Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uwolnią zebrę na Moście Dworcowym - zrobią przejście dla pieszych przy Dworcu Głównym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uwolnią zebrę na Moście Dworcowym - zrobią przejście dla pieszych przy Dworcu Głównym
16-06-2014 11:57   Janusz Ludwiczak
Przejście dla pieszych z przystanku tramwajowego przez Most Dworcowy na Dworzec Główny powstanie w poniedziałkowe popołudnie.

Od wielu miesięcy trwa dyskusja z władzami na temat przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego na Moście Dworcowym do "nowego" dworca. To droga najkrótsza i najwygodniejsza bo jednopoziomowa. Zdroworozsądkowa i najprzyjemniejsza, bo na powierzchni Matki-Ziemi, a nie tunelami pod nią. Jednak ta najlepsza droga jest jednocześnie najgorsza - omija galerię handlową, czego niektórzy w żaden sposób zaakceptować nie są w stanie, a do tego przez nią kierowcy musieliby czasem zatrzymać się na światłach, co wykracza poza wyobrażenia władz miejskich, bo byłby to w Poznaniu spory ewenement - informuje Dorota Bonk-Hammermeister ze Stowarzyszenia Prawo do Miasta.

W poniedziałek o godz. 17:30 społecznicy z poznańskich stowarzyszeń i organizacji stworzą na Moście Dworcowym przejście dla pieszych.

O dobrą dla pasażerów drogę z przystanku tramwajowego na nowy dworzec władze miejskie nie zadbały. Wybrały najdłuższą możliwą, blisko półkilometrową, i "piętrową" – nadziemno-podziemną. I prowadzącą przez dwa piętra nowego mega-sklepu. W celach krajoznawczych, czy dla interesu? Podróżnego, czy raczej sklepu? Dla kogo te władze pracują wpuszczając podróżnych w Poznaniu w ten sklep, wart ponoć miliard? Gdy wpycha się kogoś pod ziemię, do tunelu, na schody w górę i w dół, na przedłużoną trasę dookoła, to dzieje się tak faktycznie dla jego wygody i bezpieczeństwa? Czy nie chodzi o komfort kogoś innego – kierowców samochodów, jadących śródmiejską „autostradą”, którzy musieliby zatrzymać się na dodatkowych światłach przy nowym przejściu dla pieszych, by przepuścić podróżnych idących najkrótszą drogą na dworzec? - zauważa Lech Mergler, stowarzyszenie Prawo do Miasta.

W 2012 r. domagaliśmy się w konsultacjach społecznych "zebry" z przystanku do dworca, po ulicy, zamiast tunelu dookoła. Ale było „za późno”, projektu zmienić „nie było można”. Skargę stowarzyszeń My Poznaniacy i Inwestycje dla Poznania w tej sprawie odrzuciła Rada Miasta, która potrzebowała 1,5 roku, ekspertyzy z Politechniki Krakowskiej m.in. o wyższości przejścia w ulicy, wielu protestów społecznych i akcji medialnych, by uznać potrzeby mieszkańców. Zebra znalazła się w budżecie na 2014 rok wbrew prezydentowi, który idzie w zaparte i wciąż odmawia jej racji bytu - dodaje Maciej Wudarski.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: