Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Petycja w sprawie placu zabaw w Parku Wilsona przekazana Prezydentowi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Petycja w sprawie placu zabaw w Parku Wilsona przekazana Prezydentowi
09-07-2010 19:48   Janusz Ludwiczak
Prawie 900 osób (także z innych polskich miast, a nawet z Berlina i Japonii) udzieliło poparcia inicjatywie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona. Wszystkie podpisy pod petycją przekazaliśmy osobiście na ręce Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

W ostatni czwartek czerwca podczas wizytacji Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego na Łazarzu (o czym pisaliśmy w artykule: Prezydent Grobelny odwiedził Łazarz {WIDEO, FOTO, WYWIAD}) zostały przekazane osobiście przez redakcję portalu lazarz.pl petycje z podpisami w sprawie utworzenia placu zabaw w Parku Wilsona.

Poparcia inicjatywie utworzenia placu zabaw w Parku Wilsona i nie likwidowaniu już istniejących piaskownic w sumie udzieliło 877 osób, co bardzo nas cieszy.

Odpowiadając na liczne oczekiwania mieszkańców w połowie maja portal lazarz.pl wyszedł z inicjatywą zbierania podpisów pod petycją z prośbą o utworzenie na terenie Parku Wilsona placu zabaw dla dzieci.

Treść petycji brzmiała następująco:
My niżej podpisani mieszkańcy Poznania zwracamy się z prośbą o utworzenie na terenie Parku Wilsona placu zabaw dla dzieci. Plac zabaw powinien powstać w miejscu, gdzie obecnie znajdują się piaskownice. Jesteśmy zaniepokojeni planami przeniesienia tych piaskownic poza obręb parku, co sprawi, że na jego terenie nie będzie żadnego obiektu przeznaczonego dla najmłodszych.
Za bezpodstawne uważamy obawy, że poprzez powstanie placu zabaw zaburzeniu ulegnie zabytkowy charakter Parku Wilsona, przeciwnie, zwiększy to jego atrakcyjność jako miejsca wypoczynku całych rodzin. Park powinien mieć również ofertę dla najmłodszych. Wydzielony obszar placu zabaw zmniejszy zagrożenie niszczenia zieleni parkowej. Spacerowicze nie będą się skarżyć na nadmierny hałas powodowany przez biegające po alejkach dzieci. Pozwoli to też na skuteczniejszy nadzór nad bawiącymi się tam pociechami. Okolice Parku Wilsona są pozbawione bezpiecznych miejsc, w których taki plac mógłby powstać. Z powyższych powodów uważamy, że nasza inicjatywa zasługuje na pozytywne rozpatrzenie.

Jako pierwsi pod petycją podpisali się członkowie Rady Osiedla Świętego Łazarza podczas sesji, która miała miejsce 17 maja. I wtedy tak naprawdę ruszyła nasza akcja na szeroką skalę. Podpisy zbierane były praktycznie każdego tygodnia na terenie Łazarza, głównie w Parku Wilsona. Podpisy pod petycjami można było składać też w biurze Rady Osiedla Targowego oraz Rady Osiedla Świętego Łazarza. Obydwie jednostki pomocnicze bardzo wspierały naszą akcję.

Prawie 150 podpisów złożyli też rodzice dzieci z Przedszkola nr 51, które także przyłączyło się do akcji. Poparcie inicjatywie utworzenia placu zabaw w Parku Wilsona udzielili też rodzice i nauczyciele z kilku łazarskich szkół podstawowych.

Podpisy pod petycją zbierane były też w trakcie 21. Dni Łazarza oraz podczas festynu z okazji "Święta Sąsiadów" na Osiedlu Targowym.

Sporo osób skorzystało też z możliwości pobrania z naszej strony petycji w formacie pdf. Na nasz adres korespondencyjny wpłynęło kilka petycji od naszych Internautów.

Pod naszą petycją wpisali się nie tylko mieszkańcy Poznania. Poparcie naszej inicjatywie wyraziło sporo Wielkopolan. Nie zabrakło osób ze Swarzędza, Szamotuł, Śremu, Wrześni, Pobiedzisk, Lubonia, Kostrzyna Wlkp., Ostrówka, Plewisk, Krotoszyna, Czempinia, Gostynia czy Wolsztyna.
Pod petycją podpisali się też mieszkańcy innych polskich miast: z Bydgoszczy, Warszawy, Szczecinka, Koła, Jarosławia, Łodzi, Opola, Polic, Wrocławia, Wojnowic, Lipna, Solca, Rakoniwic.
Ciekawostką jest, że pod naszą petycją podpisało się dwóch obcokrajowców: z Berlina oraz z miasta Wakayama z Japoni.
Jak widać do Parku Wilsona zaglądają nie tylko Poznaniacy. Cieszy nas więc fakt, że w nowym placu zabaw będą bawić się więc nie tylko łazarskie i poznańskie maluchy.

Podczas naszego czatu z Prezydentem Ryszardem Grobelnym, który odbył się 21 kwietnia padło pytanie: Czy jest szansa, ze w najbliższym czasie powstanie tam plac zabaw, o który naciskają mieszkańcy - szczególnie rodzice dzieci?
Prezydent Ryszard Grobelny odpowiedział wtedy: "Myślę, że dyrektor nie ma racji. Zobaczę jakie są argumenty za i przeciw."

Po zakończeniu wizytacji na Łazarzu Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego zapytaliśmy czy w Parku Wilsona powinien być plac zabaw?
Powinien być plac zabaw. Jak wiele mi osób mówi, które mieszkają długo już na Łazarzu: tak był plac zabaw. Wielu, już dziś nie wcale młodych ludzi korzystało z tego placu. Moja żona, jak sobie przypomina też, więc skoro był i jest mieszkańcom potrzebny to powinien tam być. Oczywiście to powinno być jakoś tak zagospodarowane, żeby to nie niszczyło konstrukcji całego Parku Wilsona, no ale to trzeba znaleźć rozwiązanie. Plac zabaw powinien być - powiedział Prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Wszystkie podpisy pod petycją zostały przekazane 24 czerwca osobiście na ręce Prezydenta Ryszarda Grobelnego.

Portal lazarz.pl pragnie podziękować wszystkim 877 osobom, które przyłączyły się do akcji i udzieliły poparcia inicjatywnie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona po przez podpisanie się pod petycją.
Cieszymy się, że mogliśmy spełnić oczekiwania mieszkańców i w pewnym stopniu przyczynić się do powstania tak upragnionego szczególnie przez najmłodszych placu zabaw w Parku Wilsona.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: