Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po 14 latach "Euruś" zniknął z Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jak informuje MPK o godz. 13:20 wznowiono ruch tramwajowy na ulicy Głogowskiej. Tramwaje linii nr 3, 5, 8, 11 i 14 kursują już normalnie pomiędzy Mostem Dworcowym i Hetmańską. Kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Śniadeckich i Berwińskiego do czasu naprawy nawierzchni.
Po 14 latach "Euruś" zniknął z Głogowskiej
28-12-2017 21:47   Janusz Ludwiczak
Funkcjonujący przez 14 lat bar mleczny z kawiarnią "Euruś" został zlikwidowany. MTP nie przedłużyły umowy z Gastronomiczną Spółdzielnią Spożywców "Społem".

Od 2003 roku przy ul. Głogowskiej 18 znajdował się bar mleczny z kawiarnią "Euruś". Na początku grudnia obiekt został na dobre zlikwidowany. Powodem takiej sytuacji było nie przedłużenie umowy pomiędzy Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, do których należy lokal, a Gastronomiczną Spółdzielnią Spożywców "Społem".

Też strasznie nad tym faktem ubolewamy ale niestety lokal nie należał do nas . W związku z tym niezwłocznie na Grunwaldzie otworzyliśmy bar Miniaturka przy ul. Krauthofera - (tym razem we własnym lokalu). Wszystkich mieszkańców Łazarza zapraszamy codziennie na pyszne obiady – tłumaczy Agnieszka Koberska, kierownik działu handlowego "Społem" Gastronomiczna Spółdzielnia Spożywców.

GSS "Społem" otworzył za to nowy bar mleczny "Miniaturka" przy ul. Krauthofera 18/52, którego nazwa nawiązuje do funkcjonującej przez 56 lat kultowej "Miniaturki" przy ul. Matejki.

To kolejna placówka gastronomiczna, która znika z tej części Głogowskiej. Na początku 2014 roku zlikwidowana została amerykańska restauracja Mc Donald`s, która przez 20 lat funkcjonowała przy ul. Głogowskiej 14, w pobliżu Dworca Zachodniego. Teraz znajduje się tam Wejście Południowe MTP.


R E K L A M A

Komentarze (4)

03-01-2018 00:25:51
czytelnik i spacerowicz
Jeszcze trochę i na Głogowskiej będzie kosmiczny wybór, gdzie zjeść: albo Żabka, albo Biedronka. Naszych krajowych sklepów spożywczych już praktycznie nie ma, za to wszędzie wciskają się zagraniczne sieci...
30-12-2017 11:51:36
poznanianka
.To prawda kiedyś te dania były lepszej jakości, po prostu smaczniejsze .Ale na ul. Głogowskiej gdzie królują banki i sklepy z odzieżą ślubną lub " do wynajęcia " to bar był szybką możliwością zjedzenia posiłku.Może i tańszą , ale to dyskusyjne.Przynajmniej odcinek ul. Głogowskiej od Gąsiorowskich do Mostu Dworcowego' był dla poznaniaków i przyjezdnych, przyjażniejszy gdzie było mozna zjeść i odpocząć.
30-12-2017 09:22:03
koneser
Nie zgadzam się z opinią Michała bo Euruś miał swój klimat, miłą obsługę i dogodne miejsce dla turystów i mieszkańców. A o jakości potraw serwowanych można podyskutować, to rzecz gustu i smaku. Ja byłem zadowolony i szkoda, że kolejny bar znika z mapy Poznania:(
29-12-2017 15:28:11
Michał
Niestety ale od kilku lat , dania serwowane w Miniaturce byly nie dobre. Kiedyś pierogi leniwe byly tam pyszne , zupa pomidorowa również byla genialna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Dekoracje wiosenne” czyli … Międzykulturowe robótki ręczne

21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: