Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Groszek zastąpił Piotra i Pawła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Groszek zastąpił Piotra i Pawła
20-12-2018 00:43   Janusz Ludwiczak
Po 28 latach do historii przeszedł pierwszy sklep sieci Piotr i Paweł. W miejscu kultowych delikatesów powstał "Groszek".

To właśnie na Łazarzu, przy ul. Głogowskiej 91 w czerwcu 1990 roku otwarty został pierwszy sklep sieci "Piotr i Paweł". Wówczas Eleonora Woś postanowiła wraz ze swoimi synami Piotrem i Pawłem Woś wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę teoretyczną oraz intuicję handlową i otworzyć swój pierwszy własny sklep kierując się mottem: "Taki sklep, w jakim sami chcielibyśmy kupować". W ten sposób rozpoczyna się historia tej znanej sieci handlowej, która w dobrej kondycji posiadała 140 sklepów w ponad 50 miastach w całej Polsce, w tym blisko 20 w samym Poznaniu.

9 grudnia po 28 latach zniknął szyld "Piotr i Paweł". Przez ponad tydzień przy Głogowskiej 91 widniała informacja "Tu powstanie sklep pod nowym szyldem". Już w 2004 roku sklep wystąpił z sieci i był pod franczyzą.

Powodem likwidacji kultowych delikatesów są problemy sieci handlowej Piotr i Paweł takie jak zadłużenie u dostawców, puste półki na sklepach i restrukturyzacja firmy w ramach postępowania sanacyjnego, które ma uchronić ją przed upadłością.

"Sklep przy Głogowskiej to wciąż żywe i niezwykle ważne dla naszej rodziny wspomnienia. To tam zaczęliśmy długą drogę w budowaniu tego unikalnego do dziś na rynku formatu. Ideą było otworzyć taki sklep, w którym sami chcielibyśmy kupować, dobrze zaopatrzony z towarem najwyższej jakości, przyjazny dla klienta. Kolejne otwierane sklepy były większe i w dostępniejszych lokalizacjach. Dziś Piotr i Paweł idzie z duchem czasu i dopasowuje się do oczekiwań rynku, który jest bardzo wymagający. Sklep na Głogowskiej zawsze będzie tym pierwszym i tak będziemy go pamiętali" – informuje w komunikacie Piotr i Paweł.

Docelowo Piotr i Paweł chce mieć o połowę mniej sklepów ze 140 - do ok. 70. Właściciele sieci już pozbyli się niektórych sklepów, które działają pod szyldem Biedronka Premium czy Carrefour.

Dodajmy, że będzie to kolejny "Groszek" na Łazarzu. Sklepy tej sieci znajdują się m.in. przy zbiegu ulic Matejki i Limanowskiego, naprzeciwko kościoła Św. Anny czy w willi przy ul. Jarochowskiego 41b.


Komentarze (7)

30-12-2018 13:30:46
Tomek
Żebyś tylko nie płakał jak Biedra zmowi się z Lidlem i wszystko podniosą o 20%. Co wtedy zrobisz?
28-12-2018 06:43:07
Negatyw
Wielki kolos na glinianych girach... I mają swoje markety dla zamożnych! :-) Polscy zamożni i tak kupują w Biedrze.
21-12-2018 17:20:58
morlock
Życzę wszystkiego najlepszego Paniom z pierwszego Groszka na Łazarzu czyli tym na winklu Matejkiego i Limana choć szkoda mi zapachu jaśminu który tam wcześniej rósł.
21-12-2018 17:11:50
eka z małeki
-rozumiem prywatnych właścicieli!!!!!!Ale z pustostanów nie mają nic,oglądam i widzę jak to niszczeje.Tak patrzę i czekam kiedy moja ukochana Głogowska zamieni się na dk,dm itp,itd.,Spacerując opowiadam jaka była dawniej i te ślady po neonach.W nocy to było pięknie,po prostu żal.Poznań wieczorami żył,a teraz Poznań żyje od godz 10 no poza marketami.Na zachodzie miasta żyją .........................eka
21-12-2018 12:38:58
paramido
Głogowska bidnieje z każdym rokiem...
20-12-2018 12:10:13
Ostatni normalny
Szkoda... Coś się kończy bezpowrotnie.
20-12-2018 12:02:45
poznanianka
Zyczę prowadzącym Groszek ,aby handlowali z hasłem. Taki sklep w jakim sami byśmy chcieli kupować .Dzisiaj bardzo trudno wejść i poruszać się po sklepach ,aby przejść i kupić chciany towar.Nawet w ciągach między półkami stoja skrzynie i ogromne zgrzewki wszelakiego picia. Kasjerzy maja w rekach pieniądze , a potem przygotowują hot dogi.Czasem w rękawiczkach.To trwa , czasem kawa, ma wynos/Przy kasie wszelkie drobiazgi , pierniczki . lizaki , a ostatnio opłatki wigilijne.Spakować towaru do domu nie można , brak miejsca.Nie raz trudno w tym ( bałaganie ) kupować.Ale myślę ,że miejsce dawnego Piotra i Pawła , nie zepsuje swojego wizerunku.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: