Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Latem popływamy przy Arenie. POSiR uruchomi w czerwcu pływalnię w Parku Kasprowicza! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Latem popływamy przy Arenie. POSiR uruchomi w czerwcu pływalnię w Parku Kasprowicza!
27-03-2014 00:41   Janusz Ludwiczak
Zapadła decyzja o remoncie pływalni w Parku Kasprowicza! Wszystkie trzy baseny mają zostać uruchomione już w czerwcu. Oficjalny komunikat POSiR wyda w czwartek.

W środę zapadła decyzja o przeprowadzeniu remontu pływalni letniej w Parku Kasprowicza. W siedzibie Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkali się dzierżawca i kierownik pływalni Andrzej Chiliński oraz członkowie Kolektywu Kąpielisko. Dyrektor POSiR-u zapowiedział, że baseny zostaną uruchomione w czerwcu.

Nie udzielamy informacji telefonicznych na ten temat. W czwartek ukaże się oficjalny komunikat - powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W środę mieliśmy spotkanie, podczas którego miano konkretnie zdecydować jakie będą losy tego terenu i czy nasza koncepcja zostanie zrealizowana. Ze strony POSiRu padła deklaracja, że na ten sezon zostaną uruchomione baseny. Mielibyśmy współpracować przy realizacji projektu. Wstęp na baseny ma być płatny, nasze działania mają jednak charakter społeczny, chcemy zrobić ogród społeczny. Nie chcielibyśmy wygradzać tego terenu. Rozważamy poszukać inną lokalizację do realizacji naszego projektu - wyjaśnia Daria Kaczorowska ze Stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko.

Kolektyw Kąpielisko otrzymał od miasta 17 792 złotych na poprawę jakości przestrzeni publicznej poprzez projekty artystyczne (także w ramach amatorskiego ruchu artystycznego), integrujące społeczność lokalną i wzbogacające życie kulturalne dzielnic oraz centrum Poznania. Kolektyw Kąpielisko chciałby przekształcić przestrzenie nieczynnej pływalni w Parku Kasprowicza. Wśród pomysłów jest m.in. utworzenie ogrodu społecznego, miejsca do warsztatów, w których będzie można nauczyć się prowadzenia zdrowego stylu życia czy naprawienia samemu roweru, a także powstanie kina plenerowego.

Wiadomo już, że wykąpać się i popływać w Parku Kasprowicza będzie można w czerwcu. Nie wiadomo jednak ile będzie kosztować remont basenów.

Dyrektor POSiR zapowiedział, że uruchomione zostaną wszystkie trzy baseny łącznie z brodzikiem. Według mnie, na uruchomienie basenów wystarczy 310 tys. zł. Trzeba zrobić nowe dno basenów, przeprowadzić remont chlorowni i naprawić instalacje, tak by nie wylewała się woda - powiedział Andrzej Chyliński, zarządca pływalni.

Dobra wiadomość, jaką przekazał dyrektor POSiR-u Z. Madoński o otwarciu, w tym roku, basenów w parku Kasprowicza powinna nas zmobilizować do przygotowania i złożenia wniosku o zagospodarowania tego terenu. Środki na jego realizację można pozyskać z Budżetu Obywatelskiego. Udało się z Golęcinem dlaczego nie miałoby się udać z basenami i ich otoczeniem w parku Kasprowicza - podsumowuje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i radny Miasta Poznania.

Przypomnijmy. Równo rok temu, na początku marca 2013 r. zapadła decyzja o zamknięciu pływalni letniej w Parku Kasprowicza ze względu na katastrofalny stan obiektu.

Przeciekające dno w brodziku i średnim basenie, korzenie drzew niszczące nieckę dużego basenu, wysłużona aparatura do flirtowania i uzdatniania wody. Po raporcie przygotowanym przez nadzór budowlany POSiR postanowił zamknąć baseny w Parku Kasprowicza. Jednak w marcu ustalono, że obiekt nie zostanie całkowicie zamknięty. Na remont obiektu miasto wtedy nie miało pieniędzy. Czyżby nagła zmiana miała związek z oburzeniem społecznym, realizacją projektu Kolektywu Kąpielisko i rokiem wyborczym?


Komentarze (12)

23-10-2016 13:32:36
wycieczkowicz
Nic lepszego jak zobaczyć.Są młodzi ludzie .Niektórzy się staraja , a młodzi , a nawet dzieci są zagubieni.Probuje sie obiekt ratować .Napewno warto , bo młodzież powinna rozbudzać swoje zainteresowania , mieć zajęcie. A l e bez wsparcia dorosłych pasjonatów , to nici.A w tym wszystkim muszą być pieniądze , bo baseny i obiekt wymaga remontu.A może nawet "poszukać " lub pomóc dzierżawcy i kier. pływalni.Może i radni Sw. Lazarza pomoga bez udziału pana Wośkowiaka.
29-03-2014 15:45:11
Szymon
Panie Tomaszu. Pudrowanie starych obiektów na koszt podatnika jest w mojej osenie bezsensowne. Nie wiem jakie są Pana argumenty (poza być może nostalgią). Raz jeszcze apeluję do rozsądku- nie uczuć. NIE MARNUJMY PIENIĘDZY NA OBECNĄ PŁYWALNIE- to koszty kampanii wyborczej. W moim rodzinnym mieście dekadę temu zrezygnowano z budowy dużego aquaparku i postanowiono zbudować ok 10 małych przyszkolnych basenów. Przed południem dzieciaki mają na nich wf popołudniu aż do późnych godzin udostępniony prywatnym osobom. Zapewniam, że miasto nie dokłada do interesu. W Parku Kasprowicza Powinna stanąć taka właśnie pływalnia. Plus miejsce na wynajem dla klubu fitness. Małe osiedlowe centrum sportu i rekreacji.
28-03-2014 15:49:32
Tomek
Panie Szymonie, Jaki basen jest rentowny? Chyba lepiej wydać 300 400tys na pudrowanie dzielnicowego basenu, niż 200-300 na nierentowne i drogie Termy, a w przyszłości za 4-5mln przystosować go na kilkanaście lat. Widzę, że już niektórzy przedmówcy słusznie zauważyli dwulicowość naszych radnych. Czy to czasem nie Pan Wośkowiak na ostatnim spotkaniu w Arenie wyśmiewał obrońcę basenu z Rataj? Jak tak można postępować?
28-03-2014 13:05:59
Szymon
Przepraszam bardzo, ja rozumiem, że niektórzy z Państwa maja wspaniałe wspomnienia z tym miejscem. Niestety dziś rządzą twarde prawa ekonomii i jakby nie patrzeć utrzymywanie basenu, który jest rentowny przez 2 z 12 miesięcy jest absolutnym marnotrawieniem środków publicznych. Kwota przeznaczona na reanimacje tego przybytku wystarczyłaby na przygotowanie koncepcji basenu z prawdziwego zdarzenia który nie generowałby kosztów w przyszłości... No ale rok wyborczy rządzi się swoimi prawami, nie dajcie się jednak zwieść obywatele i mieszkańcy. Za 300k zł. przypudrują basen i na wiele lat pozostanie to w takim stanie w jakim widzimy... A przynajmniej do następnych wyborów.
28-03-2014 09:53:36
Poznańczyk
Tylko wspólne dzialania mieszkańców mogą doprowadzic do ponownego uruchomienia basenu w Parku Kasprowicza. Obecne obiecanki ,bez uzyskania gwarancji radnych i władz miasta mogą być tylko zasłoną dymna przed wyborami. Interesująca sprawą jet przebudzenie radnego Wośkowiaka w tej sprawie,który palcem nie kiwnął w obronie przed likwidacją basenu. Podobnie nie reagowal na demolkę i sprzedaż za grosze stadionu Energetyka. Jest jeszcze szansa obrony terenu stadionu,jako obiektu zabytkowego i włączenia do Parku Kasprowicza. Dokumenty świadczące o zabytkowym charakterze tego terenu są u konserwatora zabytkow. Nie można sprzedawać dorobku naszych poprzednich pokoleń.
27-03-2014 22:03:06
Lidia
"warto walczyć do końca", czasami się udaje, dziękujemy tym wszystkim ,którzy złożyli swój podpis pod protestem przeciwko budowie wieżowców na Arenie domagając się aby na tym terenie była funkcja sportu,rekreacji i wypoczynku z kąpieliskiem włącznie.Przez rok przekonywano nas że nie warto remontować pływalni.Nasze protesty poskutkowały już w czerwcu pływalnia będzie czynna-warto walczyć do końca.Dziękujemy
27-03-2014 15:01:07
poznanianka
ja to bym sie cieszyła gdyby basen był otwarty mam wspaniałe wspomnienia z dziecinstwa z tym miejscem :)
27-03-2014 11:51:49
Uwaga
W zeszłym roku po konsultacji z zarządcą obiektu złożyłam wniosek do BO z wyceną remontu basenu w Parku Kasprowicza. Zanim to zrobiłam rozmawiałam z Wośkowiakiem telefonicznie - nakłaniał mnie, bym nie robiła tego, bo BYĆ MOŻE radni z RO Łazarz to uczynią. Okazało się, ze złożono dwa projekty związane z renowacją tego miejsca i zrobieniem kąpieliska. Pan Wośkowiak wie, że nie uda się pozyskać funduszy z BO, bo Prezydent jasno powiedział, ze nie warto robić basenu bo jest nie rentowny ! A teraz nagle udaje, że przecież powinno się udać je dostać od miasta ? NIE-WY-TRZY-MAM!
27-03-2014 08:10:10
Magda
Ale prima aprilis jest dopiero we wtorek
27-03-2014 07:28:10
Pit
W zeszlym roku nie bylo kasy, obiekt wykreslono, a teraz nagle czarodziej Grobelny daje nam remont pływalni. Pewnie, ze to kielbasa wyborcza. Remont, remontem, a co na to sanepid i inspektor budowlany? Nawet jesli baseny uruchomia na ten sezon to za rok bedzie powtorka z marca 2013. Nie dajcie sie nabrac.
27-03-2014 01:07:09
tonny
Czyżby kiełbasa wyborcza???
27-03-2014 00:48:05
kaśka
Uwierzę, jak nie zobaczę wody w basenach
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: