Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent dziękuje za petycję i deklaruje powstanie placu zabaw w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent dziękuje za petycję i deklaruje powstanie placu zabaw w Parku Wilsona
05-08-2010 16:31   Janusz Ludwiczak
Od Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego otrzymaliśmy podziękowanie za zainteresowanie i zaangażowanie się w sprawy Miasta, poprzez zebranie podpisów pod petycją w sprawie utworzenia placu zabaw w Parku Wilsona. Od Prezydenta Ryszarda Grobelnego otrzymaliśmy także zapewnienie, że podjęte zostały działania przy realizacji placu zabaw.

Od Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego otrzymaliśmy pismo, w którym czytamy:

"Odpowiadając na pismo zawierające petycję z zebranymi podpisami mieszkańców Poznania, w sprawie utworzenia na terenie parku Wilsona placu zabaw dla dzieci, uprzejmie informuję, że z uwagą zapoznałem się z załączoną petycję.

Rada Osiedla Targowego, jak i Rada Osiedla Św. Łazarza zainicjowały i zaangażowały się w prace na rzecz utworzenia placu zabaw w parku Wilsona, dostrzegając potrzeby najmłodszych mieszkańców Osiedli.

Po spotkaniu z przedstawicielami ww. Rad Osiedli oraz reprezentantami Miasta w sprawie utworzenia placu zabaw, podjęte zostały odpowiednie działania, w celu zmodernizowania terenu na którym obecnie znajdują się piaskownice w parku Wilsona, zgodnie z opinią Miejskiego Konserwatora Zabytków. Realizację placu zabaw wykona Palmiarnia Poznańska, jako zarządca terenu.
Ponadto, Rady Osiedli zobowiązały się do zabezpieczenia środków w planach finansowych, celem partycypacji w kosztach budowy i bieżącego utrzymania placu.

Jednocześnie pragnę bardzo serdecznie podziękować za zainteresowanie i zaangażowanie w sprawach naszego Miasta, a w szczególności jego najmłodszych mieszkańców.

Z poważaniem,
Ryszard Grobelny"

Natomiast redakcja portalu lazarz.pl pragnie raz jeszcze podziękować wszystkim 877 osobom, które przyłączyły się do akcji i udzieliły poparcia inicjatywnie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona po przez podpisanie się pod petycją.

Cieszymy się, że mogliśmy spełnić oczekiwania mieszkańców i w pewnym stopniu przyczynić się do powstania tak upragnionego szczególnie przez najmłodszych placu zabaw w Parku Wilsona.


Komentarze (7)

06-08-2010 13:45:56
kaśka
Czepiacie się. Prezydent Grobelny podziękował za petycję, bo została mu wręczona. Najważniejsze, że w końcu zostają spełnione postulaty mieszkańców, tak oczekiwane od wielu lat. nie zmienai to faktu, że tym powinni zajmować się urzędnicy. Widać, jaki mamy burdel. Stale tylko afery i nieudolnosci, jak nie dziury Aquanetu, to za chwilę korupcja w ZKZL, potem nieróbstwo ZTM i ZDM.
06-08-2010 01:16:54
Sławek
Dobrze, że nie trzeba na razie płacić za wstęp do parku, bo RG na Jeżycach ma takie zapędy. Czy RG nie jest przypadkiem odpowiedzialny za politykę kadrową, bo pora zadać sobie pytanie kogo dobiera do roboty, że wiara musi upominać się o swoje. Bardzo podobają mi się takie lokalne inicjatywy, ciągle mam nadzieję, że ta strona rozrośnie się na tyle by mogła służyć lokalnej społeczności, celem lepszego organizowania się, by pod taką petycją o potrzebne rzeczy zaczęło podpisywać się parę procent mieszkańców. Takie bowiem czasy, że władza się o mieszkańca nie troszczy i nie reprezentuje jego potrzeb - można to zmienić, idąc na wybory samorządowe i bacznie przyglądając się nazwisku , przy którym postawi się znak " tak to on/ona będzie mnie dobrze reprezentować i zadba o realizację moich potrzeb". Gratuluję inicjatywy!
05-08-2010 22:13:17
barti
skoro sprawa placu zabaw zajmuje sie juz sam prezydent grobelny, to pokazuje to tylko jak nieudolne sa sluzby miejskie. nie tyczy sie to tylko palmiarni, ale zdm, mpk, ztm i wielu innych instytucji. co jeszcze na stanowiskach robia konserwator strzalko? dlaczego po tych aferach nie odwoluje sie dyrekcji zklz? a aquanet? szef powinien wyleciec za te wszystkie dziury!!!
05-08-2010 21:33:24
Carlos
Rzeczywiście w jakims stopniu popieram Alibabe - prezydent ma chyba ważniejsze rzeczy niz zajmowanie sie placami zabaw w parkach - no ale wybory ida i kazdy glos sie liczy, a zadowolonych mam tym bardziej. Przykre jest tylko to iz taka blacha sprawa musi byc rostrzygana az na takim szczeblu, a nie lokalnie i jeszcze z takim zaangazowaniem mieszkancow, swiadczy to tylko o indolencji i niekompetencji wladz lokalnych, ktorym od lat brak placu zabaw nie przeszkadzal mimo iz ten temat sie przewijal od lat - sam kilkakrotnie wysylalem maile w tej sprawie do Rady Osiedla Lazarz ale bez odzewu. Ale w koncu sie udalo, tylko teraz trzeba Szanowni Mieszkańcy dopilnować aby plac powstał - tuttaj ukłon również w stronę Redakcji.
05-08-2010 17:29:24
Alibaba
Ma pani Mamo rację, ale moim zdaniem Grobelny powinien zajmować się innymi ważniejszymi sprawami, a nie piaskownicą. A Piaskownica jako miejsce zabaw, które istnieje od lat zawsze powinno tam być, gdyż to jest park. Miejsce dla zabawy i wypoczynku i pani dziecka w tym również jest dogodne i spełniające wszystkie wymogi. Dla Grobelniaka ta akcja to tylko reklama, a Dla mnie Grobelniak to(….) Mnie szokuje to zamieszanie i chęć pozbycia się jakiegokolwiek miejsca wypoczynku. A Grobelniaka nie lubię, bo znam go z innej negatywnej strony. Dla pani ciekawostki mieszkaniec naszego miasta chciał rozmawiać z Grobelniakiem w godzinach do tego przeznaczonych. Umówienie się na rozmaże trwało półtora roku. Ja nie lubię ściemy i kryptoreklamy pod hasłem patrzcie ja to wam załatwiłem, a zwykłych ludzi olewa. Swym zaangażowaniem w sprawie, której nie powinno być po prostu „spadł”. Śmieszne jest to, że urzędas się tym nie zajął Tylko SAM PREZYDENT.
05-08-2010 17:08:17
mama Patryka
O co ci chodzi? Ja jestem zadowolona, że w koncu moje dziecko bedzie moglo bawić się w parku wilsona
05-08-2010 16:54:34
alibaba
Japiernicze prezydent zajmuje się piaskownica, co za wspaniała funkcja. Oraz zadanie. Teraz bankiet dziękczynny, jakaś wspaniała biba ufundowana od przedszkolaków. Wykwintny poczęstunek babki z piasku dal prezydenta. Dzieciaki będą mu wdzięczne do końca swych dni i jeden dzień dłużej. Grobelny ty się zajmujesz piaskownica, a inne rzeczy to …. Brawo Grobelniak
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: