Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny nie chce utworzenia przejścia na Moście Dworcowym - skrócenia drogi na dworzec - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny nie chce utworzenia przejścia na Moście Dworcowym - skrócenia drogi na dworzec
13-05-2014 00:42   Janusz Ludwiczak
Prezydent Ryszard Grobelny wciąż uważa, że nie powinno powstać przejście dla pieszych na Moście Dworcowym, które znacznie skróciłoby drogę na dworzec kolejowy i PKS.

Wywiad z prezydentem Ryszardem Grobelnym opublikował portal transport-publiczny.pl.

Witold Urbanowicz zapytał: Czy jest szansa na realizację przejścia naziemnego do przystanków tramwajowych przy Dworcu Głównym?

Nie, i nie widzę takiego problemu na dzisiaj. Specjaliści od bezpieczeństwa wyraźnie mówią, że to nie jest dobre rozwiązanie. Wydaje się, że budowanie teraz alternatywnego przejścia naziemnego nie znajduje akceptacji pod względem bezpieczeństwa - odpowiedział prezydent Grobelny.

Przez dwa tygodnie zamknięte było centrum handlowe Poznań City Center, które umożliwia podróżnym przejście np. z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" na dworzec kolejowy. Tymczasem pasażerowie musieli nadrabiać pół kilometra drogi.

Naukowcy i specjaliści z Politechniki Krakowskiej przeprowadzili specjalne badania i przygotowali ekspertyzę, z której wynika, że przejście dla pieszych w tym miejscu jest wskazane. O utworzenie przejścia walczyli społecznicy i działacze organizacji.

Opracowanie naukowców jasno pokazuje, że organizacje społeczne i mieszkańcy zabiegający o skrócenie drogi na dworzec, nie tylko kierują się logiką, ale przede wszystkim względami bezpieczeństwa użytkowników miejskiej przestrzeni. Niezależni eksperci rekomendują skrócenie drogi na dworzec. Natomiast reakcja urzędników jest sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. Nie rozumiem dlaczego chcą na siłę kierować mieszkańców do centrum handlowego, zamiast umożliwić najprostsze dojście do dworca - uważa Paweł Sowa ze Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Zabiegamy o wyznaczenie najkrótszego oraz przyjaznego osobom słabszym fizycznie przejścia. Nie dość, że jest krótkie to nie zmusza do pokonywania dodatkowych poziomów, które mogą być ogromną przeszkodą dla wielu osób. Ponadto łączy przystanek z dworcem omijając galerię handlową, czyli oszczędność czasu dla pasażerów - dodaje Paweł Sowa.

Nie lepsza jest też droga na dworzec kolejowy z przystanku "Most Dworcowy". Aby dostać się z tramwaju na pociąg trzeba pokonać dystans ponad 350 metrów, przechodząc najpierw na chodnik po stronie MTP, a później przejść znów na drugą stronę. Problem mogłoby rozwiązać utworzenie przejścia dla pieszych na początku Mostu Dworcowego, przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Roosevelta.

Podobnie jest z przejściem na dworzec z przystanku "Dworzec Zachodni". W tym przypadku pasażerowie muszą przejść odcinek o długości pół kilometra, przez przejście podziemne i wzdłuż peronów 4, 1, 2 lub 3. POZnan* - miasto know-how...


R E K L A M A

Komentarze (4)

13-05-2014 19:48:49
Vermi
Trudno, w takim razie zawsze będziemy przeskakiwać przez jezdnie na Moście Dworcowym żeby skrócić sobie drogę i nie robić z siebie idiotów obchodząc dookoła. A jeśli kiedyś ktoś wpadnie pod koła jakiegoś pojazdu i poniesie w wyniku tego śmierć to Grobelny i wszyscy "wielcy" którzy nie godzą się na utworzenie logicznego przejścia będą mieć to na sumieniu.
13-05-2014 13:26:56
m
nigdy jeszcze z taką niecierpliwością nie czekałam na wybory.
13-05-2014 12:54:37
ziom_z_Lokcia
Panie Grobelny! Przez wiele lat był Pan dobrym Prezydentem, osobą spoza klucza partyjnego, która nie mieszając się w spory polityczne prowadzi Poznań do przodu. Dlatego dziwię się, że przez taką głupotę, jak przejście dla pieszych decyduje się pan skończyć karierę, bo to co Pan obecnie robi w tej kwestii można krótko określić jako "strzelenie sobie w stopę".
13-05-2014 09:07:27
jatoja
Chiny - Triady, Japonia - Yakuza. I bliżej: Sycylia - Mafia, Neapol - Camorra, Poznań - dewelohandlorra, więc "gnaj" o lasce kaleko przez galerie handlowe. Z każdym krokiem jesteś bliżej celu - Junikowa, Miłostowa, Górczyna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: