia dotyczą punktu tak strategicznego jak ulica Bukowska i Roosevelta. Na bardzo wielu liniach są ogromne opóźnienia.
Autobusy T2 już po porannym szczycie miały 40 minut opóźnienia, zaś na linii pospiesznej A - 57 minut. Godzinne opóźnienia odnotowaliśmy na linii 77 i 63. Trzy kwadranse opóźnienia miały autobusy linii 59. 50 minut opóźnienia miały autobusy linii nr 64. Trudno mówić o punktualnej komunikacji
- powiedziała Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Nasi inżynierowie i Nadzoru Ruchu nie pamiętają takich sytuacji, żeby po porannym szczycie były aż takie opóźnienia. Cierpią nie tylko pasażerowie autobusów. Na ulicy Zwierzynieckiej tramwaje posuwały się w żółwim tempie. Były blokowane przez samochody. Tramwaje stały również na ulicy Dąbrowskiego. Kierowcy samochodów traktują torowisko jako element integralny jednego pasa ruchu - dodaje Iwona Gajdzińska z MPK.

Kierowcy i pasażerowie MPK muszą liczyć się, że komunikacyjny armagedon będzie miał jeszcze przez kilka najbliższych dni, a możliwe, że potrwa nawet do zakończenia remontów. Życzymy więc duuużo cierpliwości lub zachęcamy do przesiadki na rower albo skorzystania z własnych nóg, tym bardziej, że pogoda do spacerów sprzyja.


Komentarze (1)

06-03-2012 23:14:44
kierowca
trzeba być arcymistrzem, by rozkopać tak miasto. jeszcze mogli zamknąć całą Kaponierę do kompletu. już nie wiem jak mam jeździć po tym cholernie zakorkowanym mieście.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: