Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny odwiedził Łazarz {WIDEO, FOTO, WYWIAD} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny odwiedził Łazarz {WIDEO, FOTO, WYWIAD}
29-06-2010 17:12   Janusz Ludwiczak
W czwartek Prezydent Poznania Ryszard Grobelny odwiedził Łazarz. W trakcie dwugodzinnej wizytacji prezydent spacerował alejkami Parku Wilsona, przeszedł się pieszo ulicą Głogowską, oraz porozmawiał z mieszkańcami kamienicy przy Rynku Łazarskim 5, gdzie ma powstać publiczna toaleta oraz właścicielami nieruchomości przy ulicy Krauthofera, w miejscu, w którym powstać ma centrum handlowo-rekreacyjne "Metropolis".

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny swoją wizytację na Łazarzu w czwartkowe popołudnie rozpoczął od Parku Wilsona. Najpierw odwiedził miejsce, gdzie powstać miałby plac zabaw. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów pomocniczych: Rady Osiedla Targowego oraz Rady Osiedla Świętego Łazarza.

Na miejscu symboliczny happening przygotowały dzieci z Przedszkola nr 51, które prosiły Pana Prezydenta o powstanie placu zabaw.

Redakcja portalu na ręce Prezydenta Grobelnego wręczyła też listy z prawie 900 podpisami - poparcia inicjatywie utworzenia placu zabaw w Parku Wilsona i nie likwidowania piaskownic udzieliło w sumie 877 osób. O tym w osobnym artykule.

Następnie niecodzienny gość przespacerował się w towarzystwie Zbigniewa Wągrowskiego, dyrektora Palmiarni po alejkach Parku Wilsona. Prezydent nie dowierzał, że w parku nie wolno odpoczywać na trawnikach, dlatego sam postanowił popytać mieszkańców co sądzą na ten temat i czy znają przepisy obowiązuje w Parku Wilsona.

Po ponad 20 minutach Prezydent Ryszard Grobelny postanowił przejść się pieszo wzdłuż ulicy Głogowskiej. Oprowadzał go Wojciech Wośkowiak - Radny Miasta Poznania, Przewodniczący Komisji Samorządowej i członek Rady Osiedla Świętego Łazarza, który panu Prezydentowi opowiadał o problemach Łazarza.

Po krótkim spacerze Prezydent Poznania spotkał się na Rynku Łazarskim z mieszkańcami kamienicy numer 5, w której na parterze ma powstać miejski szalet (przypomnijmy: od roku na Rynku Łazarskim można korzystać tylko z przenośnych toi toi przy skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego).

"Wybory się zbliżają Panie Prezydencie. My nie chcemy tej ubikacji" - podkreślali mieszkańcy.

Lokatorzy kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 nie chcą, by w ich budynku powstały toalety. Mieszkańcy zaproponowali panu Prezydentowi utworzenie toalety w dawnym bunkrze mieszącym się pod Rynkiem Łazarskim. Obawiają się, że po powstaniu szaletu unosić będą się nieprzyjemne zapachy. Zwracają też uwagę na zły stan budynku. Twierdzili też, że ich kamienica jest wpisana do rejestru zabytków, gdyż pochodzi z 1911 roku. Na dowód jeden z mieszkańców pokazał Prezydentowi książkę pod redakcją Marii Strzałko, Miejskiego Konserwatora Zabytków "Spis zabytków architektury", wydaną nakładem Urzędu Miasta Poznania. Publikacja powstała na podstawie materiałów zebranych w latach 1995-2001 przez pracowników Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

y chce Pan pozwolić na powstanie publicznej toalety w zabytku?" - pytali mieszkańcy kamienicy przy Rynku Łazarskim 5.

"To nie jest dla mnie urzędowy wykaz zabytków wpisanych do rejestru" - podkreślał Prezydent Ryszard Grobelny.

"Może miasto coś dla nas zrobi? Dlaczego nie można postawić nowoczesnej toalety, które tak promujecie?" - dopytywali mieszkańcy.

"Konserwator zabytków uważa, że Rynek Łazarski i jego okolice są pod szczególną ochroną konserwatorską" - mówił Maciej Dźwig, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych.
Dodał też, że toaleta, która funkcjonowała na terenie Lejka Łazarskiego została zlikwidowana ze względu na wymogi sanitarne i stan instalacji elektrycznej. Podkreślił też, że konserwator zabytków nie zgodzi się na powstanie toalety w tym miejscu, a budowa szaletu podziemnego kosztować może nawet 2,5 miliona złotych.

Lokatorzy kamienicy skarżyli się też, że nie mogą wykupić swoich mieszkań. Prezydent obiecał, że przyjrzy się sprawie.

Mieszkańcy i kupcy z Rynku Łazarskiego narzekali na spółkę Targowiska Sp. z o.o., która odcięła wodę, likwidując hydrant przy wlocie od ulicy Małeckiego, a także zwrócili uwagę na fatalny stan samego Rynku Łazarskiego.

Na koniec wizytacji na Łazarzu Prezydent Ryszard Grobelny odwiedził mieszkańców z ogródków przy ulicy Krauthofera, którzy obawiają się o swoją przyszłość, gdyż nie są uregulowane kwestie prawne nieruchomości. Działkowicze boją się, co się z nimi stanie, gdy rozpocznie się budowa centrum handlowo-usługowego "Metropolis".

Mieszkańcy złożyli nawet pozwy do sądu o zasiedzenie, gdyż mają problem z ustaleniem właścicieli i granic nieruchomości. Problem jest tym większy, że właścicieli jest kilku, a zgłaszają się nawet ich spadkobiercy ze Stanów Zjednoczonych.

"Dla mnie lepiej, żeby był jeden właściciel, a nie pięćdziesięciu. Z mojego punktu widzenia lepiej, żeby to prawo własności było uregulowane dla miasta" - podkreślał Prezydent Ryszard Grobelny.

"Najlepiej, żebyście mieli prawo własności do działek. Gdyby udało się przeprowadzić zasiedzenie, to moglibyście sprzedać teren inwestorowi za dobrą cenę" - mówił mieszkańcom Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania.

Na działkach przy ulicy Krauthofera są osoby, które mieszkają tu po 12, ale też już nawet 70 lat. Mieszkańcy są zadowoleni z położenia swoich działek zlokalizowanych praktycznie w samym centrum miasta.

Działkowicze zwrócili też uwagę, że kilka lat temu spory teren od strony ulicy Dmowskiego i Hetmańskiej będący własnością Parafii Matki Boskiej Bolesnej został sprzedany. Przez ponad osiem lat nic praktycznie tutaj się nie zmieniło, oprócz tego, że obszar zarósł dzikimi krzakami.


Fot: Jan Kurek, www.osiedlelazarz.pl

Po zakończeniu wizytacji portalowi lazarz.pl udało się przeprowadzić krótką rozmowę z Prezydentem Ryszardem Grobelnym:

Bardzo się cieszę, że udało się to spotkanie zorganizować, że pan Prezydent wybrał się i na własne oczy mógł zorientować się z jakimi problemami społeczność łazarska się boryka. Tak wiemy, że właśnie wiemy, że tego typu problemy występują. Dotyczyło to Rynku Łazarskiego. Dotyczyło to "Metropolis". Myślę, że bardzo dobre zwieńczenie akcji, dzięki właśnie tutaj portalowi lazarz.pl związane z przekazaniem petycji pod inwestycję związaną z budową placu zabaw. Ja myślę, że ta rozmowa z mieszkańcami ulicy Krauthofera i mieszkańcami Rynku Łazarskiego była taka rzeczowa, czasami emocjonująca, ale przede wszystkim rzeczowa. Mam nadzieję, że jakieś pozytywy będą mogły z tego płynąć, tym bardziej, że pan Prezydent zaprosił mnie na takie spotkanie podsumowujące wizytę, na którym wyda dyspozycje urzędnikom właśnie dotyczące tych kwestii. W jakim one będą szły kierunku to myślę, że będziemy mogli się przekonać - powiedział Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, Przewodniczący Komisji Samorządowej i członek Rady Osiedla Świętego Łazarza, który zaprosił Prezydenta Grobelnego na Łazarz i po nim go oprowadzał w czwartek.


Komentarze (26)

24-07-2010 10:03:33
Sławek
Polecam w kontekście prowadzonych tu rozmów art z GW "Wielkopolski tydzień: Chude lata dla poznania?" Inwestorzy którzy mieli przy PST wybudować P&R w PPP wycofali się, co będzie dalej?
16-07-2010 08:36:13
Sławek
Nie przypominam sobie by ktoś mnie się pytał czy w związku z budową stadionu gotowy jestem na to by potrzebna jak tlen Łazarzowi Dolna Głogowska nie powstała jeszcze kolejne kilkadziesiąt lat. Wygodnie jest nie stawiać pytań radnym budującym z pieniędzy miasta gigantycznych inwestycji(widział ktoś biznes plan na stadion?), a możliwym mniejszym mówią nie, bo potrzebny jest partner prywatny: "czy wiecie czego w Poznaniu nie będzie przez ten stadion, czego potrzebnego nie dacie przez najbliższe kilkanaście lat?", a stawiać takie co komu bym zabrał. Podejmowanie decyzji o wydatkowaniu pieniędzy nie jest zabieraniem komuś czegoś, ale bardziej niedawaniem bądź opóźnianiem "dawania". Ja by pieniądze publiczne wydawać najkorzystniej dla ogółu chciałbym wprowadzenia do podejmowania decyzji o pojęcia AKK z dużych projektów dofinansowanych z UE, udostępniałbym społeczeństwu studia wykonalności i pokazywał dlaczego zdecydowano się na taki wariant. Tak to tylko słyszę, że coś się nie opłaca (np. ciągnięcie linii tramwajowej na kwiatowe, pomimo tego że miasto chce tam uzbrajać działki by ludzie nie uciekali z miasta) i śmiem wątpić czy ktoś policzył mniejszą emisję spalin, hałasu, zniszczeń chodników, trawników, mniejszą liczbę wypadków, większe bezpieczeństwo jakie dałoby niewpuszczenie aut do miasta. W kwestii polityki transportowej korzystałbym z parametru liczby przewożonych osób do zajmowanego miejsca oraz kosztów utrzymania infrastruktury jako kryterium wyboru czy budować drogę, czy tramwaj czy drogę rowerową. A przede wszystkim robiłbym to co zapisałem w dokumentach, nie był hipokrytą co po części pokazał NIK ad postępowania obecnych danych w kwestiach transportu. Gdyby po takim podejściu zostawało kasy na zbytki w stylu stadion to ok, dlaczego nie. Ale jak się nie umie zapewniać potrzeb społeczeństwa, a stawia na igrzyska to ja mówię temu nie i będę przekonywał, że zmiana sposobu rozwoju miasta jest konieczna(co potwierdzają podane opinie fachowców), a to nie wydarzy się z tymi samymi radnymi w radzie, którzy podejmując uchwały błogosławią inicjatywy, strategie lub jej braki. Nie wiem dokładnie czym ta opozycyjność w głosowaniach u wymienionych radnych się przejawiała(radny dał absolutorium Prezydentowi głosując na tak). W moim przekonaniu pora skończyć z głosowaniem w wyborach do rady na zasadzie partyjnych upodobań na szczeblu krajowym, ale zacząć się dokładnie przyglądać ludziom, który mają nas reprezentować. Nie zrozumiałem też dlaczego radny może mieć inicjatywę dokładania miejskich pieniędzy do kościelnej wieży (co w kontekście ostatniego wyroku i informacji o kosztach wynajmu jest tragiczne), ale w kwestii rozwoju miasta odbijasz piłeczkę w kierunku samochodowego finansisty, zainteresowanego nie dobrem i rozwojem miasta, ale byciem wybranym na następną kadencję. Nie kapuję też jako to jest że można być radnym osiedla i pisać podanie do miasta o 1000 PLN, skoro ma się wpływ na ustalanie budżetu miasta(ale postaram się dokształcić by to zrozumieć). p.s. Panie Redaktorze, czy jest opcja powrotu do forum, bo przy dłuższych wypowiedziach taka forma polemik w moim przekonaniu staje się mniej przyjazna zarówno dla piszącego jak i czytającego.
13-07-2010 21:09:39
Jacek_P
Do Mieszkańca Łazarza: Pisze Pan do mnie, że wymieniając zaledwie kilka inicjatyw radnego Wośkowiaka się ośmieszam. Napisałem o kilku bo wcześniej padł zarzut, że radny Wośkowiak NIC nie zrobił, a z tym się nie zgadzam. A co zrobili dla Łazarza wybrani z naszego okręgu Radni: Ryszard Śliwa, Aldona Szlagowska, dr Marek Karczewski? Wymieni Pan coś może? Bo ja nic nie potrafię wskazać. Radnego Wośkowiaka ocenia Pan przez pryzmat artykułów na lazarz.pl i po prostu zdaniem Pana to co robi równa się NIC. To co zatem powie Pan o ww. radnych. Uważam, że dyskutując na forum powinniśmy zadać sobie pytanie: co konkretnego może zrobić dla swojej części miasta Radny, który jest przedstawicielem nie mającej nic do powiedzenia opozycji...a tak w 2006 roku było - zarówno p. Wośkowiak, jak i p. Dudziak mieli pewnie sporo pomysłów, ale działając w opozycji mogli jedynie zgłaszać interpelacje lub głośno krzyczeć. I to musimy sobie szczerze powiedzieć. Radni z rządzącej PO nie zrobili na Łazarzu NIC i to są fakty. Pewnie stało się tak dlatego, że startowali z terenu Jeżyc, ale okręg wyborczy obejmował i Łazarz i Jeżyce. Co do problemów, o których pisze Sławek. One nie zostaną rozwiązane przez lokalnych działaczy zwłaszcza, jeśli po wyborach znajdą się w opozycji. Do ich rozwiązania i do pobudzenia Łazarza potrzeba pewnej wizji rozwoju miasta, a tutaj inicjatywę ma Zarząd Miasta i Prezydent. Zamiast cytowania raportów NIK czy tego co mówi Andreas Billert oraz koncertu życzeń pt. co ma być zrobione wolałbym od Sławka usłyszeć jak chce to zrobić i za ile oraz...komu w budżecie Miasta zabierze pieniądze na realizację tych inwestycji - i wtedy możemy realnie dyskutować.
09-07-2010 23:57:19
Mieszkaniec Łazarza
Zgadzam się ze Sławkiem, jestem wstanie się założyć wertując wszystkie wypowiedzi i interpelacje że Wośkowiak nie zajął się niczym co ma bezpośredni wpływ na polepszenie komfortu życia na Łazarzu. Doceniam zaangażowanie w organizacje turniejów, ale pan woskowiak nie jest nauczycielem w-fu. od funkcji która wypełnia ludzie maja prawo mieć pewne oczekiwania i rozliczać go z jego działalności - niestety widzę to bardzo słabo. Dudziak jest skuteczna - krzykliwa, ale skuteczna. Oglądając relację z Wośkowiakiem człowiek ma wrażenie że żyje w PRL-u - uśmiechy, szum, zdjęcia, ale zero konkretów i merytorycznych działań. Panie Jacku, tu nie chodzi o obrzucanie błotem, radny pełni funkcję publiczną i jest skazany z założenia na ocenę swojej działalności. Wymienił Pan parę inicjatyw? To wszystko? Niech Pan się nie ośmiesza...
09-07-2010 23:45:16
mieszkaniec Łazarza
Do Jacka_P - przepraszam pana bardzo, ale się nie zgadzam. Działanie pana Woskowiaka w radzie osiedla ma się nijak do piastowania stanowiska radnego. Od radnego Miasta wymaga się pewnych rzeczy... ja pytam co woskowiak zrobił w ramach tego mandatu, bo w radzie osiedla są tez radni którzy jak pan pisze podejmowali działania w ramach funduszy osiedla. A bardzo sobie życzę i panu również aby radni miasta, którzy pobierają tak duże pieniądze nie tracili czasu na pisanie elaboratów za 1000,00 zł, tym niech się zajmie ktoś inny. Są wybrani aby podejmować inicjatywy w innym kierunku.
08-07-2010 18:55:38
Sławek
A ja myślę, że takie pytania pokazują słabą komunikację w kwestii informowania mieszkańców o inicjatywach i dokonaniach rady i nie widzę nic złego w zadawaniu ich. Być może i radny podejmuje działania na rzecz szkół i pisze elaboraty, ale ja mp. od radnych oczekuję podejmowania inicjatyw w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta. Na razie to tragedia. Andreas Billert: "Miejska polityka przestrzenna Jak to niedawno stwierdziła organizacja Unii Europejskiej URBACT w swej ekspertyzie (nieujawnionej dotąd przez Urząd Miasta!), Poznań traci szansę na rozwój w konkurencji z innymi miastami środkowoeuropejskimi. Jego peryferie pęcznieją i pięknieją, zaś śródmieście ulega degradacji. Jak to URBACT skwitował, nawet struktura organizacyjna sprawia, że Urząd Miasta nie jest zdolny do realizacji nowoczesnej polityki rozwoju miejskiego." A Łazarz do Śródmieścia należy. W kwestii transportu można poczytać raport NIK http://nik.gov.pl/news.php?cod=2689. Mieszkam tu i staram się dostrzegać pozytywy, ale nawet przebudowa lejku nim nie jest. To po prostu parking, tak że idąc od lodowej muszę iść jezdnią, bo o 1,5 metra dla pieszego nikt nie dba. Brak ogromnej liczy mpzp itd.. Radny miasta nie powinien zajmować się pisaniem elaboratów, podań o 1000 pln. Ja na przykład wymagam by radny myślał i działał w celu codziennego komfortu zamieszkania w kierunkach np.-nowa Głogowska(planowana od chyba lat 70) -przerobieniem Głogowskiej na jednopasmową i dobrym torowiskiem, drogą rowerową, ciekawymi sklepami i miejscem gdzie można coś zjeść(na razie jest zechnięta bardziej niż Św Marcin, same banki, apteki i kiecki ślubne - nic do spędzania wieczorem czasu) -parkingiem pod rynkiem i przy targach dla gości, sensowna realizacja dostaw do sklepów i odblokowaniem chodników -ładnymi parkami, z placami zabaw dla dzieci, z miejscem na wybieg dla psa w Kasprowicza, -wywalenie kostki brukowej z Kolejowej -przejściem na Wildę, -traktem pieszym do centrum, -tramwaj przez dworcowy do centrum, -P&R na Górczynie -upiększenie okolic rynku Tego moim zdaniem potrzebuje Łazarz jeżeli ma nie ulegać dalszej degradacji. Wiele z tych rzeczy jest w studium, ale ja mam wrażenie, że w Poznaniu istnieją dwie rzeczywistości papierowa i zwykła szara.
08-07-2010 06:39:17
Jacek_P
Szanowni - takie pytania do Radnego Wośkowiaka "co Pan zrobił konkretnie dla Łazarza?" i uwagi na temat pieniędzy podatników są nie na miejscu. To tak jakby Mieszkaniec Łazarza nie mieszkał na Łazarzu, bo chyba nie widzi Pan jak Łazarz się zmienił. Wymienię parę inicjatyw, w których brał aktywny udział Radny Wojciech Wośkowiak (wspólnie ze społecznikami np. Radą Osiedla, którzy także działają na Łazarzu): wszystkie szkoły na Łazarzu mają boiska ze sztuczną trawą, pojawiła się siłownia na wolnym powietrzu przy szkole nr 77, ładnych parę ulic naprawdę wygląda porządniej, uporządkowano lejek łazarski, wyremontowano wieżę kościoła MBB przy wsparciu miasta. A oprócz Wojtek robi wiele dobrej roboty dla szkół - turnieje sportowe, zakup sprzętu itd. - niech Pan wystartuje do Rady Osiedla to zobaczy Pan jaki eleborat trzeba napisać, żeby miasto dało 1000 złotych na nagrody. Uważam, że Łazarz ma dobrych Radnych : Lidię Dudziak i Wojciecha Wośkowiaka. Jeśli po tych wyborach udałoby się, aby w ramach okręgu wyborczego dołączyła do nich trzecia osoba z Łazarza to byłoby dobrze. Dlatego zamiast rzucać błotem zastanówmy się jak możemy wzmocnić Łazarz w mieście naszym aktywnym udziałem w wyborach samorządowych. Bo krytykować w Polsce to potrafimy, zwłaszcza na forach internetowych. Rzucać błotem też potrafimy. Mówić co nie zostało zrobione też. A widzieć co zostało zrobione...to bardzo często się tego nie widzi.
07-07-2010 18:03:43
Mieszkaniec Łazarza
Ta propaganda Wośkowiaka jest już doprawdy śmieszna! Wszędzie się pokaże i zrobi dużo szumu. Zdjęcia, uśmiechy i wrażenie, że coś się dzieje. Żenujące. Pytam co Pan konkretnie zrobił dla tego rejonu Miasta? Jest Pan radnym dwie kadencje!!! Z pieniędzy podatników otrzymywał Pan diety!! Co udało się Panu zrobić jako Radny Miasta Poznania??????????????? NIC.
05-07-2010 06:46:30
Do slawka
poczytaj przejdz sie do urzedu jesli wiesz gdzie on jest - bo sekretarz miasta nie zostal wywalony ze poglady tylko spoob ich przekazania i to tyle z toba powinni zrobic to samo
02-07-2010 16:56:52
Sławek
nie nie rozumiem, mam przecież dwie szare komórki i bredni nie ogarniam. Jak Pan redaktor pozwoli to tu link http://www.nudnepanstwo.pl/?q=node/40 do blogu wywalonego przez Grobelnego sekretarza, bo odważył się zakwestionować politykę budżetową miasta i wskazał na kłopoty z finansami. Wiedzę, że spora część forumowiczów podobnie jak prezydent pojmuje demokrację, nie jesteś taki jak my, to wypad z Łazarza. można powiedzieć tylko wow.
02-07-2010 08:23:01
Do slawka
czyli to co sie spodziewalem bys zrobil nic konkretnego i przemyslanego ot pare malo konkretnych pomyslow dla ludzi tylko z twojej okolicy a myslenie globalne juz cie przeraza ale wiadomo jak to z toba jest co do czepiania sie czyzbys w koncu poczul sie w taki sam sposob jak wszyscy ktorych sie ty czepiasz ?? np grobelny paru radnych itp itd ?? co do ciebie jestes jednostka samotna jak palec zawieszona na sznurkach poruszanych przez wladce marionetek - rozumiesz teraz o czym mowie ?? jelsi chcesz wytlumacze bardziej ale licze ze moze zrozumiales Nie mieszkam w twoim fyrtlu i ty tez tam mieszkasz od 4 lat wiec nie przesadzaj z wielce odnoszeniem sie do swojego lazarza skoro jestes napływowcem ja jestem poznaniakiem i jesli bym mial tyle zarzutów do wszystkiego i wszystkich jak ty to dawno mialbym odwagge wyprowadzic sie stad do miejsca gdzie by mi wszystko odpowiadalo - ale najwidoczniej tobie jak sie okreslasz "czlowieku z dwoma szarymi komorkami" brakuje odwagi - w sumie sie nie dziwie gdzie bedziesz mogl wykorzystywac ludzi dla realizowania swoich zachcianek
02-07-2010 08:10:32
Slawek
Ja wybudowałbym z miejskich pieniędzy parę mniejszych obiektów, takich gdzie okoliczni mieszkańcy nie musieli by dużo płacić, nie trzeba by było do nich jechać i np. taki senior byłby tam częściej, matka puściłaby swoje dziecko same, okoliczne szkoły mogłyby korzystać. Nie ładowałbym miejskich pieniędzy w gigantyczne inwestycje co ładnie wyglądają na pocztówkach, ale właśnie dla nich szukał inwestora, który poniesie ryzyko, a nie że np.przy braku obłożenia Term miasto będzie dopłacać. Inwestowałbym po prostu w codzienną jakość życia mieszkańców. Tak samo jak nie piszę o Suchym Lesie, a przybytku w nim, tak samo nie mówię, że Poznań nie potrzebuje stadionu i Term, a kwestionuje sposób wydawania miejskich pieniędzy(łapiesz?). Pytanie co był zrobił z zainwestowanymi już pieniędzmi jest trudne bo ich już nie ma i liczę, że mi osobnikowi z dwoma szarymi komórkami udzielisz na nie odpowiedzi. Możesz teraz poprzeglądać inne pytania do Ciebie i na nie odpowiedzieć, ale przestaje dziwić brak pomysłów na Łazarz skoro tu nie mieszkach. I bądź proszę konsekwentny w czym innym niż czepianie się mnie i jakoś tak logicznie spójny, bo albo jestem sam jak palce, albo marionetką zrzeszeń.
02-07-2010 06:39:50
DO Slawka
sadzilem ze ma pan troszke bardziej powazne portale gdzie zdobywa pan wiedze anizeli wikipedia ale jak widac sie mylilem i to znacznie - co jednoznacznie wskazuje jakim czlowiekiem pan jest - co do wypełnienia stadionu to ja rozumiem ze pana nie interesuje nic poza czubkiem swojego nosa i nie ma pan zadnych zainteresowan i wykorzystujsz wszystko i w3szystkich aby osiagnac swoj cel - choc i tak wiadomo ze z marnym skutkiem. Pisze twoj fyrtel i twoim fyrtlem on jest moim nie na cale szczescie bo majac takich mieszkancow jak ty ktory tylko narzeka to az odechciewa sie tam w ogole zagladac - poziom twojej odpowiedzi ewidentnie wskazuje na brak argumentow do rozmowy - ale wprowadze cie z bledu nie prowadze zadnego gabinetu - moze po prostu za czesto odwiedzasz inne gabinety i stad jestes taki pusty ? Slawku jesli tak tobie sie inwestycje poznania nie podobaja to mam dla ciebie propozycje wez swoj paszport polsau i wyjedz z poznania i z polski na pewno bedzie wszystkim z tego powodu znacznie lepiej - jestes sam jak palec nikt cie nie wesprze nikt nie pomoze znikniesz tak jak sie pojawiles - jak twoj diabel z ppudełka- i nadal czekam na odpowiedz co bys zrobil z tymi pieniedzmi ?? zapewne nic bo jesli ktos ci nie wskaze co masz robic tego nie robisz jestes po prostu marionetka w rekach innych zrzeszeń - sam nie masz za grosz ciekawych pogladow i pomyslow na to co zrobic z tymi pieniedzmy ktore zostaly zainwestowane i co cie tak boli - pomijasz wszelkie kwestje o ktorych pisza tutaj ludzie o ktorych nie masz pojecia - co wskazuje ze naprawde z toba zle jestes
01-07-2010 17:48:03
Sławek
Zakładanie że przy wypełniony stadionie w 90% podwojenie jego liczby miejsc zachowa poziom wypełnienia jest myśleniem życzeniowym. A to za wiki oznacza "Myślenie życzeniowe (ang. wishful thinking) - sposób rozumowania i podejmowania decyzji opierający się o wizję "optymistycznego scenariusza", w miejsce odwoływania się do dowodów i racjonalności. Może być także jednym z objawów psychozy reaktywnej, nerwicy, a nawet schizofrenii. Przed wojną Melchior Wańkowicz ukuł termin chciejstwo.".Piszesz mój fyrtel(to Twój nie?), nie masz koncepcji na żadne usprawnienia i działania jakich miałby się podjąć, nie piszesz co sam zrobiłeś, zadajesz pytania na które odpowiedź można znaleźć w moich wypowiedziach i nie odpowiadasz na moje, wystawiasz diagnozy mnie zamiast odnosić się do wypowiedzi Grobelnego (słuchałeś w ogóle?). Jak to ma być reklama Twoje gabinetu lekarskiego to wypadła kiepsko, bo z dwiema szarymi komórkami nie da się sklecić postu. Możesz se chcieć mieć wizytówki Poznania przyciągające turystów, ja wole by miasto inwestowało tak by dbać o swoich mieszkańców, robiło to z głową, nie wzbudzając przy tym ruchu (o którym z resztą misto zapomniało, a za przypomnienie wywaliło sekretarza Kołodziejczyka, który napisał na swoim blogu "Tak jak w tegorocznym WPI pojawiła się, jak diabeł z pudełka, przebudowa ul. Krańcowej (dotąd nie uwzględniano, że do Term i ZOO trzeba dojechać, tak w przyszłym roku pojawi się konieczność zainwestowania w otoczenie Stadionu Miejskiego. To będzie kolejny nieuwzględniony w tegorocznych planach koszt. Koszt inwestycji w „igrzyska”) . Przy okazji w ostatnich wyborach wzięło na Łazarzu udział 18431 mieszkańców, co stanowi 60,49% uprawnionych do głosowania, więc pisząc "raptem kilu tysiacommieszkanców" ździebko się walnąłeś
01-07-2010 12:02:43
krytycyzm i nic nie róbstwo
Panie slawku jakie prezentujesz nie jest oznaka myslenia tylko twoich niespelnionych frustracji bo to ze frustratem jestes wiedza wszyscy czytajac posty ktory tak z trudem piszesz nie robiac kompletnie nic w zyciu co by moglo doprowadzic do jakis zmian na lepsze w twoim od niedawna nowym fyrtlu - wystartuj sam na radnego zobaczemu ilu twoj krytycyzm poprze - wowczas moze ci sie oczy otworza ze jednak twoje myslenie jest do bani i czas na zmieny ale w sobie
01-07-2010 11:58:43
Do slawka
Slawku - skoro mowisz ze nalezy budowac plywalnie dla lazarza to dlaczego blokujesz pomysl budowy calego komplksu ciekawych rzeczy w okolicach dmowskiego to raz - portal jest o lazarzu owszem ale poczytaj swoje posty sam piszesz o suchym lesie wiec gdzie twoja konsekwencja ?? na moje jej nie ma bo piszesz to co ci slina na jezyk przyniesie albo to co ci kaza bo takim typem czlowieka jestes co do sredniego wypelnienia stadionu w ostanich latach oscylowalo ono w okolicach 90 % mozliwosci wiec patrzac z tej perspektywy bedzie podobnie bo nie raz na meczach brakowalo wolnych miejsc dla masy chetnych - wiem ze boisz sie tam chodzic ale naprawde nic ci tam nie grozi. Piszac jasniej (bo widac ze do ciebie tak trzeba ) Poznan inwestuje w ciekawe rzczy ktore beda wizytowka a nie stawianie rzeczy ktore przydaza sie raptem kilu tysiacommieszkanców twojego fyrtla dla ktorego nic komplenie nie robisz poza walka z wiatrakami jaka prowadzisz i ciagle narzekasz. Wene pozostawie tobie ale sadze ze niestety nic z tego nie wyjdzie bo najprosciej siedziec na forum nic nie robic i narzekac - jestes taki oblatany w wielu sprawach to rusz te dwie szare komorki i zabierz sie do dzialania - wyjdz z chaty posprzataj psie gowna jak ci tak na ulicach przeszkadzaja juz sie przydasz do czegos - ijeszcze jedno czy "gigantyczne" wg ciebie inwestycje dla poznania nie beda tez inwestycjami do ludzi z lazarza - ale tych ktorzy nie sa przesiedlencami tak jak ty ??- na Bulgarska nie jest daleko a stadion bedzie naprawde ladny wiec napisz co ty bys zrobil z tymi pieniedzmi jakbys je mial wydania - skoro wszystko wg ciebie jest zle i niedobre ??
30-06-2010 19:49:35
mewa
Slawek: O ile się nie mylę to tematyką portalu jest Łazarz ... - to w takim razie po co piszesz o Suchym Lesie? Chyba nie rozumiesz jednego. Termy, na które i ja czekam z ogormną niecierpliwością to będzie aquapark - komplesk basenów w tym olimpijski 50 m, ok. 12 zjeżdżalni, jacuzzi, solaria, sauny, baseny solankowe, itd. Jak nie wiesz co to takiego, to pojedź sobie do Wrocławia, Krakowa, Łodzi.
30-06-2010 14:36:56
Sławek
Gdzie jest narzekanie na radnego? Politycznie przed wyborami wszystko ładnie rozgrywa, nic tylko chwalić. Się tak nie rozpędzaj z dostrzeganiem wszędzie marudzenia i malkontenctwa, posiadanie własnego krytycznego zdania wymaga myślenia, a branie pod uwagę wielu przemyślanych opinii korzystnie wpływa na proces decyzyjny, zdecydowanie lepiej niż bierne potakiwanie miejskiej propagandzie. Może pokarzesz za co chwalić radnego?
30-06-2010 14:25:23
Slawek
O ile się nie mylę to tematyką portalu jest Łazarz i jak sam piszesz w suchym lesie mieszka tyle osób ile poznańskim jednym osiedlu(a co dopiero Łazarzu,), także wodny przybytek jaki tam mają spełniłby pewnie wszelkie zachcianki mieszkańców Łazarza. Ale go nie będzie bo będą termy, w które miasto może ładować kasę, ale już na basen dla Łazarza to nie, bo musi być inwestor. Godzina zabawy w części rekreacyjnej Term ma kosztować 20 PL i jeszcze z Łazarza trzeba tam dojechać -w moim przekonaniu Łazarzanie nie będą z tego przybytku tak często korzystać jak mogliby z jakiegoś mniejszego zlokalizowanego w okolicy. Nie wiedziałem, że co tydzień Lech gra z Legią - może podałbyś dane o średnim wypełnieniu stadionu z ostatnich lat, albo dane na których oparłeś te 40000 które stanowi raptem z parę procent mieszkańców Poznania? PZP - jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego radni miasta zarządzali przeprowadzenia auditu, dlaczego nie udostępniony jest biznesplan dla stadionu, nie ma powołanej spółki zarządzającej? Podsumowując i pisząc jasno (bo widzę, że tak do niektórych trzeba) Poznań stawia na gigantyczne inwestycje, do których dokłada, ale jak chodzi o dbanie o mieszkańców poszczególnych fyrtli to już umywa ręce. Pochwal się swoimi działaniami i natchnij wenę w innych, albo zasugeruj co należałoby zrobić bo nie wiem co pod "coś" masz na myśli
30-06-2010 13:51:50
a co tak narzekacie
na tego Waśkowiaka - czyzbyście to nie Wy go wybrali ??
30-06-2010 13:45:39
Do sławka
a czy wydawanie pieniedzy na stadion ktory co tydzien bedzie goscil 40 tys widzów do tego inne imprezy okolicznosciowe jak równiez termy gdzie codziennie bedzieprzewijało sie sporo ludzi to nie sa inwestycje dla szerokiego spektrum ?? i dlaczego porownujesz suchy las do poznania ?? w suchym lesie mieszka tyle osob co w poznaniu na jednym osiedlu - wiec maja taka plywalnie jaka maja - porownaj moze sobie koszt budowy tropical island i pozniej narzekaj jak to masz w zwyczaji. rusz sie sam zrob cos dla lazarza. czas zmienic cos w swoim zyciu panie slawku a nie ciagle narzekac jak to masz w zwyczaju.Ponadto klaniasie ustawa PZP i zamówien z wolnej reki w trakcie trwania inwestycji
29-06-2010 23:20:07
miś
No to już wiemy z jakiego ramienia Wośkowiak będzie startował w wyborach samorządowych. Jeszcze zobaczycie będziemy mieli wiceprezydenta Wojciecha Wośkowiaka
29-06-2010 23:02:45
robert
Wośkowiak znów musiał się pokazać przy Prezydencie..
29-06-2010 20:24:46
mewa
Ale pływalnia w Suchym Lesie to zwykły basen taki jak w Koziegłowach czy Swarzędzu. Poznań potrzebuje porządnego aquaparku, takiego jaki ma Wrocław, Kraków, Sopot czy Łódź.
29-06-2010 20:06:10
Slawek
Hm, a na TERMY nad Maltą w budżecie w samym 2010 przeznaczone 114,451 mln (proszę sobie sprawdzić ile kosztował park wodny w suchym lesie). Na stadion też jest tylko w 2010 przeznaczono 243 mln no i ostatnie 92 bo zapomniało się o parkingach (przetargi na miliony szły z wolnej ręki..., do tej pory nie ma wybranego operatora, a inwestycja finansowo nigdy się nie zwróci). Pieniądze są, trzeba się tylko zastanowić czy mądrze wydawane i w najbliższych wyborach samorządowych głosować na takich ludzi, którzy będą je chcieli wydawać na zaspokojenie potrzeb szerokiego spektrum społeczeństwa, a nie realizowali swoją manię gigantyzmy, dla wyselekcjonowanych nielicznych zamożnych. W moim przekonaniu o WC to powinna zadbać spółka Targowiska, starając zabudować się miejsce przed spożywczym blaszakiem w narożniku rynku. Pan radny to już się zastanowił, że startuje. Taki prezydent to ma dobrze, nie musi się martwić o parkowanie, wjedzie do parku i sobie stanie.Przestaje dziwić wyremontowanie chodnika na Niegolewskich, zabrakło tylko czerwonego dywanu, który prowadziłby do najbardziej zakupionego miejsca w okolicy...
29-06-2010 18:11:56
alibaba
Po c....a On tu przylaz Dzieciakom zabiera kase na wakcje a ty promocje robi
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: