Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie trzy tysiące osób zażywało w weekend kąpieli słonecznych i wodnych na pływalni przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie trzy tysiące osób zażywało w weekend kąpieli słonecznych i wodnych na pływalni przy Arenie
21-07-2014 00:42   Janusz Ludwiczak
Temperatury powyżej 30°C sprawiły, że w weekend pływalnię letnią w Parku Kasprowicza odwiedziły prawdziwe tłumy - prawie trzy tysiące osób zażywało zarówno kąpieli słonecznych jak i wodnych. A jeszcze rok temu nie było szans na uratowanie obiektu.

Kąpielisko przy Arenie otwarte zostało wraz z początkiem wakacji, dokładnie w piątek 27 czerwca. W każdy upalny dzień pojawia się tutaj ponad 500 osób, jak miało to miejsce w piątek. W sobotę i niedzielę w ciągu jednego dnia z obiektu korzystało ok. tysiąc osób.

A jeszcze rok temu nie było szans na uratowanie pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Przeciekające dno w brodziku i średnim basenie, korzenie drzew niszczące nieckę dużego basenu, wysłużona aparatura do flirtowania i uzdatniania wody - tak do wiosny wyglądało kąpielisko przy Arenie. W końcu w połowie marca zapadła decyzja o przeprowadzeniu remontu pływalni letniej w Parku Kasprowicza. 12 osób przez miesiąc robiło wszystko, by prace zakończyły się przed wakacjami. W ramach inwestycji, która kosztowała 364 655 z przeprowadzono remont chlorowni, niecki brodzika dla dzieci wraz z hydroizolacją basenu, remont placu przy brodziku dla dzieci, a także remont niecki średniego i dużego basenu. Zadanie obejmowało również modernizację zewnętrznych pryszniców przy basenach kąpielowych, wymianę rur, remont cząstkowy chodników z płyt betonowych. Wymienione zostały także drewniane siedziska i toalety.

Do zrobienia jest jeszcze wiele, dlatego pływalnia w Parku Kasprowicza powinna być sukcesywnie remontowana i rozbudowywana. Naprawy wymaga chociażby 65-metrowa zjeżdżalnia, która jest nieczynna.

Kąpielisko przy Arenie ma być czynne do końca sierpnia codziennie w godz. od 9:00 do 18:00. Pomiędzy godz. 6 a 9 oraz od 19 do 21 z kompleksu mogą skorzystać osoby, które chcą spokojnie popływać w dużym basenie. Bilety wstępu kosztują 10 złotych (normalny) i 7 złotych (ulgowy) - są to opłaty za cały dzień korzystania, a nie jak ma to miejsce w przypadku Term za określoną godzinę.

W pływalni w Parku Kasprowicza znajdują się trzy baseny – duży o wymiarach 50x20 m, średni oraz brodzik dla małych dzieci. Chętni mogą zagrać w koszykówkę lub siatkówkę. Do dyspozycji plażowiczów jest też wypożyczalnia leżaków.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: