Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Jaśkowiak wprowadza zmiany w urzędzie. Do końca marca powstanie przejście na Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Jaśkowiak wprowadza zmiany w urzędzie. Do końca marca powstanie przejście na Poznań Główny
03-01-2015 23:52   Janusz Ludwiczak
Powołanie Wydziału Transportu i Zieleni to jedna z pierwszych decyzji nowego prezydenta Poznania. Jacek Jaśkowiak zadeklarował też, że najpóźniej do końca marca powstanie przejście dla pieszych od przystanku tramwajowego na ul. Matyi do dworca Poznań Główny.

Nowy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak obiecał, że do końca marca powstanie naziemne przejście dla pieszych, którym będzie można przejść z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" przez Most Dworcowy do kładki prowadzącej do budynku Dworca Głównego i centrum handlowego City Center.

Moje postanowienia noworoczne w Nowym Roku są odmienne od postanowień z minionych lat. Zamiast redukcji wagi, poprawy formy fizycznej, rezygnacji z picia kawy wpisuję przejście dla pieszych na Moście Dworcowym... - deklaruje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Prezydent Jacek Jaśkowiak z początkiem 2015 roku wprowadził już pierwsze zmiany w magistracie. Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej został podzielony na Wydział Gospodarki Komunalnej oraz Wydział Transportu i Zieleni. Polityką mieszkaniową zajmie się Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych. Z kolei Biuro Konserwatora Zabytków zostało wyodrębnione z Wydziału Kultury i Dziedzictwa.

Prezydent przeprowadzi również audyt najważniejszych inwestycji w mieście, zarówno zakończonych kilka lat temu wstecz jak i tych obecnie realizowanych. Chodzi m.in. o wiadukty "widmo" i stadion. Jacek Jaśkowiak chciałby również, by za kilka lat Poznań był liderem w zakresie rozwiązań infrastrukturalnych, aby wyznaczał nowe trendy w zakresie innowacyjności.

Nie chcę szukać kozłów ofiarnych, ale ustrzec pewnych błędów z przeszłości. Ważne jest diagnozowanie i przewidywanie pewnych zjawisk z kilkuletnim wyprzedzeniem - wyjaśniał Jacek Jaśkowiak.

Póki co nie będzie zwolnień urzędników i dyrektorów wydziałów oraz miejskich jednostek. Prezydent Jacek Jaśkowiak przez najbliższy okres trwający od 3 do 6 miesięcy chce sprawdzić ich pracę. 13 stycznia przedstawiony ma zostać IV zastępca prezydenta. Według zapowiedzi będzie to kobieta, która będzie odpowiadać za sprawy zdrowotne, mieszkaniowe i społeczne.

Nowy prezydent Poznania zapowiada również zmiany w promocji miasta. Niebieską gwiazdkę i hasło "POZnan* - miasto know-how" ma zastąpić herb.


R E K L A M A

Komentarze (6)

10-01-2015 23:13:41
Bazyli
Panie Prezydencie, czy również Poznań przestanie się wstydzić wyglądu Rynku Łazarskiego? To jest od lat bardzo zaniedbane miejsce i z roku na rok stawało się coraz bardziej brudne i odrażające swą "estetyką". Mam nadzieję, że może jakaś komisja esetyki miasta (jeśli nie ma takowej to trzeba powołać) zmieni tę część Łazarza na godną miasta Poznania XXI wieku.
05-01-2015 10:26:01
kaśka
Dobrze, że Jaśkowiak chce wyrzucić niebieską gwiazdkę, ale dlaczego nie wyrzucił nieudolnych urzędników i dyrektorów? Na razie nie będzie żadnych zwolnień??? Jak przychodzi nowy prezydent USA czy papież to zmienia wszystkich prawie po sprzątaczkę.
04-01-2015 13:34:48
Negatyw
Brawo. To przejście powinno tam być od zawsze. Dobrze, że zniknie wreszcie ta durna gwiazdka i hasło.
04-01-2015 12:35:50
TOMI
1. Czy powstanie funkcja OGRODNIKA MIEJSKIEGO - ogarniającego całość zieleni w mieście - jak we wszystkich cywlizowanych krajach. Bo dotychczas w Poznaniu to zielenią zajmuje ( zajmował?) się Zarząd Zieleni Miejskiej ( a bardziej dosłownie drwali miejskich), Zarząd Dróg Miejskich a nad wszystkim Wydział Ochrony Środowiska wydający zezwolenia na wycinkę drzew na wnioski leniwych dozorców. Co ze źle pielęgnowaną zielenią na terenach wszystkich spółdzielni mieszkaniowych? To tylko klika problemów z zielenią w Poznaniu. 2. Czy do dawnej świetności zostanie doprowadzony Park Wilsona? 3. Czy wreszcie zostanie wysłuchany głos mieszkańców Łazarza i Rady Osiedla i zostanie przywrócona linia tramwajowa ( dawna 14/12 ) łacząca Górczyn ze Starołęką przez Most Dworcowy i Rondo Rataje. Linia ta powstała w 1965 roku i doskonale się sprawdzała - do czasu remontu Mostu Dworcowego, kiedy została zlikwidowana. A tym samym wiele tysięcy mieszkańców Łazarza - skazała na niebezpieczne przesiadki na Moście Dworcowym
04-01-2015 10:58:32
koneser
Pierwsze decyzje pod tzw. "publikę", po czynach ocenimy za rok! Mimo, że jestem sceptykiem, życzę jak najlepiej bo chodzi tu o dobro miasta i mieszkańców!
03-01-2015 23:57:15
isek
brawa dla tego Pana oby wiecej takich rzeczy i być może po 16 latach zaniedbywań Poznań bedzie wykorzystywać swój potencjał :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

03

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Kantaty Włoskie
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: