Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pasażerów tramwajów będą czekać kolejne zmiany. "Szesnastka" nie dojedzie z Łazarza do Kupca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pasażerów tramwajów będą czekać kolejne zmiany. "Szesnastka" nie dojedzie z Łazarza do Kupca
13-03-2012 23:42   Janusz Ludwiczak
W kwietniu pasażerów czekać będą kolejne zmiany. Przez miesiąc remontowane będzie torowisko w centrum miasta. Z tego powodu tramwajem linii nr 16 nie będzie można dojechać z Łazarza na pl. Bernardyński i do Kupca.

MPK ogłosiło przetarg na remont torowiska na ul. 27 Grudnia i modernizację przystanku przy Placu Wolności, który będzie dostosowany do pojazdów niskopodłogowych i osób niepełnosprawnych.

Remont będzie prowadzony od przystanku Al. Marcinkowskiego do węzła rozjazdowego przy Okrąglaku, w sumie prawie pół kilometra toru pojedyńczego. W ramach remontu wymienione zostaną oczywiście szyny i nawierzchnia, zyska też przystanek na Pl. Wolności. Czasu nie mamy zbyt wiele, trzeba się śpieszyć, żeby zdążyć do EURO2012. Wszak jest to miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kibica - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Prace ruszą w połowie kwietnia. Przez ponad miesiąc tramwaje nie będą kursować od AWF-u do Okrąglaka oraz od węzła Kórnickiej i Jana Pawła II w kierunku centrum. Objazdami pojadą tramwaje linii nr 2, 3, 9, 11 i 13. Pasażerowie nie dojadą również "szesnastką" z Łazarza do Politechniki, na pl. Bernardyński czy w okolice Kupca Poznańskiego. W zamian do centrum kursować mają autobusy zastępcze "za tramwaj", a tramwaje pojadą objazdem albo przez Towarową, albo przez Śródkę.

Remont będzie kosztować 2,7 mln zł i zakończy się w maju.


Komentarze (2)

15-03-2012 21:57:53
dziewucha
Bo w czerwcu jest Euro i miasto chce, żeby Poznań zrobił jak najlepsze wrażenie?
13-03-2012 23:56:37
tonny
niedlugo to zamkna wszystkie torowiska i bedziemy mieli 12 tramwajow wahadlowych i 17 autobusow za tramwaj. dlaczego wszystko musza robic w jednym czasie????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: