Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po 14 latach "Euruś" zniknął z Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po 14 latach "Euruś" zniknął z Głogowskiej
28-12-2017 21:47   Janusz Ludwiczak
Funkcjonujący przez 14 lat bar mleczny z kawiarnią "Euruś" został zlikwidowany. MTP nie przedłużyły umowy z Gastronomiczną Spółdzielnią Spożywców "Społem".

Od 2003 roku przy ul. Głogowskiej 18 znajdował się bar mleczny z kawiarnią "Euruś". Na początku grudnia obiekt został na dobre zlikwidowany. Powodem takiej sytuacji było nie przedłużenie umowy pomiędzy Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, do których należy lokal, a Gastronomiczną Spółdzielnią Spożywców "Społem".

Też strasznie nad tym faktem ubolewamy ale niestety lokal nie należał do nas . W związku z tym niezwłocznie na Grunwaldzie otworzyliśmy bar Miniaturka przy ul. Krauthofera - (tym razem we własnym lokalu). Wszystkich mieszkańców Łazarza zapraszamy codziennie na pyszne obiady – tłumaczy Agnieszka Koberska, kierownik działu handlowego "Społem" Gastronomiczna Spółdzielnia Spożywców.

GSS "Społem" otworzył za to nowy bar mleczny "Miniaturka" przy ul. Krauthofera 18/52, którego nazwa nawiązuje do funkcjonującej przez 56 lat kultowej "Miniaturki" przy ul. Matejki.

To kolejna placówka gastronomiczna, która znika z tej części Głogowskiej. Na początku 2014 roku zlikwidowana została amerykańska restauracja Mc Donald`s, która przez 20 lat funkcjonowała przy ul. Głogowskiej 14, w pobliżu Dworca Zachodniego. Teraz znajduje się tam Wejście Południowe MTP.


Komentarze (4)

03-01-2018 00:25:51
czytelnik i spacerowicz
Jeszcze trochę i na Głogowskiej będzie kosmiczny wybór, gdzie zjeść: albo Żabka, albo Biedronka. Naszych krajowych sklepów spożywczych już praktycznie nie ma, za to wszędzie wciskają się zagraniczne sieci...
30-12-2017 11:51:36
poznanianka
.To prawda kiedyś te dania były lepszej jakości, po prostu smaczniejsze .Ale na ul. Głogowskiej gdzie królują banki i sklepy z odzieżą ślubną lub " do wynajęcia " to bar był szybką możliwością zjedzenia posiłku.Może i tańszą , ale to dyskusyjne.Przynajmniej odcinek ul. Głogowskiej od Gąsiorowskich do Mostu Dworcowego' był dla poznaniaków i przyjezdnych, przyjażniejszy gdzie było mozna zjeść i odpocząć.
30-12-2017 09:22:03
koneser
Nie zgadzam się z opinią Michała bo Euruś miał swój klimat, miłą obsługę i dogodne miejsce dla turystów i mieszkańców. A o jakości potraw serwowanych można podyskutować, to rzecz gustu i smaku. Ja byłem zadowolony i szkoda, że kolejny bar znika z mapy Poznania:(
29-12-2017 15:28:11
Michał
Niestety ale od kilku lat , dania serwowane w Miniaturce byly nie dobre. Kiedyś pierogi leniwe byly tam pyszne , zupa pomidorowa również byla genialna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: