Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

120 zgłoszeń do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
120 zgłoszeń do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań"
14-08-2013 01:35   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała 120 zgłoszeń do jubileuszowej, 20. edycji konkursu "Zielony Poznań".

Do 20 czerwca mieszkańcy, a także instytucje, organizacje społeczne, spółdzielnie i podmioty gospodarcze mogły zgłaszać zielone i ukwiecone balkony, tarasy, okna, ogrody, zieleńce i podwórka do dziewiętnastej edycji konkursu "Zielony Poznań".

Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała w sumie 120 zgłoszeń. Najwięcej zgłoszeń, bo aż 54 jest w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka, a także w kategorii balkony, loggie, tarasy i okna - 47.

Teraz Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta będzie oceniała zgłoszenia z pierwszego etapu (oceniane przez przedstawicieli rad osiedli oraz Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców i Zarządu Rodzinnych Ogrodów).

Oficjalne wyniki jubileuszowej, XX edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi w listopadzie. Wtedy też zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną od prezydenta miasta, a laureaci dwóch pozostałych dostaną nagrody rzeczowe.

W sumie w dotychczasowych, dziewiętnastu edycjach konkursu, od 1994 do 2012 r. udział wzięło 49 502 uczestników, a w 2011 roku ocenie poddano 4779 obiektów. Natomiast do ubiegłorocznej, 19. edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłosiło się 114 mieszkańców z terenu Osiedla Święty Łazarz, zaś w 2011 roku zgłoszeń było w sumie 88.

Zachęcamy Państwa do nadsyłania zdjęć z przystrojonymi kwiatami, krzewami i innymi roślinami balkonów i przydomowych ogrodów. Pokażmy, że Łazarz nie jest szary. Zdjęcia można nadsyłać na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Wilsona można kupić kwiaty, krzewy, doniczki, nasiona, a nawet krówki i potrawy z grilla

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Wilsona odbędą się... dożynki

ZOBACZ TAKŻE: Rada osiedla podziękowała mieszkańcom za zielony Łazarz

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: