Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

114 zgłoszeń do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
114 zgłoszeń do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań"
14-09-2012 21:49   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała 114 zgłoszeń do XIX edycji konkursu "Zielony Poznań". Do etapu miejskiego osiedlowa komisja konkursowa wytypowała pięć obiektów.

Do 20 czerwca mieszkańcy, a także instytucje, organizacje społeczne, spółdzielnie i podmioty gospodarcze mogły zgłaszać zielone i ukwiecone balkony, tarasy, okna, ogrody, zieleńce i podwórka do dziewiętnastej edycji konkursu "Zielony Poznań".

Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała w sumie 114 zgłoszeń. Do etapu miejskiego osiedlowa komisja konkursowa wytypowała pięć obiektów:

  • balkon p. Anny Cukierskiej z ul. Matejki,
  • ogród p. Krystyny Gensler-Jabłońskiej z ul. Głogowskiej,
  • zieleniec przed Apartamentami Velvet przy ul. Śniadeckich,
  • pas zieleni zasadzany i pielęgnowany przez p. Janinę Majchrzak przed budynkiem wielorodzinnym przy ul. Potworowskiego,
  • zieleniec przy ul. Niegolewskcih, stworzony i corocznie upiększany przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Teraz Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta będzie oceniała zgłoszenia z pierwszego etapu (oceniane przez przedstawicieli rad osiedli oraz Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców i Zarządu Rodzinnych Ogrodów).

Oficjalne wyniki XIX edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi w listopadzie. Wtedy też zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną od prezydenta miasta, a laureaci dwóch pozostałych dostaną nagrody rzeczowe.

W sumie w dotychczasowych, osiemnastu edycjach konkursu udział wzięło 44 723 uczestników, a w 2011 roku ocenie poddano 5393 obiekty. Natomiast do ubiegłorocznej, 18. edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłosiło się 88 mieszkańców z terenu Osiedla Święty Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: