Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Głogowskiej znika kolejne miejsce. Po ponad 20 latach likwidują zielarnię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Głogowskiej znika kolejne miejsce. Po ponad 20 latach likwidują zielarnię
29-06-2016 08:21   Janusz Ludwiczak
W środę ostatni dzień czynny będzie sklep zielarsko-medyczny przy ul. Głogowskiej 93. Właścicielka "Hipocratesa" po 21 latach prowadzenia działalności z wielkim żalem zamyka "zielarnię", gdyż jej dalsze prowadzenie nie ma sensu.

Pani Bożenna Ciesielska wraz ze swoim mężem w listopadzie 1995 roku otworzyła zielarnię przy ul. Łukaszewicza 6. Na początku 2010 r. postanowili przenieść swój sklep zielarsko-medyczny na główną ulicę Łazarza, przy Głogowskiej 93. Początkowo klienci chętnie kupowali końską maść, melisę czy inne zioła lecznice. Od kilku lat jednak było coraz gorzej.

Zaczęło otwierać się coraz więcej aptek. Przybywało również dyskontów. Dodatkowo coraz mniej osób zaczęło chodzić Głogowską, na której dominowały głównie banki i salony sukien ślubnych. Jest coraz mniej ludzi, nie opłaca się już prowadzić sklepu. Zioła można kupić w sieciówkach, które mają niższe ceny. Mogą sobie na to pozwolić, gdyż sprzedaż prowadzą na masową skalę, a ceny mają hurtowe od producentów – wskazuje mgr Bożenna Ciesielska ze sklepu zielarsko-medycznego "Hipocrates" przy ul. Głogowskiej 93.

Obecnie po stracie męża już sama prowadzę zielarnię, jednak nie mam już siły. Wywodzę się z Łazarza, tutaj mieszkam, jednak po ponad 20 latach jestem zmuszona zlikwidować swój sklep – dodaje Bożenna Ciesielska.


Komentarze (4)

30-06-2016 09:35:16
M.
Czy ktoś z piszących był kiedyś w tej zielarni? Byłam tam dwa razy, nie chciałam żadnych wyszukanych produktów, ale za każdym razem wyszłam z niczym (bez problemu odpowiednie herbatki Herbapolu kupiłam w aptece). Zwyczajnie ten sklepik był kiepsko zaopatrzony. Do tego lokalizacja też nie specjalnie przyciągała klientów. Zielarnia mieściła się w kąciku podwórza przy Głogowskiej, bez wiekszego szyldu.
29-06-2016 12:52:25
morlock
Zwykłe chyba wygodnictwo no i pragmatyzm ze strony pacjentów. Np. Syropki Herbapolu w aptece 17zł, to samo w zwykłym spożywczaku 5,25 (cena średnia). Podobnie z ziółkami. Czarcie żebro (ostrożeń) w aptece/zielarni - tytka tytuńća minimum 5zł, vs znane Poznaniakom łąki - 50kg suszu zero złotych minus koszty dojazdu. Druga sprawa, Zielaniom robią konkurencję apteki z, jak to się modnie nazywa "suplementami". A od siebie uczciwie powiem że jeśli w aptece zielarskiej (nie piszę o tytułowej choć też łazarskiej) szałwia w tytkach 4,90 a w zwykłym spożywczaku 3,30?!! Jak rozumiem Pani Bożena postawiła na "przelotowość" instalując się na Głogowskiego ale inni mają niszowe norki po łazarskich winklach pewnie też padną z takimi cenami. Udaję że ceny we wspomnianych w poprzednim zdaniu podmiotów są podyktowane wliczeniem do ceny sprzedawanego produktu fachowym doradztwemXD
29-06-2016 12:41:45
eka z małeki
proszę sobie przypomnieć z jeszcze wcale nie tak dawnej historii co robiono z zielarzami i leczącymi w sposób naturalny osobami!!!!! i komu na tym zależało aby ich palić na stosach.stare wraca-to jest ta dobra zmiana wiadomo kto jest przy władzy........ smutne ale niestety prawdziwe toooooooooo
29-06-2016 11:23:46
Das in Posen
A na ul Palacza pojawia sie LIDL. serdecznie dziękujemy ex władcą m. Poznań. Ryszardowi Grobelnemu, Kayserowi, dr Kruszyńskiemu, Stempieniowi i oczywiści Jaworkiem Dariuszowi za likwidowania regionalnego handlu. Dzięki Wam urzędasom i z Oświaty mamy po prostu instytucje kryminogenną zwaną B.U.R.D.E.L. Jak wiedzą Grobelny, Jaworski, Kayser po przegranej na cztery łapy spadli.. i żal im jest koryta. Jednak nie żal im poznaniaków i rodzinnych sklepików.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: