Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koniec przechodzenia przejściem podziemnym z przystanku tramwajowego na Dworzec Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Koniec przechodzenia przejściem podziemnym z przystanku tramwajowego na Dworzec Główny
26-02-2015 00:56   redakcja, Biuletyn Miejski
Najpóźniej we wrześniu powstanie naziemne przejście dla pieszych, którym będzie można przejść z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" przez Most Dworcowy do kładki prowadzącej do budynku Dworca Głównego i centrum handlowego City Center. Inwestycja ma kosztować pół miliona złotych.

Przejście powstanie przez torowisko tramwajowe i na południowej nitce jezdni, w kierunku Rataj. Dzięki temu podróżni będą mogli z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" udać się na Dworzec Główny bez konieczności korzystania z tunelu podziemnego i centrum handlowego Poznań City Center.

Prowadzimy w tej chwili duże inwestycje, takie jak remont Ronda Kaponiera czy planowane poprowadzenie linii tramwajowej na Naramowice, ale nie zapominamy też o mniejszych inwestycjach. Dziękuję wszystkim, którzy zabiegali o tę zmianę - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przejście, które będzie miało 8 metrów szerokości będzie posiadać sygnalizację świetlną. Dla pieszych obniżone zostaną krawężniki i wprowadzone lekkie spadki.

Nie dojdzie przy tym do pogorszenia warunków ruchu samochodowego od strony wlotu przy Moście Dworcowym. Wiele osób w tej chwili przechodzi w tym miejscu "na dziko". Po wybudowaniu przejścia będzie o wiele bezpieczniej, poza tym dwukrotnie skróci się długość przejścia na dworzec- zapewnia Aleksander Sagan, przedstawiciel zespołu projektowego Stadtraum.

Ponadto zlikwidowany zostanie jeden pas ruchu. W jego miejscu powstanie wysepka dla pieszych.

Przez taką zmianę geometrii ulicy i zawężenie jezdni damy kierowcom wyraźny sygnał, że w tym miejscu należy zwolnić - uważa Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Przejście ma być gotowe na przełomie sierpnia i września. Do końca kwietnia będzie gotowy projekt. W maju ogłoszony zostanie przetarg.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że to dopiero początek poprawy funkcjonalności Dworca Głównego i jego okolic. Powołany zostanie 10-osobowy zespół, który ma zadbać o kompleksowe skomunikowanie dworca PKP. W jego skład wejdą przedstawiciele miasta i PKP.


Komentarze (2)

26-02-2015 21:25:20
NEgatyf
To nie można tego zrobić trochę dalej? po co kolejne światła?
26-02-2015 06:15:02
Negatyw
Nareszcie, tylko nie wiem co tam ma kosztować 500tys...
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: