Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz jest zielony - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz jest zielony
18-11-2011 01:41   Janusz Ludwiczak
88 mieszkańców Osiedla Święty Łazarz zgłosiło się do osiemnastej edycji konkursu "Zielony Poznań". Autorzy najładniejszych ogrodów przydomowych, balkonów i zieleńców zostali nagrodzeni w czwartek dyplomami, albumami, książkami i akcesoriami ogrodniczymi.

W czwartek, w auli Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych odbyło się zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na terenie Osiedla Święty Łazarz.

Do tegorocznej, już osiemnastej edycji konkursu zgłosiło się w sumie 88 uczestników, którzy zgłosili 82 obiekty: 14 ogrodów przydomowych, 31 balkonów i 37 zieleńców.

Wśród zgłoszeń do etapu miejskiego Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Konopnickiej zajął II miejsce w kategorii zieleńce. Pisaliśmy o tym w zeszłym tygodniu.

A dlaczego mieszkańcy zgłosili się do konkursu "Zielony Poznań" i czy Łazarz jest zieloną dzielnicą?

Gdy wprowadziłam się tutaj 18 lat temu, a mieszkałam wcześniej na Ratajach postanowiłam, że muszę coś zrobić, by było tu ładnie. Zagospodarowałam kawałek podwórka między ulicami Kossaka a Chełmońskiego. Pomagały mi dzieci i mąż. Ogródek przypomina mi stare Rataje. Łazarz jest dzielnicą zieloną. Dużo się zmieniło, ale potrzebne jest też zainteresowanie ze strony wspólnot mieszkaniowych i ludzi, którzy powinni bardziej pozytywnie spoglądać na zieleń. W Parku Wilsona brakuje elementów, które były kiedyś. Nie ma na przykład pergoli z różami, a były. Gdyby parkiem zarządzał Ogród Botaniczny to miejsce byłoby jeszcze ładniejsze - uważa Małgorzata Wimmer.

Bardzo lubię kwiaty, zieleń. Praca włożona w to sprawia mi radość. Oczywiście, że Łazarz jest dzielnicą zieloną. Kiedyś rozmawiałem z dyrektorem Palmiarni, który obiecywał, że w Parku Wilsona będzie ogród japoński - mówi Aleksandra Cicha z ulicy Grottgera.

Wyróżnionym mieszkańcom Łazarza i uczestnikom konkursu "Zielony Poznań" wręczone zostały dyplomy oraz nagrody w postaci książek, akcesoriów ogrodniczych i świeczek.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego Zespołu Szkół Muzycznych z ul. Głogowskiej.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: