Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstaje wybieg dla psów w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstaje wybieg dla psów w Parku Kasprowicza
01-09-2016 09:54   Janusz Ludwiczak
Od czterech lat mówiło się o powstaniu wybiegu dla psów. Za kilka dni właściciele czworonogów będą mogli spuszczać swoje pupile z uwięzi. Są jednak mieszkańcy, którym nie podoba się wygrodzenie sporej części zielonego skweru w Parku Kasprowicza.

Jak informowaliśmy w lipcu wybieg dla psów pierwotnie miał powstać w 2014 roku, jednak na przeszkodzie stanęły fundusze. W końcu w ramach budżetu na ten rok udało się przeznaczyć 32 tys. zł na ten cel.

Mamy gotowy projekt, wyznaczony jest już teren. Wybieg ogrodzony będzie płotem, znajdą się śluzy - będą to furtki. Niebawem zorganizujemy spotkanie z mieszkańcami, którzy zdecydują jakie urządzenia dla piesków pojawią się w Parku Kasprowicza – mówiła w lipcu Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Wybieg dla psów w Parku Kasprowicza miał być gotowy do końca sierpnia. Prace rozpoczęły się dopiero w środę, 31 sierpnia.

Cały wybieg będzie miał ogrodzenie o długości ponad 200 metrów. Jego powierzchnia wyniesie ok. 2,5 tys. m kw. Wybieg będzie mieć dwie śluzy, będą to furtki z takim przedpokojem do miejsca, gdzie będą psy mogły swobodnie biegać – powiedział Krzysztof Kliemann, wykonawca inwestycji.

Wybiegi dla psów zostały już wyznaczone w Parku Jana Pawła II na Wildzie, w Parku Mazowieckiego na Starym Rynku, na Cytadeli, w parku Nad Wartą, na os. Tysiąclecia czy w Parku Wodziczki na Sołaczu.

Zarząd Zieleni Miejskiej realizując postulaty mieszkańców Poznania, szczególnie tej grupy, która posiada psy wyznaczył na terenie niektórych parków sektory, w których czworonogi pod okiem swoich właścicieli mogą być spuszczone z uwięzi – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Jednak są osoby, którym nie podoba się wybieg dla psów.

To jest duży obszar, który jest ogradzany. Jako mieszkańcy jesteśmy zbulwersowani. To jest teren, gdzie bawią się dzieci. Dla mnie jest to porobiony pomysł. Wybieg jest zbyt blisko naszych bloków – powiedziała w rozmowie telefonicznej do portalu lazarz.pl Małgorzata [nazwisko do wiadomości redakcji], mieszkanka ul. Chociszewskiego.


R E K L A M A

Komentarze (18)

07-09-2016 16:31:20
Negatyw
@ Ciekawska: Ludzi, to można jedynie karać. Taka jest prawda!!!
04-09-2016 20:53:20
ciekawska
Panie i Panowie.Proszę przypatrzeć się właścicielom psów.Jaki p a n taki p i e s .Nie miałam psa . Znam młodzież , która jest opiekunem psa .Pies łowczy. Ni e m a ł y.Młodzież chodziła na l e k c j e , aby nauczyć się postępowania z psem .Robi wrażenie . Właściciel dba aby wybiegał się w wyznaczonym miejscu , sprząta.Ale najważniejsze, pies może i prychnie , ale n i e wskakuje na nikogo.Jest tak wychowany. Jj e g o właściciel nad tym czuwa.Negatyw ,może edukujmy właścicieli , a nie złośćmy się na " bydlaków " Zainteresowana ,ludzie starają się być kulturalni ,dobrze wychowani ,na pewno nie miejmy kompleksów jako Polacy .Ale jak inne społeczności w Europie , c h c e m y mieć p e w n o ś ć i p r z e k o n a n i e ,że to co robimy to czemuś służy.Ma cel i o to dbamy.Serdeczne ukłony.
03-09-2016 17:24:06
zainteresowana
do pani Malogorzaty- i co z tego , że wybieg znajduje sie blisko bloków ? A nie przeszkadza pani to , że blisko bloków a nawet na starym placu zabaw siedza w piaskownicy zamiast dzieci , dorośli pod wpływem alkoholu lub porozrzucane sa pozbijane butelki ? Najpierw przszkadza ludziom to , że psy biegaja luzem a potem jak w każdym cywilizowanym krajy powstaje wybieg to oczywiście przeciwnicy zwierząt mają wielkie pretensje. To jest WasZym zdaniem duzy teren zaadaptowany na poczet wybiegu dla psów ? 2,500 tys metrów kwadratowych to raptem wybieg dla yorków a nie dla takiej ilości psów jakie przuchodzą ze swoimi wlaścicielami do parku Kasprowicza. W parku jest prześliczny i ogromny plac zabaw dla dzieci a także cały sąsiedni teren na którym dzieci mogą biegać i jeżdzic na rowerach. Dlaczego ludzie są tacy mściwi , zawistni i złosliwi ? CHCIELIBYŚCIE MIEĆ CO NIEKTÓRZY CAŁY PARK DLA SIEBIE ? TO PYTAM RAZ JESZCZE- nie przeszkadza Wam mili państwo obecnośc pijaków , młodzieży po dopalaczach < pozbijanego szkła itp ? Dajcie sobie spokój juz z ta krytyką i zacznijcie akceptować zwierzęta jako prawowitych mieszkańców Ziemi. Już jakimś niezadowolonym mieszkańcom zachciało się niszczyć ogrodzenie. Gdy dzisiaj przyszlam na wybieg to dwa przęsła były zepsute a wlasciwie wyrwane na siłę. Oto nasze chore spoleczeństwo. Wybieg został zbudowany w bocznej częsci Parku a jeszcze to komus przeszkadza. Panowie i panie- babcie i mamy dzieci- niech Wam sie chce iść do centralnej częsci parku w której znajduje się przepiekny , olbrzymi i kolorowy plac dla dzieci a nie , że wolicie się gnieżdzić z dziećmi na starym już wysłużonym placu gdzie jest tylko stara piaskownica i dwie huśtawki a wasze wnuki i dzieci bawią sie wśród " petów " i rozbitego szkła albo po prostu nie możecie nawet tam iść bo zajmuja to miejsce pijaki. Psom i ich wlaścicielom dajcie spokój i zajmijcie sie naprawdę ważnymi sprawami a nie tym , że glupie 2,5 tys metrow zostalo zabrane na poczet miejcsa dla psów.
02-09-2016 21:10:08
Tomek
Też nie mogę ścierpieć tych kup na ulicach Łazarka. Przypomina mi się zawsze scena z Dnia Świra o różnicy między kupką psa, a człowieka.
02-09-2016 17:26:26
Negatyw
Uważam, że powinni już dawno zabronić trzymania psów w blokach. Jeśli ktoś ma willę i swój ogrodzony płotem teren - proszę bardzo. Gdy na schodach mija mnie wielkie sapiące bydlę, zwyczajnie mnie to (mówiąc delikatnie) irytuje. Zresztą psie kupska na osiedlach - mówią same za siebie... (!!!).
02-09-2016 16:11:23
ciekawska
Zdjęcie to zdjęcie .Odbędę mój ulubiony spacer po Parku Kasprowicza. N i e b o j ę się ani właścicieli , ani piesków. A l e pójdę zobaczyć jak w parku wygląda ogrodzenie i dwie śluzy ( f u r t k i ). Czyżby to była n o w a powstająca Wspólnota ( o nazwie przecież nie Mieszkaniowa ).Pieski niech biegają bo taka ich natura , a właściciele niech będą za nie odpowiedzialni. M i ł e g o !!!! I tu uwaga. J a k i e urządzenia dla piesków pojawią się w Parku.? M o ż e tor przeszkód , a potem k a n a p y i kocyki.Takie spotkanie dedykuje pani Przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla św. Łazarz. Przecież właściciel pieska może zabrać ze sobą np. piłeczkę , a potem ją zabrać do domu. Oby Park nie zamienił się w sprzęty: dla dzieci, piesków , młodzieży.A g d z i e tu miejsce jak w Parku na " zaciszne " miejsce może na którejś z ławek.Pozdrawiam wszystkich odwiedzających Park Kasprowicza,
01-09-2016 21:34:03
alinka
uważam, że ten wybieg będzie za mały na tak dużą liczbę psów. Powinno się wygrodzić cały teren do samej pływalni, likwidując to beznadziejne boisko do koszykówki i stary plac zabaw. W końcu dzieci mają nowy plac , z drugiej strony Areny.
01-09-2016 12:55:26
morlock
Kiepsko wygląda ale może to wina fotografa ;-) Każdy taki wybieg lepszy niż żaden choć znam ludzi/konie ze sztywnym kręgosłupem które będzie łaziło po swoich ścieżkach choćby miało darmową obsługę weterynaryjną psiaka i chomika. Bo TAK. Ps. Po goowno współmieszkańca, przyjaciela, czy jak tam nazwie zwierzątko nie schyli się. Banda szuszfoli. Skąd to przypełzło chciałoby się napisać ale to również nasze belki w oku.
01-09-2016 12:39:10
Piotr
Nareszcie mam nadzieję że wielbiciele piesków przeniosą się z pola obok placu zabaw gdzie dotychczas spotykali się, a człowiek z dzieckiem w strachu, nie mówiąc już że całe to pole jest w dziurach i obsrane. "Fafik choć tu" a pies lata i robi co chce.
01-09-2016 11:14:15
Ujarany
Z czego tu się cieszyć, kolejna toaleta dla psów. Czym sobie psiarze niby na to zasłużyli? Obsrywaniem całej dzielnicy? To jest chyba największy problem, ale RO woli ufundować wybieg niż toaletę.
01-09-2016 11:05:16
fox
Cieszę się bardzo. mam tylko nadzieję, że właściciele czworonogów będą sprzątać po swoich pupilach. Nie chciałbym, żeby ten teren zamienił się w śmierdząca łączkę, bo to da do reki argumenty przeciwników wybiegu. Będą potrzebne kosze na psie kupy. Marzy mi się, ale to już nie dotyczy Łazarza, uregulowanie, kwestii swobodnego wybiegu dla psów nad Wartą, gdzie UM postawił tablice nakazujące "spacer" psów tylko na smyczach. Pozdrawiam Fox
01-09-2016 11:00:11
Rusałka
Pani Małgorzacie podejrzewam że wszystko by przeszkadzało co by tam nie zrobić, gdyby powstał plac zabaw też by jej przeszkadzał. Gdzieś takie miejsca powstać muszą, a do bloku bez przesady jest kawałek.
01-09-2016 10:47:16
paramido
Moze bedzie mniej sytuacji typu 'fafik! Zostaw tego pana! Proszę się nie bać, on musi tylko obwąchać pana tu i tam. On naprawdę nie gryzie.. Fafik! Puść dziecku rękę! Nie wiem co mu dziś na głowę padło.. Fafik! Gdzie zrobiłeś klopsa, bo się z sąsiadką zagadałem. Pokaż fafik! Szukaj!"
01-09-2016 10:32:20
Marcin
Obiecuję, że mój pies będzie bez smyczy biegał tylko tam ;)
01-09-2016 10:31:07
Amcius
Uważam, że wybrano dobrą lokalizację w parku na ten wybieg. Jest to w miarę z boku i myślę, że nie będzie zbytnio wadziło spacerowiczom. Wreszcie "główna płyta" parku będzie wolna od kup czworonogów. Zawsze znajdą się głosy za i przeciw, ale sądzę, że w tym akurat przypadku będzie więcej plusów niż minusów.
01-09-2016 10:23:47
Mieszkaniec
Jako mieszkaniec nie jestem zbulwersowany... Pani Małgorzata niech się wypowiada za siebie
01-09-2016 10:07:47
Kate
Super! Mam nadzieję, że właściciele czworonogów będą z wybiegu korzystali w 100%. Dla mnie przejście przez Park Kasprowicza, gdzie zdecydowana większość psów biega bez smyczy, jest zawsze okropnym i stresującym doświadczeniem.
01-09-2016 10:00:48
domi
super sprawa :) psy i tak tam biegały , a teraz będzie bezpieczniej :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: