Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kandydaci na prezydenta Poznania musieli pokonać drogę z przystanku tramwajowego na peron - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kandydaci na prezydenta Poznania musieli pokonać drogę z przystanku tramwajowego na peron
20-10-2014 14:06   Janusz Ludwiczak
Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zaprosiło w poniedziałkowe południe wszystkich kandydatów na prezydenta Poznania, by wzięli udział w akcji "Chcemy skrócenia drogi na Dworzec Główny". Z rowerem lub ciężką walizką musieli z przystanku tramwajowego na ul. Matyi dostać się na peron 6.

Kandydaci otrzymali informacje o akcji 10 dni wcześniej. Z zaproszenia skorzystali tylko: Anna Wachowska-Kucharska, Jacek Jaśkowiak, Maciej Wudarski i Tadeusz Dziuba.

Kandydaci na prezydenta Poznania spotkali się na przystanku tramwajowym "Poznań Główny" na ulicy Matyi. Członkowie Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania dali im za zadanie pokonać drogę z przystanku na ul. Matyi na peron 6, gdzie o godz. 12:29 odjeżdżał pociąg do Obornik. Dodatkowo każdy z kandydatów musiał mieć ze sobą rower lub ciężką walizkę.

Podróżni chcąc dostać się na dworzec muszą pokonać szereg labiryntów. Chcieliśmy pokazać absurdy obecnych rozwiązań i problemy, z jakimi muszą mierzyć się pasażerowie. Władze miasta mogą skrócić tę absurdalną drogę dojścia na dworzec i zapewnić wygodne dojście dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej - tłumaczy Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Maciej Wudarski i Jacek Jaśkowiak pokonali drogę wzdłuż Mostu Dworcowego, natomiast Anna Wachowska-Kucharska i Tadeusz Dziuba na peron 6 dotarli przez galerię handlową Poznań City Center.

Dla mnie była to droga w miarę łatwa, bo jestem człowiekiem w miarę sprawnym ruchowo. Współczuję ludziom starszym, którzy z bagażami muszą wędrować około 900 metrów. To jest uciążliwy slalom. Dworzec powinien być zaprojektowany ku wygodzie podróżnych i mieszkańców, a nie po to, by mogli więcej zarobić właściciele powierzchni handlowych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przedłużenie istniejącego przejścia podziemnego - uważa Tadeusz Dziuba, kandydat PiS na prezydenta Poznania.

Droga nie była łatwa. Zazwyczaj korzystam z Dworca Zachodniego. Organizacja przejścia dla pieszych nie poprawi całego układu komunikacyjnego. Można zbudować kładkę od ulicy Głogowskiej, ale mimo wszystko wciąż dworzec główny w Poznaniu będzie labiryntem. Osoba, która przyjeżdża po raz pierwszy do Poznania, ma spory problem z wydostaniem się stąd. Przejście naziemne na Moście Dworcowym można utworzyć, ale będzie trzeba ograniczyć prędkość samochodów. Niestety nie poprawimy układu komunikacyjnego, jest to tak skonstruowane, by pasażer musiał pokonać drogę przez galerię handlową - sądzi Maciej Wudarski, kandydat Koalicji Prawo dla Miasta.

Droga jest niezwykle uciążliwa, nie tylko dla osób z wózkami i ciężkimi walizkami. Myślę, że znacznie niższe będą koszty budowy przejścia naziemnego niż podziemnego. Przejście przez tory tramwajowe i wyprowadzenie go na drugą stronę ulicy nie jest problemem. Nie zgadzam się z opinią Komisji Bezpieczeństwa, że przejście to byłoby niebezpieczne. Piesi i tak skracają sobie drogę przechodząc przez barierki - stwierdza Anna Wachowska-Kucharska.

Dworzec Główny w Poznaniu to jedna z najgorszych inwestycji. Nie znam drugiego tak niefunkcjonalnego dworca na świecie, a dużo podróżowałem po Polsce, Europie i świecie. Jest to labirynt. Można dążyć do tego, by ułatwić drogę pieszym. Trzeba usiąść z władzami PKP i szukać rozwiązań, które ułatwią korzystanie podróżnym z tego dworca. Trzeba wykorzystać istniejące budynki i przywrócić dawną świetność staremu dworcowi - twierdzi Jacek Jaśkowiak, kandydat PO na prezydenta Poznania.

Z zaproszenia, co było do przewidzenia, nie skorzystał obecny prezydent Ryszard Grobelny. Pozostali kandydaci nie znaleźli czasu na udział w akcji.

ZOBACZ TAKŻE: POZnań* G(ł)ówny


R E K L A M A

Komentarze (2)

20-10-2014 15:00:54
rowerzysta
Pan na zdjęciu nr 9 łamie prawo! Rowerem po chodniku! Powinien Pan przecież przez Most Dworcowy jechać ulicą wraz z samochodami, to by się Pan poczuł jak zwykły obywatel! Aż dziwne, że Pana policja nie dziabnęła.
20-10-2014 14:37:41
kaśka
A po co Grobelny miał przychodzić skoro sam stworzył nam tak piękny dworzec, który jest podobno najładniejszy w Polsce... Know-how...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: