Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla podziękowała mieszkańcom za ukwiecone balkony i zielone podwórka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla podziękowała mieszkańcom za ukwiecone balkony i zielone podwórka
10-12-2014 07:08   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała 115 zgłoszeń do 21. edycji konkursu "Zielony Poznań". Autorzy najładniejszych ogrodów przydomowych, balkonów i zieleńców zostali nagrodzeni we wtorek dyplomami i akcesoriami ogrodniczymi.

We wtorek w sali dużej - auli Jana Pawła II przy kościele Michała Archanioła odbyło się spotkanie przy kawie i cieście w rodzinnej, biesiadnej atmosferze podczas którego Rada Osiedla Św. Łazarz podziękowała mieszkańcom za udział w tegorocznej edycji konkursu "Zielony Poznań".

Składam podziękowania w imieniu Rady Osiedla, że chcecie Państwo coś robić dla naszej dzielnicy, że dbacie o zieleń, zwłaszcza na podwórkach - powiedziała w trakcie uroczystości Maria Paradowska, wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała do 21. edycji konkursu "Zielony Poznań" w sumie 115 zgłoszeń. Najwięcej, bo aż 58 zgłoszeń dotyczy podwórek i zieleńców.

Do konkursu "Zielony Poznań" zostało zgłoszonych 115 obiektów przez 80 osób prywatnych i instytucje w tym: 58 zieleńców, zielonych podwórek, kwietników itp. (kategoria A), 41 balkonów, loggi, okien itp. (kategoria B), 13 ogródków przydomowych (kategoria C), 3 nowo wykonane pasy zieleni (kategoria D). Ponadto w 4 wypadkach dołączono okna przy ocenie w innej kategorii - wyjaśnia Bogumiła Maćkowiak z komisji konkursu "Zielony Poznań", Rada Osiedla Św. Łazarz.

W etapie miejskim ogród znajdujący się przy pawilonie 15 na terenie Targów zajął II miejsce w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne. Natomiast Osiedle "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald otrzymało wyróżnienie za stworzenie zieleńca przy wieżowcu na ul. Stablewskiego 5/7.

W ciągu ostatnich czterech lat, od 2011 do 2014 r. do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono łącznie 437 obiektów, z czego 199 w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i podwórka, 168 - w kategorii balkony, loggie i okna, 65 - w kategorii ogrody przydomowe oraz 5 w kategorii pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią poprzedniego roku lub wiosną roku bieżącego.

Wyróżnionym mieszkańcom Łazarza i uczestnikom konkursu "Zielony Poznań" wręczone zostały dyplomy oraz nagrody w postaci nawozów, sekatorów i innych akcesoriów ogrodniczych. Uroczystość uświetnił występ Bogdana Chołdrycha, z którym publiczność zaśpiewała razem m.in. piosenki "Serce w plecaku", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Kolorowe jarmarki" czy "Wiśniowy sad".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: