Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny o remoncie Arenie, ulicy Kolejowej i toalecie na Rynku Łazarskim - wywiad {MP3} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny o remoncie Arenie, ulicy Kolejowej i toalecie na Rynku Łazarskim - wywiad {MP3}
26-06-2011 01:41   Janusz Ludwiczak
Czy jest szansa, że w Parku Kasprowicza powstanie jeszcze kryte lodowisko? Co z modernizacją Areny? Czy ulica Kolejowa doczeka się remontu? Co dalej z szaletem na Rynku Łazarskim? - na te pytania odpowiedział Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania, który we wtorek udzielił portalowi lazarz.pl krótkiego wywiadu.

Janusz Ludwiczak, portal lazarz.pl: Nie żałuje Pan Prezydent, że w Parku Kasprowicza nie powstało kryte lodowisko?
Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania: Żałuję.

Czy jest jakaś szansa, by te fundamenty, które stoją jakoś wykorzystać?
Są małe szanse. W tej chwili nie ma takich planów, nie ma takiego sposobu finansowania. Przypomnę, że to lodowisko miało w sumie powstać za prywatne pieniądze. Dzisiaj nie ma takich chętnych, którzy chcieliby wybudować tego typu obiekt. Nie mówię, że nigdy, ale nie widzę perspektywy powstania lodowiska w ciągu najbliższych lat.

Co z remontem hali Arena? Rosną nam konkurenci. Duże hale sportowo-widowiskowe powstały w Gdańsku, Łodzi i Bydgoszczy. Za chwilę będzie budowana dosyć duża hala w Krakowie.
To sympatycznie. Cieszę się, że w Polsce powstają tego typu hale. Natomiast Poznań nie ma na najbliższe lata projektowanej dużej hali sportowej. Mamy inne przedsięwzięcia inwestycyjne, które realizujemy. Musieliśmy dokonać jakiegoś wyboru. Albo drogi i tramwaje, albo hala.

Co z remontem ulicy Kolejowej. Wielu mieszkańców oczekuje ten inwestycji. Czy jest szansa, że uda się w tym zakresie zrobić?
Też nie ma w tej chwili w planach inwestycyjnych na najbliższe lata. Niestety, są znikome szanse by remont Kolejowej zaczął się w najbliższym czasie.

Co z szaletem na Rynku Łazarskim? Tam są duże spory. Część mieszkańców nie godzi się, by w ich kamienicy powstała publiczna toaleta, a miasto mimo wszystko planuje zrealizować tą inwestycję.
Jakoś ten problem trzeba rozwiązać. Nam z analizy jednoznacznie wyszło, że to jest najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązanie. Projekt zakładał, że będzie osobne wejście, żeby jak najmniej utrudniać życie mieszkańcom. Jednak ten szalet gdzieś powinien powstać. To jest taka inwestycja, którą wszyscy jej chcą, ale nie u siebie. Gdzieś ona niestety musi być.

Prezydent o remoncie Arenie, ulicy Kolejowej i toalecie na Rynku Łazarskim - wywiad z R. Grobelnym


Komentarze (14)

23-07-2011 00:11:08
REDAKCJA
Mieszkańców ulicy Kolejowej proszę o kontakt: redakcja@lazarz.pl
22-07-2011 23:42:02
Mieszkanaka Kolejowej
Bardzo dobry pomysł poznania się i poszukiwania wspólnych rozwiązań. Tak dłużejj nie może być, My też jesteśmy mieszkańcami miasta Poznania, a nie jakims marginesem, którym nikt się nie interesuje. Zenujące są te obietnice naszych pseudo radnych.
22-07-2011 00:52:41
lilid
Na jakąkolwiek atywność Urzędów z p. Grobelnym na czele w sprawie Kolejowej nie można liczyć. Dwa lata temu, pełna wiary obeszłam w tej sprawie ( a właściwie w sprawie odcinka Kolejowej przy którym mieszkam) kilka komórek w Urzędzie Miasta, Zarzadzie Dróg, hm... Radzie Osiedla, gdzie pzryjmowano ode mnie pisma, stemplowano i rozkładano ręce, aż w koncu trafiłam do Zagospodarowania przestrzennego miasta, gdzie szczerze i bez ogródek powiedziano, że Kolejowej nie mozna ruszyć nie tylko ze względu na finanse, ale na brak zaakceptowanej konkretnej wizji, jak ona ma w przyszłości wygladać ! Mam pomysł, abyśmy my, jako mieszkańcy ul Kolejowej zjednoczyli się w działaniu, wykorzystując różne środki nacisku (spacerowanie po przejściu wykorzystywane było onegdaj przez rolników, ale...), ale w pierwszej kolejności, może strona www. lazarz dołączyłaby link Kolejowa, może spotkalibyśmy się chociazby jako Wspólnoty Mieszkaniowe kolejnych budynków. Musimy się najpierw poznać, zobaczyć ilu nas jest gotowych powalczyć o naszą ulicę, może uda się wymyśleć coś sensownego.
19-07-2011 21:33:44
Kac-per
"Albo drogi i tramwaje, albo hala" szkoda, że nie ma i nie będzie ani jednego ani drugiego.
11-07-2011 20:29:57
kaśka
Miało być lodowisko, a jest... Poznań przecież stawia na sport
11-07-2011 13:18:19
Poznaniak
Oby tak dalej. Kolejny wieli blok mieszkalny przy Kolejowej i brak remontu. Niech motłoch znosi huk i hałas pędzacych luksusowymi samochodami po kostce brukowej mimo ograniczenia do 40 km/h
11-07-2011 11:32:35
Mieszkaniec ulicy Kolejowej
Rewelacja panie Grobelny, jeszcze kilka kadencji rządów w Poznaniu, a będzie coraz gorzej niż lepiej. Wizytówka miasta targowego ulica Kolejowa znajdująca się tuż MTP. Pogratulować wyobraźni w planowaniu inwestycji.Łącznie z radnymi tymi z miasta jak i dzielnicy. To już zakrawa na kpinę z mieszkańców.. Co tą są dla Grobelnego najbliższe lata, która dziesięciolatka?
26-06-2011 22:21:43
poznański emigrant
Wybraliście sobie człowieka bez wizji to teraz się męczcie. Ja z tym miastem nie chcę mieć już nic wspólnego
26-06-2011 19:12:29
Poznaniak
On klamie
26-06-2011 19:11:47
Poznaniak
On znów klamie i sciemnia Bo wszak wybory sie zbliazją. Zapomniał Wspomniać Grobelbiak , jak: odmówił dofinansowania dla srniorów, odmówił dofinansowania dla rodzin patologicznych i dzieciaków, również i zabrał kase na zwykłe zajęcia ruchowe grup sportowy . Wiec peip.....ony Grobelniak na dwóch ramionach palto nosi kłamca i ..... oraz .... sciemniacz piel.....
26-06-2011 16:11:12
ola
dlaczego zlikwidowano szalet na rynku łzazarskim?Tam powinien być gdzie byl,tylko go zmodernizować.
26-06-2011 15:28:31
yaro88
coraz mniej jestem przekonany żeby głosować dalej na Grobelnego.
26-06-2011 14:37:23
mieszkaniec Kolejowej
Bardzo Panu Prezydentowi dziękujemy.
26-06-2011 11:04:57
kaśka
bardzo dziekujemy za piekne lodowisko na arenie. POZnan* stawia na sport. hau hau
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: