Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podatek za posiadanie psa miał wynieść 90 złotych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podatek za posiadanie psa miał wynieść 90 złotych
07-11-2012 00:56   Janusz Ludwiczak
Z 55 do 90 złotych miał od nowego roku zdrożeć podatek za posiadanie psa. Prezydent wycofał się jednak z tego pomysłu.

Rada Miasta Poznania podczas wtorkowej sesji miała przyjąć projekt uchwały w sprawie opłat od posiadania psów.

Projekt zakładał podwyższenie wysokości opłaty od posiadania psów obowiązującej od pięciu lat z kwoty 55 do 99 złotych (proponowana stawka stanowiła 75,04 % górnej granicy stawki tej opłaty, która w 2013 r. wynosi 119,93 zł).

Ostatecznie na wniosek prezydenta Grobelnego zdjęto ten punkt z porządku obrad.

Na razie podwyżki podatku od posiadania psów nie będzie. Opłatę tą do tej pory płaci zaledwie połowa poznaniaków posiadających czworonogi. Z podatku tego zwolnione są osoby, które posiadają psa nabytego ze Schroniska dla Zwierząt z ul. Bukowskiej 266 oraz posiadające psy poddane zabiegowi sterylizacji lub kastracji.


Komentarze (11)

05-01-2013 20:23:23
ubu
Powinny być bardzo wysokie kary, kupie radary:) itp nie ma zmiłuj, nie sprzątasz płacisz kar! Ale wtedy bez podatku, bo za co, skoro posiadacze innych zwierząt go nie płacą?! Byłaby to czysta dyskryminacja, Grobelny ma kota, szczura, królika itp za to boi się psów?? No ale miasto z kasy nie zrezygnuję, więc bez względu na to czy ma się kulturę czy nie - nie powinno się sprzątać kup, bo w końcu płaci się podatek!
09-11-2012 07:27:06
Negatyw
@ Sherlock. Koty srają do kuwety. A klocki wokół mojego bloku, zawdzięczam takim jak Ty. Poza tym kot nie wyje pozostawiony w mieszkaniu sam. Tak więc nie rozumiem Twojego zdziwienia.
08-11-2012 19:10:27
Sherlock
Watson - oki bede sprzatał ale nich inni wlasciciele zwierząt tez placą podatki dlaczego tylko wlasicicele psów ? i na moje płace to wymagam aby bylo dobrze wiec niech ktos inny sprzata
08-11-2012 12:35:07
Watson
No shit Sherlock! Jeśli masz psa to po nim sprzątasz - tu nie ma żadnej dyskusji. To właściciel jest odpowiedzialny za zwierzę, równie dobrze mógłbyś śmiecić na ulicy i mówić że skoro płacisz za wywóz odpadów to niech miasto sprząta.
08-11-2012 08:05:40
Sherlock
ja mogę płacić i 150 zł nie ma problemu jednak nie schylę się aby posprzątać po psie - czytając na co idzie taki podatek czytamy że na oczyszczanie z psich odchodów skwerów itp (nie ulic bo to kwestia nauczenia psa aby nie walił klocka na chodnik) wiec niech grobelas niech nie łata tym dziury zrobionej przez niego w budżecie tylko zapłaci komu trzeba i niech chodzą i to sprzątają. dlaczego wlasicicele kotów które tez uciekają i srają gdzie popadnie nie płaca podatków, właściciele królików tez itp. a straz miejska nie jest w stanie mi udowodnić ze to moj pies nasrał - zrobią badania składu chemicznego klocka mojego psa nie sadze. Reasumując jestem za podniesieniem opłaty.
07-11-2012 19:04:14
morlock
@K - Problem sprowadza się do kwestii przestrzegania przepisów kodeksu drogowego i zdrowego rozsądku. Jeśli kodeks pozwoli parkować na gałęziach przyulicznych drzew to tylko przymierzę się czy mój czołg temu podoła ale na pewno nie zaparkuję tak by zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego/ulicznego co czynią nagminnie obcostrańcy. Mało! Potrafi taki/taka zaparkować niemal w bramie wyjazdowej i by było śmieszniej wozem z czarnymi szybami.(ma ktoś peryskop do sprzedania bo ostre gwoździe już mam?) Ale zmierzam do tego że nieważnym jest jak kto parkuje (wzdłużnie czy na szagę) ale kto to kontroluje na Łazarzu i dlaczego TYLKO jak ktoś podpie..li. Oczywiście są "patrole", głównie SM, przeważnie sobotnie, które koncentrują się w 100% na osobach (jak popadnie: młodych i emerytach) nieprawidłowo przechodzących przez np.Niegolewskich podczas gdy na ich buty srają (przepraszam) wyprowadzane zgodnie z przepisami psy a buce parkują jak popadnie. Więc nie poroniona strefa a wzmożone kontrole KOMPETENTNYCH służb uspokoją wszystko. Uwolnią Łazarz od zwierzęcych kup i popaprańców- motoimbecyli czego sobie i innym mieszkańcom życzę. Amen.
07-11-2012 15:30:29
K
@morlock - akurat nie chodziło mi o Straż Miejską na Łazarzu tylko ogólnie - tutaj widziałem ich tylko raz (i akurat wtedy zakładali blokadę bo ktoś stanął na wjeździe do kościoła św. Anny). Pieszego patrolu nie uświadczyłem a bywam codziennie w wielu częściach Poznania - może miałem po prostu pecha (niemniej jednak widziałem ich kilka razy jak ustawiali się z radarem za przystankami np. na os. Sobieskiego przy skrzyżowaniu Mateckiego ze Strużyńskiego). Za to jeśli chodzi o Drużbacką i Limanowskiego - te ulice są ciągle zastawione samochodami, nie mam pojęcia jak to ma wyglądać według radnych jeśli nie chcą by samochody parkowały na chodniku.
07-11-2012 14:38:58
morlock
@K Z tymi blokadami to mocno przesadzasz. Pierwszy raz od wieku ( to 100 lat) ktoś tak się wpienił że zawezwał "blokadziarzy" na róg Dróżbackiej i Limanowskiego. Bo z Drużbackiej bezpiecznie w prawoskręt Limanowskiego za ch/...ińskiego boga nie wyjedziesz. Pomogło o tyle że ci ukarani (mam nadzieję) już tam nie parkują ale znaleźli się następni co na winklu stoją. Tu nie trzeba "radzio łosiedelka" Strefy tylko SYSTEMATYCZNYCH PATROLI. I Łazarz i Miasto zarobią. Macie szczęście że kawy dziś nie piłem ( to do tych których wybierałem).
07-11-2012 13:31:11
K
Podatek nie musi być wysoki, za to kary powinny być kilkukrotnie wyższe - za każdą psią kupę minimum 500zł i tydzień sprzątania chodników. Koło kościoła na skrzyżowaniu Matejki/Limanowskiego nie da się przejść, tak tam śmierdzi psimi odchodami, a straż miejska zamiast coś z tym zrobić woli zakładać blokady na koła albo chować się z fotoradarem.
07-11-2012 09:04:14
morlock
@Negatyw Święte słowa. Pozdrawiam panią która dostaje na "przechowanie" psa i znika na 8h z mieszkania. Od wycia tynk ze ścian leci. Banshee szkołę zawodzenia mogą tu otworzyć z psiakiem w roli instruktora. Ps.By nie było! Nie jestem wrogiem zwierząt domowych tylko ich właścicieli (niektórych). Ps2.To odstąpienie od podwyżki wygląda mi na zabieganie o niszowy elektorat.:-)
07-11-2012 06:10:41
Negatyw
Szkoda. Właściciele psów w blokach, powinni płacić 3 razy tyle a nawet więcej. Pozostawione w mieszkaniach psy, wyją przez wiele godzin. poza tym srają i szczają gdzie popadnie (!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: